Mi lesz a sorsa a falvakban lévő házaknak?
Már most is bagóért árulnak olyan házakat vidéken amiért Budapesten 10-15-ször annyit elkérnének.
Ahogy csökken a népesség, urbanizálódik az ország, elfogadóbbak lesznek az emberek az albérletekkel szemben és megváltozik a gazdasági szerkezet, illetve az emberek családhoz, otthonhoz, munkához való viszonya adódik a kérdés, hogy lesz-e egyáltalán kereslet a falusi házakra.
Szerintetek meg lehet menteni ezeket a házakat vagy szépen lassan visszaveszi majd őket a természet?
Egy jobb helyen lévő városi tégla lakás árából 1,5x akkora családi házat építettem. Szóval nem kell felújítani, az udvar közepes méretű, heti max 1 óra szezonban karbantartani. Kutya, gyerek jól elvan, nem kell ücsörögni a játszótér padján órákat, mert a gyerek éppen mászókázik vagy homokozik stb.
2 kocsi van, de ha városban laknánk akkor is 2 lenne, tehát ez sem plusz költség. 5,5-6 litert fogyasztanak a benzineseink, városban 7 körül esznek.
Tiszta a levegő, nyitott ablaknál is lehet aludni mert csend van!!! Szóval nem csak az tud így aludni akit ez nem zavar.
A városban dolgozunk, külön kocsikkal járunk, ha be kell vásárolni valamelyikünk tesz egy 5 perces kitérőt és kész.
Ovi, bölcsi van a faluban. Sulibusz viszi az alsósokat iskolába, ez után 5.től sok gyerek menetrend szerinti járaton buszozik a városi iskolákba. Nem is baj tanulnak némi önállóságot.
Nekem nincs bajom a vidéki élettel, többet ér nekem a csend, nyugalom, jó levegő, mint az hogy közel van minden.
13-as,igazad van,ez akár így "nagy átlagban" jó is lehet. Én aggódnék az 5.-es gyerekemért ha busszal járna iskolàba és lófrálnia kellene addig amíg indul vissza. Azt már nem is említem,hogy ez fárasztó neki. Ha plussz program/szakkör/különóra van akkor addig ott marad,esetleg Ti jöttök-mentek érte. A gyereknek barátai esetleg ott lesznek ahol tanul. Nem tud csak úgy elszaladni hozzájuk,vagy közös programot szervezni.Addig,amíg mindketten vezettek megoldjátok,de látom,hogy amikor pl 60-65+osan kezdődnek a betegségek,esetleg kezelésre,orvoshoz kell járni,nem megy a vezetés,a másik fél segítségére van szükség,már felfordul az addig megoldott menetrend.
Falun élek,a gyerekem már felnőtt,de volt kicsi,és részben megéltem vele a fentieket,bár szerencsére csak középiskolás korától. A szüleim idősek,a segítségem nélkül már nem boldogulnak. Van előnye a falusi életnek,de én több nehézséget látok mint kedvező tényezőt.
Falun lakok, havi 2-300 ezer ft úgy elfolyik közlekedésre, hogy észre sem veszem. Mármint azt, hogy mire költöttem, hó végén mégis üres a kassza.
Városban meg lenne egy bérlet és szevasz. Még a bevásárlást is kiviszi a futár.
Iskola kapcsán: városban szakkörök és foglalkozások tárháza, itt falun: a gyerekek heti 1 (!) nap maradhatnak délutan focizni.
2-3000 fős kisebb falvakban nagyon kényelmetlen az élet, nem véletlenül zsugorodnak.
"havi 2-300 ezer ft úgy elfolyik közlekedésre"
Mennyit eszik a kocsid 20 litert? Vagy milyen messze jársz dolgozni 150 km-re? Vagy mi ennek az irreális összegnek a háttere?
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!