Kezdőoldal » Otthon » Kert » Mikor ássam ki a tónak az alapot?

Mikor ássam ki a tónak az alapot?

Figyelt kérdés
Vettünk egy tómedret és nem fér el a lakásban, nem tudjuk egész télen kerülgetni. Arra gondoltam, hogy most hétvégén kiásom a lyukat, beillesztem a medret, és feltöltöm vízzel. Állni hagyom, megnézem mennyire fagy be, stb. És tavasszal telepítek bele növényeket meg aranyhalakat. Szerintetek ez így jó?
2011. okt. 26. 17:13
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 41/129 A kérdező kommentje:
Elvágni? Ez elég barbár megoldásnak tűnik. Most még nem értem, miért lenne jó ezt tenni. Elmondanád kicsit bővebben?
2011. nov. 2. 20:50
 42/129 dirtboy ***** válasza:
okés, köszi
2011. nov. 2. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/129 A kérdező kommentje:

Ide nem lehet a slagot tenni?


[link]

2011. nov. 2. 20:55
 44/129 dirtboy ***** válasza:
mindjárt kigondolom hogy kéne úgy megcsinálni hogy ne kelljen elvágni,karban tartó voltam több mint 1 évig szóval tuti ki találok rá egy magoldást olyan nincs hogy nincs megoldás.
2011. nov. 2. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/129 dirtboy ***** válasza:

meg van,

teflon szalaggal jól körbe kell tekerni a menetet és utána mehet rá a slag.

egyszerű de nagyszerű és akkor így nem kell elvágni a szárat.

2011. nov. 2. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/129 A kérdező kommentje:
Vízálló ragasztóval is körbe lehet tekerni szerintem. Mert nem szeretem az ilyen végleges megoldást, amit nem lehet visszavonni... Így ha szökőkutat szeretnék akkor a fejet teszem fel, ha csobogót, akkor a slagot.
2011. nov. 2. 21:07
 47/129 dirtboy ***** válasza:

oda nem mert az a száron van rajta és mivel a szár nem lesz rajta így már nem.

mivel ezen aza kimenet egyébként is kicsi /külső átmérő 9mm belső 7mm/ ezért víz is alig folyna rajta de no para mert ugyan annyi víz fog folyni összességében.

én csak azért kettőztem meg az enyémet mert

1. megtehettem mivel az enyémen mind két kimenet nagy átmérőjű

2. egy slag túl nagy nyomással vinné a vizet mert gondolj bele egy búvár szivattyú tud 1000litert ez meg ugyan olyan slagon nyomna 5500at.

az már nagyon sugárba jönne belőle ezért kettőztem meg de még így is nyom mint a bolond.

neked ilyen gond nem lesz viszont azzal vigyázz hogy ez csak 25w os amivel nem szállíthatsz magasra vizet mert gyenge hozzá.

szóval valami alacsonyabb csobogót építs.

azt még nem írtam hogy az én csobogó szökőkutam szivattyúja 150w-os és 5,5méterig nyomja a vizet.

ha kicsit magasabb csobogót akarsz akkor válassz nagyobb szivattyút neki.

2011. nov. 2. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/129 dirtboy ***** válasza:

persze a lényeg hogy a menetet valamelyest elkel tüntetni hogy a slag jól zárjon rajta.

de különben úgysem fogod cserélgetni ha már a slagot rá tetted.

2011. nov. 2. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/129 A kérdező kommentje:
Ahogy kiástam a tavat, a tó szélén lett egy nagy homokbucka, innen jött az ötlet, hogy legyen csobogó. A magasságot azt hogy érted, hogy nem viszi feljebb? A slagban nem megy a víz feljebb vagy hogy?
2011. nov. 2. 21:20
 50/129 A kérdező kommentje:
Nyomás, emelési magasság 1,5 méter, azt írja. Ez azt jelenti, hogyha a slagot felemelem 1,5 méter magasra, akkor addig ki tudja lőni a vizet?
2011. nov. 2. 21:25
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!