Kezdőoldal » Otthon » Kert » Mikor ássam ki a tónak az alapot?

Mikor ássam ki a tónak az alapot?

Figyelt kérdés
Vettünk egy tómedret és nem fér el a lakásban, nem tudjuk egész télen kerülgetni. Arra gondoltam, hogy most hétvégén kiásom a lyukat, beillesztem a medret, és feltöltöm vízzel. Állni hagyom, megnézem mennyire fagy be, stb. És tavasszal telepítek bele növényeket meg aranyhalakat. Szerintetek ez így jó?
2011. okt. 26. 17:13
❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ❯❯
 101/129 dirtboy ***** válasza:

hali,bizony hogy jó

idén eddig még nálam le sem vonultak a halak,tavaly szépen lementek nem láttam őket viszont csak tavasszal.

idén már többször is levonultak de jött az enyhülés és vissza fel jöttek,tuti most is fent úszkálnak.

2011. dec. 27. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 102/129 A kérdező kommentje:

Szia!


Egyelőre elég gyenge tél van, nem tudom a többi két hónap milyen lesz, de ha hasonló lenne a többi tél is az elkövetkezendő években, akkor simán áttelelnének a halak nálam is. Még csak párszor fagyott be, de a legnagyobb is csak egy ujjnyi volt.

2011. dec. 30. 13:22
 103/129 A kérdező kommentje:

Jól felvitték az árát a szivattyúnak...

Általában 3 fokos volt a tó alja, nagyon hideg volt ez a tél.

2012. márc. 14. 17:36
 104/129 dirtboy ***** válasza:

az biztos,nekem még el sem olvadt a jég a tavon pedig mostanában elég jó nappalok vannak.

a nagy hidegekben meg volt 25cm es jég rajta.


milyen szivattyút néztél ki,melyiket?

2012. márc. 14. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 105/129 A kérdező kommentje:
Nekem már napok óta nincs rajta jég, de tiszta zöld és tök koszos. Ki akarom belőle szedni a vizet, kitakarítani és megvenni azt a szivattyút, amit mondtál még annak idején. Utána növények és a halak. De senki nem akar halat adni:(
2012. márc. 15. 15:49
 106/129 dirtboy ***** válasza:

nekem sem tiszta a vizem,ez ilyenkor normális.

tavasszal persze részlegesen én is ki cserélem a vizet.


még ha nem is sikerül ingyen szerezned halat,veszel pár aranyat aztán azok szaporodnak elég gyorsan.

2012. márc. 15. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 107/129 A kérdező kommentje:
Igen, de a legjobb lenne, ha egyneműek lennének. Félek, hogy túlszaporodnak a kis tavamban, aztán meg hova teszem őket? Meg lehet állapítani a nemüket könnyen?
2012. márc. 15. 21:03
 108/129 dirtboy ***** válasza:

nem hiszem hogy meglehet ránézésre állapítani.

a túlszaporulatot elajándékozhatod vagy elengedheted természetes vízbe is.

2012. márc. 16. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 109/129 dirtboy ***** válasza:

ma néztem a tavam és azt láttam hogy a vízitök hoz egy levelet.

a vízen még jégtáblák vannak de a vízitök az már éled.

a halak feljöttek szétnéztek,jó idő van kezdenek éledezni.

már én is nagyon vártam a jó időt,ideje volt már hogy tavaszias legyen.

2012. márc. 18. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 110/129 A kérdező kommentje:

Igen, akkor lehet, hogy ez lesz.


Milyen tápot vegyek nekik? Már nem találom azt, amiről beszéltünk a kois oldalon.

2012. márc. 21. 11:49
❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ❯❯

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!