Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Mikor fognak lejjebb menni a...

Mikor fognak lejjebb menni a lakásárak?

Figyelt kérdés
Pár éve nagyon felmentek. Mikor várható, hogy lejjebb mennek?
2018. jún. 5. 13:33
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:
100%
Majd összeomlik egyszer a rendszer, és tele lesznek az árveréses oldalak... vegyék csak fel a hitelt, adják nyugati áron a házat, lakást, lesz következménye.
2018. jún. 8. 06:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy egy korábbi kommentelő írta, MINDENKI pesten akar élni jelenleg (esetleg nagyvárosban). Ez felhajtja az árakat, kiüríti a vidéket, ami ezek után egyre nehezebben termeli emg a szükséges mennyiségű növényi és állati eredetű alapanyagokat, ezért ott béremelésekkel tudják maximum ottartani az amúgy is elöregedő félben lévő lakosságot. Ez a béremelés áremelést szül, ami nagyvárosi béremelést, ami ingatlanáremelkedést, ezzel próbálva vidéken tartani azt a kevés embert. Vagy a nagyváros felértékelődik annyira, hogy divatból az emebreknek nem lesz épeszű érdekük odaköltözni (ehhez kellene egy értelemes vidékfejlesztési politika, nem az a kamu, ami 8-10 éve megy).

Egy másik ősrégi trendet megfigyelve viszont egészen reális ami most történik. 500 éve a falvak voltak többségben, és nem volt azzal semmi "probléma", hogy valaki ott él. Sőt, inkább még a mai tanyavilágnak megfelelő csoportosulások voltak jelelmzőek. Ez a közszolgáltatások nyújtotta leehtőségek kihasználása miatt (iskola, kórház, kisABC, ZARA bolt) egyre inkább háttérbe szorult, és csökkent a tanyavilág népszerűsége, növekedett a falvaké, városoké. Jelenleg a falvak töltik be a hajdani tanyák szerepét ebbena körforgásban, ezek népszerűtlenednek és néptelenednek el, mindenki próbál a városba költözni.

Azt is meg lehetett figyelni az elmúlt években, hogy az egyre emelkedő lakásárak emelkedő béreket is szültek. Sajnos a bérek le vannak maradva nagyon az ingatlanok árában tapasztalható növekedéstől, valamint a béremelkedés inkább a kiskeresetűeket érintette. A jelen helyzetet tekintve sajnos nulláról kezdve ey NY-Európai országban hamarabb lesz (és jobb minőségű) lakásod, mint itt Magyarországon. Külföldön nem mernek olyan állapotban meghirdetni lakást, mint ahogy itthon az átlag teszi. És kint jelenleg a 4x-es fieztéshez 2x-es ingatlanárak tartoznak.

Az alapkamat elmelést már korábban emlegette a többi hozzászóló, az is megérne egy fejezetet, nem tudom meg merik a lépni kormányzati szinten, mert abból lokális válság lenne -> még többen költöznek külföldre.

Gazdasági folyamatként viszont meg kell említenem a CSOK-ot, ami mikro szinten mindeképpen rosszul érintette a magyar lakáspiacot. Egyik oldalról látvány pénzt tett z emebrek zsebébe, ami által az ingatlan fejlesztő cégek "okkal" mertek nagyobb összeget kérni az újépítésű ingatlanokért, beindult az ingatlanfejlesztés. Sajnos valójában ez a pénz nincs az emberek zsebében, az ingatlan árak jelentősebb drágulást szenvedtek el a CSOK-on felbátorodva, mint amekkora kedvezményeket az nyújt. Valamint 2 gyerek esetén a támogatás emglehetősen kevés, 3 gyereknél meg tapsikolunk a 10 millió forintnak, de ahhoz szükséges Pesten egy minimum 100 nm körüli újépítésű lakás is, ami 80-100 milliós tételt jelent. A maradék 70-90 millió nincs a családok zsebében. Egy családi ház valamivel költséghatékonyabb megoldás, viszont az ingázást a mai közleekdési viszonyok között (Air Race miatt fél várost lezárják 20 napra...) sokaknak nem megoldás.


Ezeket a tényezőket vedd figyelembe, szorozd össze, és menj el jósnőhöz :D Külföld mindenképp jobban emgéri sajnos jelenleg, esetleg egy a lakás árakat követő béremelésben 3-5 éves távlatban leeht reménykedni, de ott tényezőként szerepel a nyugatnak való kitettség (külföldi multi olcsó munkaerőért jött ide, nem a 2 szép szemünkért)

2018. jún. 11. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:
100%
Írtam már ide egyszer, még valamit megjegyeznék. Nem kell azt hinni, hogy az alapkamat emelésével és zusammen az egész hitelezés bekorlátozásával egyik napról a másikra el fognak tűnni a magas árak. Megjelennek a piacon először azok, akik kivártak, ők is még relatíve magas árat fognak megadni az ingatlanokért, illetve az eladók is kitartanak egy ideig ugyanis nem szívesen fogják elfogadni az összeomlott keresleti oldalt és az ezzel kialakult árszínvonalat. Mondjuk, ha októbertől korlátozzák a hitelfelvételt + jegybanki alapkamat felemelődik 2%-ra, 2019 elejéig, akkor úgy gondolom még 1,5 év kell, mire érzékelhető 30-40 %-os árcsökkenés alakul ki.
2018. júl. 4. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:
100%

Elég baj az, kedves utolsó válaszoló...


Nálunk 2015 óta pontosan ez a 20-35%-os áremelkedés tapasztalható, amit már irreálisnak tartok itt.

2018. júl. 5. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim ***** válasza:
45%
Sajnos nem lehet mit tenni. A hitel olyan magasra tolja az emberek költségvetési korlátját, amely igen ezt a 30-40 százalékos árnövekedést eredményezi országosan, de Budapesten maradjunk annyiban, a jobb környékeken megduplázódott a lakások ára, sőt van ahol 1,5 szeres drágulás tapasztalható. Az kérdés, hogy elmegy-e annyiért, de van forgalom az biztos. Mindenki magyarázza a befektetőket, a külföldi pénzembereket, holott ők Budapesten eleve a belvárosi, irodának, lakásnak nagyon nagy hozammal kiadható drága ingatlanokat keresik. V., I. kerületen kívül szerintem nekik több hatásuk a magyar ingatlanpiacra nincsen.
2018. júl. 5. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim ***** válasza:
100%
De,előző,van. Pl a XI. kerület,ahol fél óra alatt ki lehet adni egy lakást.
2018. júl. 5. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim ***** válasza:
45%

Kedves utolsó:


Jó, hagyjuk már a városi legendákat.

2018. júl. 5. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:
100%
Én a befektetőkről beszéltem és a XI. kerületről. Számtalan lakás van befektető tulajdonában. Csak keress albérletet a felsőoktatási pontszámok kihirdetését követően.
2018. júl. 5. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim ***** válasza:
45%
Nekem ne akarja már senki bemagyarázni azt, hogy a sok sok dollármillióval rendelkező befektető majd pont sz@ros újbudai lakásokat fog venni, hogy aztán azokat diákoknak továbbadja. Ez pepecselős és kockázatos buli. Azok inkább értékes helyen lévő nagy, akár több emeletből álló épületeket, egész folyosónyi lakásokat vesznek meg amennyiben van erre lehetőség, vagy projektekbe szállnak be. Azt meg ne nevezzük már befektetőnek, aki élete munkájából vesz egy lakást és kiadja, hogy kiegészítse a nyugdíját egy kis költőpénzzel.
2018. júl. 5. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!