Kezdőoldal » Otthon » Kert » Mikor ássam ki a tónak az alapot?

Mikor ássam ki a tónak az alapot?

Figyelt kérdés
Vettünk egy tómedret és nem fér el a lakásban, nem tudjuk egész télen kerülgetni. Arra gondoltam, hogy most hétvégén kiásom a lyukat, beillesztem a medret, és feltöltöm vízzel. Állni hagyom, megnézem mennyire fagy be, stb. És tavasszal telepítek bele növényeket meg aranyhalakat. Szerintetek ez így jó?
2011. okt. 26. 17:13
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 21/129 A kérdező kommentje:
És olyat lehet csinálni, hogy csak az oldalsó nyílásból vezetek slagot a vödörbe, a felsőn pedig a fejet csatlakoztatom, így van szökőkutam és csobogóm is. Vagy rosszul gondolom?
2011. nov. 1. 17:16
 22/129 dirtboy ***** válasza:
a naggyal ami nekem van azzal meglehet oldani hogy egyszerre kis csobogó és szökőkút is de a kis szökőkúttal már nem mert annak csak egy kis kivezetése van ami ép hogy elég egy vízköpőnek,egy csobogóhoz az már nagyon kevés ami azon kifolyik víz.
2011. nov. 1. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/129 A kérdező kommentje:

Szóval akkor az 1500 liter/óra szökőkútnak csak felfele van egy csöve?

És akkor azt lehet cserélgetni, hogy egyszer a szökőkutat csatlakoztatom rá, máskor pedig a csobogót?

2011. nov. 1. 17:47
 24/129 A kérdező kommentje:

Itt az alapot ástuk 3 napon át, borzasztó nehéz volt. [link]


Már majdnem beleillik, de még mindenhol tágítani kell, hogy a homok is elférjen benne. [link]

2011. nov. 1. 18:14
 25/129 dirtboy ***** válasza:

nem,

van csöve ugyanúgy oldalra is csak az nagyon pici, slag helyett benzin csövet lehet rárakni.

a csapon hiába állítasz a kis oldal részen akkor is kevesebb víz fog folyni mint felül.

nekem a 2500ason kb.20 másodperc alatt folyik ki rajta 1 liter víz.

az 1500ason lesz vagy 23-25 másodperc is.


a nagyobb szökőkutam az már más,ott a mellék csöve is nagy átmérőjű és a szivattyú teljes vízszálírását meg tudom felezni vele azaz slagonként folyik 2750liter víz óránként.


[link]

2011. nov. 1. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/129 dirtboy ***** válasza:

király,alakul azért az a gödör


ezt volt még jó kiásni,ezt úgy nézd hogy 4m széles,5,3méter hosszú és 195cm mélységű

[link]


[link]

2011. nov. 1. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/129 dirtboy ***** válasza:

te vagy az igaz? meki 15 a kerti tavas topikon

dézsalány ad is nyáron

2011. nov. 2. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/129 A kérdező kommentje:
Igen:) Nem tolongtak túl sokan a fórumon, van itt egy ismerősünk, de nem tudom, hogy adna-e növényeket? Neki szerintem 2x akkora a tava, mint a tiéd, és több száz koi van benne. Nekem a koi nem tetszenek, de a múltkor láttam egyet, ami nagyon megtetszett. Most akartam beszúrni a képet, de nem találom, egy gyönyörű szép kék koi volt rajta, szinte világított.
2011. nov. 2. 17:09
 29/129 dirtboy ***** válasza:

már ősz van nem csoda hogy hanyatlik a topikosok száma,ilyenkor téli álmot alszik a fórum aztán tavasszal megint beindulnak.

a koi /nishikigoi/ az gyönyörű hal az a kerti tavak királya ékessége az aranyhalakkal össze sem lehet hasonlítani.

én koi tartó akarok lenni e miatt kb.8év múlva megnövelem majd a tavat mert egy kifejlett koi 90cm is eléri.

vannak nem annyira szép koik de ezért kell tenyésztőtől venni vagy japánból importált koit.

nyáron vettem egy japán import koit 12cm-es kin matsuba fajta 5ezer volt az ára még egy aranyhal pár száz forint.

a kedvencem a gin rin showa sanshoku amely valami eszméletlen szép hal és a koiknak történelmük van.

a showa koikat 1926 ban tenyészették ki showa császár uralkodása idején.

a koiknak japánban verseny is van a rendezvény neve koi show és ott nagyon magas követelménynek kell megfelelniük a koiknak.

egy verseny showa koit láttam neten 1,5 millió forint volt az ára.

http://www.youtube.com/watch?v=bqQIIu9UXS8&feature=related

azért ha ehhez hasonló koik vannak a tulajdonodban elég büszke lehetsz magadra mert ugyan az emberek többsége nincs vele tisztában de a koi az nagyon nemes és drága hal ha tényleg jó tenyészetből van és foltjai is jó elrendezésűek.

[link]

2011. nov. 2. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/129 A kérdező kommentje:
Neked milyenek vannak? Nem koik?
2011. nov. 2. 17:44
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!