Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Mit lehet tenni, ha költözni...

Mit lehet tenni, ha költözni akarok, de előreláthatólag nem fogom tudni eladni a lakásomat?

Figyelt kérdés

Plusz így is fel kellene vennem vagy 20 millió forint hitelt.


Egyáltalán költözzek egyedülállóként, vagy várjam meg, hogy egy esetleges párkapcsolat mit hoz?


2019. márc. 17. 09:04
 71/94 A kérdező kommentje:

Kell valakinek 55 nm iroda cs.sz.tt rossz és zajos helyen?

Írjatok kérlek!

2019. márc. 18. 16:38
 72/94 anonim ***** válasza:
70%

Van egy fővárosi ingatlanod, amiért a legtöbb ember évtizedeket gürcöl, te meg itt bőgsz és sajnáltatod magad, hogy nem a Rózsadombon van. Örülj annak, amid van.


Egyébként meg

- becsültesd fel az ingatlant egy szakértővel

- az önerőd az ingatlan. Eladod, megkapod a pénzt, néhány hónapon belül keresel másik lakást, igényelsz hitelt, ha megkapod, beköltözöl

- 3 hónap munkaviszonyra viszont nehezen kapsz lakáshitelt, úgyhogy várnod kell


Vagy hagyod a lakást, és az imádott 11. kerben bérelsz drágán valami szrt, és többet át se jössz a pesti oldalra.

2019. márc. 18. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/94 A kérdező kommentje:

Köszönöm.

Tehát ha csak száraz kenyeret kapok margarinnal egy évig, akkor örüljek, hogy van mit enni.

2019. márc. 18. 19:46
 74/94 anonim ***** válasza:

Szerintem eddig is kaptál jó tanácsokat, de akkor most megpróbálom összegezni a lehetőségeidet. Nem fog tetszeni, mert valamiről mindenképp le kell mondanod. Ez azért van, mert nagyobbak az igényeid, mint a kereted. Ezt el kell fogadnod. És azt is el kell fogadnod, hogy az ingatlannál az elhelyezkedés az első három legfontosabb tényező. Nyilván rosszul esik az embernek, ha rossz helyen örökölt, vagy helyi értékromlás miatt idővel kevesebbet ér, és úgy érzi, áron alul adja el, de ezzel nem lehet mit tenni. Ugyanaz az ingatlan teljesen más pénzt ér más helyen. Ezt el kell fogadni.


1. Lehetőség: eladod a jelenlegit, és ugyanannyiért keresel ingatlant, mint amennyit a jelenlegi ér. Említetted, hogy a 15 millió reális lehet.


a) Más városban veszel lakást. Teljesülhet: 60m2, jó közlekedés, nem kell hitel, nem kell munkaviszony, elég kevesebb készpénz, nem kell várni. Nem teljesül: Budapest (bár nem írtad, hogy ez igény lenne, és a munkahelyed se köt oda a leírásodból).


b) Budapesti agglomerációban veszel ingatlant. Teljesülhet: 60 m2, nem kell hitel, nem kell munkaviszony, elég kevesebb pénz, nem kell várni. Félig teljesül: Budapest közel van. Nem teljesül: jó közlekedés.


c) Budapesten veszel kisebb, kintebbi lakást. Teljesül: nem kell hitel, nem kell munkaviszony, elég kevesebb pénz, nem kell várni, Budapest. Nem teljesül: 60 m2, jó közlekedés.


2. Lehetőség: Eladod a jelenlegit, és többért keresel ingatlant, mint amennyit a jelenlegi ér.


a) Hitelből pótlod a különbözetet. Teljesülhet: 60 m2, jó közlekedés, Budapest. Nem teljesül: nem kell hitel, nem kell munkaviszony, elég kevesebb pénz, nem kell várni. Ehhez mindenképp le kell dolgozni 3 hónapot, ami nem lehet próbaidő. Magas, biztos kereset ajánlott. Ajánlották már - a hármas metró északi szakaszát mondanám: jó közlekedés, nem putri, jó ár-érték arány. A 11. kerület egy drága kerület, erről tegyél le most, nincs rá kereted.


b) Összegyűjtöd a különbözetet. Teljesülhet: 60 m2, jó közlekedés, Budapest, nem kell hitel, nem kell munkaviszony (legalábbis nem rögtön). Nem teljesül: elég kevesebb pénz, nem kell várni.


3). Albérletbe költözöl, a 2.b) folytatása is lehet. A jelenlegi lakást kiadod, vagy eladod.


4.) Egyéb alternatív lehetőségek: lakókócsi, rokon, munkásszálló, külföld. A jelenlegit eladva vagy kiadva.

Minden javaslatnál figyelembe vettem, hogy megszabadulj a suttyóságtól, mint legfontosabb szempont.


Fontos, hogy vásárlásnál mindenképp kell pénz, mert ki kell fizetni a foglalót, ami 10%, és az ügyvédet. A hitelnél egyéb plusz költségek is vannak. Ha kijön a lépés, meg tudod azt csinálni, hogy megkapod a sajátodért a 10% készpénzt, amit utána te ki tudsz fizetni az újra, így ennek a 10%-nak nem kell feltétlen készpénzben meglennie nálad, viszont ehhez el kell adnod a jelenlegit, és nem vehetsz sokkal drágábbat, mint a jelenlegi.


Az „egyedülálló” történettel ne foglalkozz. Egyrészt ezzel nem lehet előre számolni, mert nem tudod, mi lesz és mikor, másrészt akkor ráérsz eldönteni, hogy mit kezdj a dolgaiddal. Lehet, hogy az egyik lakásba akartok költözni valamiért, lehet, hogy a másikba, lehet, hogy egy harmadik új kell majd, és a többit eladnátok, az is lehet, hogy nem is hoz az illető lakást… Nem tudod, de addig felesleges szüneteltetni az életed, és alkalmazkodni valamihez, ami még nem is meghatározott.


Azt megértem, hogy szar ilyen környéken lakni. Ha én lennék ebben a helyzetben, megválnék az ingatlantól, és hitelből vennék egy kisebb, olcsóbbat, de olyat, ami jó helyen van legalább suttyóság szempontjából, de a közlekedést is megpróbálnám szem előtt tartani. Szerintem ha lesz is árcsökkenés, az nem ilyen közel van, és semmiképpen sem ilyen gyors változás, hogy hopp most 20-at ér, következő hónapban meg 15-öt. Tehát pár hónapnyi várakozástól (ugye a munkaviszony miatt) nem riadnék vissza. Ha viszont szerinted lesz jelentős árcsökkenés és ebben ennyire halálbiztos vagy, akkor add el, utána pedig költözz albérletbe /rokonokhoz /munkásszállóra stb. és gyűjts. Ha megvan a munkaviszony és az indulótőke, akkor mehet a vásárlás hitelre. Én ezt csinálnám, bár én a lakásban maradnék a gyűjtési időszakra, és nekem van biztos szakmám. A te szakmádról, várható béredről semmit nem tudunk. Nyilván minimálbérre ne vegyél fel hitelt, nem is lehet. Ez esetben válasz vidéki lakást, vagy maradj ebben, mert ennyi a kereted. Ha van magasabb béred, akkor a lakáshitel mellé még egy személyi hitel is beleférhet, hogy az indulótőkéd meglegyen, bár én ezt nem ajánlom. Rossz ötlet hitelre hitelt halmozni. Személyi hitelt egyszerűbb kapni, de sokkal magasabb a kamata. De ha mindenáron most kell és mindenáron saját tőke nélkül, akkor tessék, itt egy lehetőség a pótlásra.

2019. márc. 18. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 75/94 A kérdező kommentje:

Ha árcsökkenés jönne, jobb lenne, mert kisebb lenne az árkülönbség is a normális helyen levő ingatlanok és a sajátom között.

Ugyanakkor ha pukkan a lufi és jön az árcsökkenés, a kutyának se fog kelleni az enyém. Ingyen se.

Jó, fog érni 11 milliót, de annyiért se fogják megvenni. Ehhez már a vastag, forgalmas út elég.



Köszönöm amúgy az átfogó választ, emellett el lehet indulni.


A lakást jelenleg szeretem, a közlekedés jó.

Viszont kb minden más rossz.



És ha szeretnék is ott lakni, akkor is fel kellene merüljön a kérdés, hogy addig adom el, amíg sikerülhet. Kb ártól függetlenül; egyáltalán; eladni.

2019. márc. 19. 08:28
 76/94 anonim ***** válasza:

Ha tényleg 11-15 misiért eladnád, én megnézem.

Írjál priviben mailcímet vagy hirdetési oldalat, ha már csináltál.

2019. márc. 19. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 77/94 A kérdező kommentje:

Úgy írtam, hogy a válság után várnám, hogy 11-re visszaesik és kb régebben volt annyi, ez előtt az eszméletlen ár-elszállás előtt.



Most nyilván a lehető legtöbbért adnám el, de sajnos 15-18 lehet a reális.

2019. márc. 19. 11:35
 78/94 anonim ***** válasza:
51%
Úgy is szívesen megnézem.
2019. márc. 19. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 79/94 A kérdező kommentje:

Ősszel is aktuális? Vagy esetleg nyáron?

Én jobban örülnék, ha már nyáron aktuálissá válhatna.

2019. márc. 19. 15:28
 80/94 anonim ***** válasza:
Hát mikortól válik eladóvá?
2019. márc. 19. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!