Kezdőoldal » Otthon » Kert » Mikor ássam ki a tónak az alapot?

Mikor ássam ki a tónak az alapot?

Figyelt kérdés
Vettünk egy tómedret és nem fér el a lakásban, nem tudjuk egész télen kerülgetni. Arra gondoltam, hogy most hétvégén kiásom a lyukat, beillesztem a medret, és feltöltöm vízzel. Állni hagyom, megnézem mennyire fagy be, stb. És tavasszal telepítek bele növényeket meg aranyhalakat. Szerintetek ez így jó?
2011. okt. 26. 17:13
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 11/129 dirtboy ***** válasza:

budapesti bolt? hát nem tudom,ilyen szokott lenni a baumaxban én is ott vettem a 2500asat.

azzal viszont az a baj hogy nincs rá garancia hogy tavasszal lesz ilyen,viszont mályiba a koifarmon ott tudsz rendelni és 1500al olcsóbb mint máshol,szóval a házhoz szállítással együtt ugyanott vagy mintha pesten vennéd drágában.

azt hogy elég e ez,hát arra igen hogy szép látványt nyújt,jó kis vízcsobogás hallatszik és ami fontos hogy forgatja a vizet.

arra viszont kevés hogy ne algásodjon be a tó ha nincs benne elég növény és túl sokat süti a nap a tavat.

használhatsz majd nyáron algairtót,500literhez kell is majd szerintem de 500literbe nem is lesz drága.

tündér rózsától 1nél több tövet ne rakj bele mert be fogja lepni a tó felszínét a levelei.

sajnos koi sem jöhet szóba nálad mert kicsi neki a tó.


a szökőkút működés nagyon egyszerű.

be rakod a tóba a vezetéket

/10m/ bedugod a konnektorba és készen is van.

működése:van egy kis motor a burkolat alatt olyan mint egy ventilátor és az nyomja fel a vizet a száron.

a száron van van két szabályozó csap,egyikkel lehet róla vízköpőt működtetni és fokozat mentesen állítható a csappal a vízszállítás rajta.

a másikkal a fő vízszállítást szabályozod.

kapsz hozzá 4 fejet,amit menetesen lehet a szár végén bent eb csavarni és így állíthatod a vízjátékot.

szóval 4 fejet kapsz hozzá de mivel lehet állítani őket ezért rengeteg vízképet tudsz csinálni különböző méreteben a csap segítségével.

2011. okt. 31. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/129 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat! :)

Direkt olyan helyre kezdtem el ásni, hogy naponta kb. 3 órát éri napfény.

Honnan lehet tudni, hogy mikor fog algásodni a víz? Hálóval vagy kézzel ki lehet szedni?


Nagyon tetszik az a vízesés elem, ami a linkelt videódban van. Csak sajnos az is drága, sőt, ahhoz már szűrő is kell és szivattyú...

2011. nov. 1. 09:25
 13/129 dirtboy ***** válasza:

azt észre veszed hogy algás mert homályos zöldes barnás lesz a víz és nem látod a halakat rendesen ha már nagyon algás.

kiszedni nem tudod mert az alga szemcsék a millimétertől is kisebbek.

nem tudom tudod e hogy milyen az az uvc szűrő.

az olyan hogy van benne egy uvc lámpa ami a fényével megöli az algákat és a szűrő többi része ha olyan a szűrő akkor kiszűri és a tiszta víz folyik vissza a tóba.

csinálhatsz csak simán szűrőt de ahhoz kell egy szökőkút szivattyú ami vízzel táplálja.

szépek is a csobogók meg vízesések.én is drágának találtam a kész vízesés elemet úgyhogy én megoldottam földel,fóliával és vágott kővel.

így néz ki a csobogóm.

[link]

2011. nov. 1. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/129 dirtboy ***** válasza:

ja még az jutott az eszembe,mivelhogy nem tarthatsz rengeteg aranyhalat ezért figyelj majd hogy ne a sima aranyszínűeket vásárolj csak hanem szép színeseket.pl.fehér,fehér-piros,arany-fekete és subunkin aranyhalak is gyönyörűek.

ilyenekre gondolok:

[link]


[link]


[link]


[link]

2011. nov. 1. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/129 A kérdező kommentje:
Ez a fóliás csobogó vágott kővel tök jó ötlet, a Tied is nagyon jól néz ki! Nekem ezek a halak nem tetszenek, viszont a fátyolfarkú aranyhalak annál inkább. Miért írod, hogy azok az aranyhalak kellenének nekem?
2011. nov. 1. 12:37
 16/129 dirtboy ***** válasza:

fátyolfarkú is jó persze azt ki is hagytam véletlenül.

azért írom hogy ilyenek legyenek mert énszerintem /mondjuk itt a közelemben más szerint is/ ezek sokkal szebbek mint a sima egyszerű hétköznapi aranyhal ami csak piros és kész de ha neked az jobban tetszik akkor olyat vegyél mert az a lényeg hogy neked tetsszen.

arra azért figyelj hogy tóba való aranyhalakat vásárolj mert fátyolból is van ami akváriumi.

egyébként nem muszáj halat venni mert ha van tavas ismerősöd akkor tőle kérhetsz mert minden tavasnak pár év után annyi hala lesz hogy szívesen ad de akár növényt is.

itt van olyan tavas is aki kis aranyhallal horgászik nyáron.

de van kerti tavas topik,meg koi pontyos topik nagyon rendes emberek vannak ott és rendszeresen növény és hal cserék vannak egymásközt.

kérhetsz tőlük is van köztük pesti is de postán is elküldik ha kérsz.

2011. nov. 1. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/129 A kérdező kommentje:
A tavi szűrő-szivattyú márkából mi az ami tűrhető áron van? Ezres vagy tízezres nagyságrenddel kell számolni? Mert ugye, ha lesz csobogóm, akkor nem kell szökőkút.
2011. nov. 1. 14:07
 18/129 dirtboy ***** válasza:

azt a szűrőhöz kell megvenni attól függ milyen a szűrő,egyébként ugyan az kell majd hozzá mint a szökőkút amit linkeltem mert úgy szokták megoldani.

annyi hogy nem kell a hosszú szárt rá tenni hanem csak a csövet kell ami elvezeti a vizet a szűrőbe.

nekem is úgy van megoldva a csobogó hogy egy 5500literes szökőkútról megy fel két slag egy vízgyűjtőbe amin ha eléri a szintet akkor lefolyik a köveken a víz.

így néz ki a rendszer:

[link]


[link]


és így néz ki miután be lett földelve a slag és pár virág be lett ültetve:

[link]


ez táplálja a csobogót vízzel [link]


de ebből a szökőkútból csak a szivattyú része kellet meg a víz elosztó csap

ez: [link]

2011. nov. 1. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/129 A kérdező kommentje:

Tehát veszek egy szökőkutat, de nem teszem rá a fejet, hanem a slagot csavarom rá, elvezetem egy kukába és kész is. Tök jól elmagyaráztad ezekkel a képekkel, meg is értettem.

Én is majd csinálok pár képet, és megmutatom, hogy állok. :)

2011. nov. 1. 15:04
 20/129 dirtboy ***** válasza:

okés majd várom a képeket,

szűrő anyagokat vehetsz a kukába ilyen témával foglakozó helyeken viszont tájékozódj majd a boltosnál hogy milyen szűrő valamit ad mert van olyan amiben baktériumok végzik a tisztítást ilyenek az uvc lámpás szűrők szűrő része is és annak folyamos vízellátás kell mert másként kipusztulnak a hasznos bacik a szűrőből.

2011. nov. 1. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!