Kezdőoldal » Otthon » Kert » Mikor ássam ki a tónak az alapot?

Mikor ássam ki a tónak az alapot?

Figyelt kérdés
Vettünk egy tómedret és nem fér el a lakásban, nem tudjuk egész télen kerülgetni. Arra gondoltam, hogy most hétvégén kiásom a lyukat, beillesztem a medret, és feltöltöm vízzel. Állni hagyom, megnézem mennyire fagy be, stb. És tavasszal telepítek bele növényeket meg aranyhalakat. Szerintetek ez így jó?
2011. okt. 26. 17:13
❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ❯❯
 111/129 dirtboy ***** válasza:

azt már én sem találom.

én sima kis színes /mint a zizi/ kinézetű hal eledelt adok nekik.

néha kapnak főt rizst is.

színük szép erős,elevenek szóval nem aggódom afelől hogy rossz lenne a kaja attól hogy nem egy drága kaja mixet adok nekik.

2012. márc. 21. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 112/129 A kérdező kommentje:
Én sem fogok drágát venni! De akkor ott már nincs jó kaja? Egybe akartam megrendelni a szűrővel.
2012. márc. 22. 12:03
 113/129 dirtboy ***** válasza:

nem tudom hogy van e,lehet hogy lesz vagy van csak még nincs a kínálat közzé téve,nem tudom.

közelebbről,rendelés nélkül nem tudsz kaját venni?

én pl. az ónodi vásárban szoktam megvenni,10literes zsákkal.

2012. márc. 22. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 114/129 A kérdező kommentje:
Foggalmam nincs, még nem néztem.
2012. márc. 23. 12:48
 115/129 A kérdező kommentje:
Sajnos tolódik a tavazás, más dolgok jöttek közbe... majd írok, ha odajutottam.
2012. márc. 25. 20:18
 116/129 dirtboy ***** válasza:
oks
2012. márc. 25. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 117/129 A kérdező kommentje:
Szia! Örömmel jelentem, hogy ma újra neki álltam tavazni. Megcsináltam a csobogót, de nekem sokkal vékonyabb és rövidebb, mint a tiéd és azt szeretném kérdezni, hogy te mivel rögzítetted a köveket? Félek, hogy a víz lemossa őket vagy egy nagy vihar szétrombolja. Kell közéjük valami tömítő anyag vagy kis kövecskék?
2012. ápr. 28. 19:10
 118/129 dirtboy ***** válasza:

hali

nekem nem annyira meredek hogy rögzíteni keljen szóval csak simán rá van téve a fóliára.

az alja mondjuk már kezd csúszni de majd a fólia alá töltök egy kis földet aztán probléma megoldva.

sziloplasztal megpróbálhatod oda rögzíteni ha neked csúszik.

2012. ápr. 28. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 119/129 A kérdező kommentje:

Egyelőre nem csúszik, majd, ha élesbe megy a dolog, akkor lehet látni. A héten megrendelem a szivattyút is.

Az a baj, hogy nem tudom, hogy honnan tudok sziklakerti köveket szerezni, kicsit sárgásabb árnyalatút. Ötlet?

2012. ápr. 29. 10:15
 120/129 dirtboy ***** válasza:

hú hát azt nem tudom hogy te honnan tudsz mert ha jól emlékszem külföldi vagy.

erre mifelénk vagy a bükkből vagy folyó partokról szedik a köveket.

én személy szerint rokonom ismerősétől szereztem.

ő megbeszélte nekem aztán ingyen elhozhattam ilyen szép nagy termetű alvilági kinézetű kopasz uraktól akik látszólag ezzel foglalkoztak mert volt nekik egy nagy adag ilyen színes mészkő kupacuk.

persze azért vittem cserébe 2liter házi pálinkát hogy na mégis csak én is adja cserébe valamit.


szerintem érdeklődj körbe a kornyeztedben hogy akinek van sziklakertje,kerti tava ők honnan szerezték a kovet.

lehet hogy kapsz jó tippet vagy tudnak neked is intézni.

baumax meg ilyen helyeken elég drágák a kövek, szóval megéri körbe kérdezni.

csobogódon milyen kő van/lesz?

hasított mészkővel lenne a szép nekem is az van rajta egyébként.

[link]

2012. ápr. 29. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ❯❯

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!