Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Mit lehet tenni, ha költözni...

Mit lehet tenni, ha költözni akarok, de előreláthatólag nem fogom tudni eladni a lakásomat?

Figyelt kérdés

Plusz így is fel kellene vennem vagy 20 millió forint hitelt.


Egyáltalán költözzek egyedülállóként, vagy várjam meg, hogy egy esetleges párkapcsolat mit hoz?


2019. márc. 17. 09:04
 81/94 anonim ***** válasza:
51%
Tehát nem érsz rá foglalkozni az eladással. Hát ez komoly akadálya a költözésnek, igen.
2019. márc. 19. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 82/94 A kérdező kommentje:

A pénztárcám nem ér rá foglalkozni.


Nem adnak jelenleg hitelt nekem.

2019. márc. 19. 19:44
 83/94 A kérdező kommentje:

Az önerő maga a lakás lenne. Amikor sikerülne eladnom, tuti, hogy nincs meg sehogyan se a 3 hónap.


Lehet velem türelmetlenkedni meg lenézni engem, de ha annyira egyszerű lenne, mint az 1x1, akkor nem itt problémáznék, hanem már megoldottam volna.

Oldottam meg már más dolgokat is.



Szóval eladó kb ősszel, azért, amit privátban írtam.

2019. márc. 19. 19:49
 84/94 A kérdező kommentje:

De ha valaki elmondja, hogyan lehet borzalmasan élhetetlen helyen levő ingatlant 3-4 nap alatt eladni, hallgatom, kedves 64%.


Amúgy kiadni érdekelne vagy cégnek?

2019. márc. 19. 20:01
 85/94 A kérdező kommentje:

Ezen az oldalon (is) akkora gyűlölet van, hogy az elképesztő.



Kedves 64% és a többiek, nyugodtan adhattok ti is kölcsönt nekem.

2019. márc. 19. 21:19
 86/94 A kérdező kommentje:

De ha bőven utaltok pénzt, akkor költözöm, ráadásul most, ráadásul Nyugat-Magyarországra.

64%-osnak meg eladom most.

2019. márc. 19. 21:50
 87/94 A kérdező kommentje:
Ha elmondjátok, ebben a helyzetben hogyan lehet hitelt felvenni, eladom most tavasszal 64 %-oskának.
2019. márc. 20. 05:32
 88/94 anonim ***** válasza:

Szia. Úgy lehet hitelt felvenni, hogy a lakás vételára beszámít az önerőbe.

Tavaly ilyenkor is lakást vettünk a VIII. ker-ben, és onnan így költöztek tovább az akkori tulajok.

12 M önerő kellett nekik ahhoz, hogy megkapják a hitelt.

3 részletben fizettük ki nekik a lakást, 1. foglaló (10%), 2. 12 M-ig (önerőhöz), 3. birtokba adáskor a maradék.

Ezért is volt jóáras a lakás, mert mi vállaltuk, hogy mindenben igazodunk az ő igényeikhez. És nekik ez volt az egyik kardinális pont, hogy egy adott időpontban legyen 12 M-nyi vételár tőlünk a számlájukon, amire megkapják az önerőt a már lefoglalózott lakásukhoz.

A másik kérésük az volt, hogy 90 nap kiköltözési időt kapjanak, és csak azutánra kelljen kötbért fizetni.

Ez egy dominó-szerűen egymásraépülő lakáscsereprojekt volt, 3-4 résztvevővel, amikor is minden résztvevő így ment tovább a régi lakásából az újba, csak mi nem költöztünk (a sor végén:)), azért tudtunk alkalmazkodni a fizetési móddal és az idővel.

Sikeres volt, 90 napon belül mindenkinek sikerült, amit akart.:)

2019. márc. 20. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 89/94 A kérdező kommentje:

Akkor nyár végén-ősszel lehet szó róla.

Akkor lesz munkáltatói igazolás.

2019. márc. 20. 07:34
 90/94 anonim ***** válasza:
Oké. Szólj, ha mutatod és már kiadod az adatokat, képeket, alaprajzot.
2019. márc. 20. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!