Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Mi lesz a sorsa a falvakban...

Mi lesz a sorsa a falvakban lévő házaknak?

Figyelt kérdés

Már most is bagóért árulnak olyan házakat vidéken amiért Budapesten 10-15-ször annyit elkérnének.

Ahogy csökken a népesség, urbanizálódik az ország, elfogadóbbak lesznek az emberek az albérletekkel szemben és megváltozik a gazdasági szerkezet, illetve az emberek családhoz, otthonhoz, munkához való viszonya adódik a kérdés, hogy lesz-e egyáltalán kereslet a falusi házakra.


Szerintetek meg lehet menteni ezeket a házakat vagy szépen lassan visszaveszi majd őket a természet?



ma 13:55
 1/10 anonim ***** válasza:
66%
Nincs az a pénz amiért városi lakásba költöznék. Van falun egy néhány éves házam, amit én építtettem.
ma 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 Hintalow ***** válasza:
100%

Ha nincs munka, nincs infrastruktúra, csak nyomor pusztulat (és esetleg grátisz cigók) akkor csak pusztulni fognak és a népesség a városokba áramlik.

Én soha nem költöznék faluba, városi léthez szoktam, kinek mi jön be 🙂

ma 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 mindentudó99 ***** válasza:
100%
Az lesz hogy nálunk pl ha normál árú nem túlárazott akkor egy hónapon belül elkel. Ez Bács megye. Most kettő kelt el itt szinte a szomszédba. Az egyik a 80 as években épült jó állapotú de korszerűsítésre váró 30 milla volt. A másik rozoga vályog 16 milla. Szó sincs elnéptelenedésről. Persze olyan is van de falu és falu között is van különbség. Egy borsodi zsákfalu megint más
ma 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Minden ilyen elnéptelenedő, rossz helyen fekvő falura jut legalább egy, mely növekedésben van. Vagy, mert városhoz közel fekszik, vagy csak közlekedésileg olyan jó, hogy hiába van 30-40 km-re a várostól, gyorsabban ott van az ember a munkahelyén, mint aki a városban, de annak túl felén lakik.

Utóbbin a közúti és vasúti infrastruktúra fejlesztése nagyon sokat tud segíteni. 40 km kátyús sokadrendű úton falvakon keresztül akár közel egy óra is lehet, autópályán 15-20 perc. Munkába járásnál nagyon nem mindegy.

ma 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
49%
Sajnos szerintem azon falvaknak amiknek nincs 20-30 kilométeres körzetében megyeszekhely vagy vmi nagyobb város ahol azért találni melót azoknak vége jó eséllyel. Kár szépíteni a dolgot. Ha nincs munkahely ott maximum a nyugdíjas éldegél el a nyugdíjabol. Egy fiatalnak, családosnak munka kell. Ami helyben meg mondjuk egy 5 ezres városban is necces ( ha nincs véletlen vmi nagy multi ott ) nem hogy egy 800 fős faluban. Már posta meg kocsma sincs sok ilyen helyen.
ma 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem hinném,hogy az előző válaszban leírt településeken csak nyugdíjas él. Minden kistelepülés 20-30 kmes körzetében van -általában- város,munkalehetőséggel. Sok család nem tud borsos albérletet fizetni,megveszi a falusi csok segítségével a házat, fokozatosan rendbe teszi,akár úgy,hogy benne laknak. Körülöttünk több ilyen fiatal-középkorú pár lakik. Ami nélkülözhetetlen az az autó.
ma 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
0%
Azért nem kell senkinek, mert munkahely nélkül csak vegetálás van. Még a helyi cigók is bejárnak a legközelebbi városba lopni, mert ő is éhenhal a attól a pár szem helyben lopott almától, inkább utazik, mert ott a teszkó, utána meg az aluljáró ahol seftelhet.
ma 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Ugyan! Nem mindenki vágyik városba! De rendben,vegyétek városban JÓ helyen,egy jobb állapotú családi házat. Mert ugye ez mindenkinek adott,huszonévesen...
ma 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

"Ugyan! Nem mindenki vágyik városba!"

Én sem vágyból járok oda minden nap, hanem mert diplomával és idegennyelv tudással nem minimálbérért akarok dolgozni. Márpedig a faluban ahol lakok, más lehetőség nincs.

ma 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Nem mindenkinek van jól fizető állása, önerő a hitelhez, családi segítség. És van aki pont városból költözik falura. Nem vagyok falu-párti,eddig életemet itt éltem,és pontosan látom minden előnyét- hátrányát. De látom a brutális lakásárakat a városokban.
ma 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!