Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Hogyan működik az ajánlattétel...

Hogyan működik az ajánlattétel lakásvásárlásnál?

Figyelt kérdés
Mostanában kezdtem el lakásokat nézegetni, de még semmi komoly nem volt. Hogyan kell megtenni az ajánlatot, ha megtetszik egy lakás? Ügyvéden keresztül vagy én felhívom az eladót és akkor ott alkudozunk? Ha pedig megegyeztünk egy árban akkor kezdjek el keresni ügyvédet vagy már nézelődés előtt is keressek fel egyet? Ez utóbbi furcsa lenne, mert mit tudna egy ügyvéd tenni amikor még a kiválasztott lakás sincs meg. De ha meg már megbeszéltem az eladóval az árat és akkor kezdek el keresni valakit akkor meg lehet, hogy sok idő míg elkészíti a szerződést és addig eladja másnak. Szóval hogyan is zajlik ez, mikor kell az ügyvédet bevonni? Sajnos nincs ügyvéd ismerősőm, aki ebben segítene.

tegnap 20:58
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem az mond először árat, aki el akarja adni, a vevő vagy elfogadja, vagy alkudni kezd. Ha megvan az egyezség, akkor lehet menni ügyvédhez, hogy írja meg a szerződést. Sokszor nem egyből az adás- vételi szerződést írják, csak egy szándéknyilatkozatot, és előleget, vagy foglalót adnak. Ha minden feltétel teljesül, akkor írja meg az adás-vételi szerződést az ügyvéd /figyelj oda, hogy mit írt!!!/ aláírjátok, a hivatalos dolgokat is /Földhivatal, illeték/ az ügyvéd szokta intézni.
tegnap 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
70%

Első, hogy legyen ügyvéded.

Mert ha találsz egy ingatlant, akkor onnan nagyon gyorsan kell cselekedni, mielőtt más elviszi .

Adtam, vettem már pár ingatlant, tisztában vagyok vele.

Ajánlatot tenni lehet szóban, vagy írásban, de írásban akkor szokott előfordulni inkább, ha ingatlanos van a képben.

tegnap 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
41%

Semmivel sem leszel előrébb, ha most keresel egyet, jól gondolod, hogy most még semmit se tudna csinálni.

Ezt úgy szokás, hogy legtöbb esetben van egy irányár, ha ezt elfogadod, akkor beszélsz az ügyvéddel meg az eladóval, hogy mikor tudtok menni papírozni.

Ha alkudni kell, akkor függ attól, hogy tulajtól veszed vagy ingatlanostól, utóbbinál én futottam bele olyanba, hogy be kell menni az irodába, és egy kisebb összeg fejében (mondjuk 100e Ft) megteszed a vételi szándéknyilatkozatot az összeg megjelölésével - ez az összeg nyilván visszajár, ha nem fogadják el az ajánlatod, egyébként az előleg/foglaló része lesz. Ha elfogadják, akkor ugyanúgy megy minden, mint az első verziónàl, de egyébként az ingatlanosok ajánlanak ügyvédet, ha neked nincs, de nyilván a te érdeked, hogy olyannal dolgozz, aki megbízható.

U.i.:

Arra nagyon figyelj, hogy előleg vagy foglaló kerül a szerződésbe, mert fontos különbségek vannak, és csúnyán meg lehet szívni, ha valaki nincs vele tisztában.

tegnap 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
39%

Ha van irányár akkor azt mérlegeled és ahhoz képest te is mondasz valami árat amit kifizetnél, aztán egyezkedtek. Ha nincs irányár akkor megkérdezed mire gondoltak. Alkudozásnál még nem kell ügyvéd, az is lehet, hogy az eladónak már van ügyvéde és azt szeretné csak ha te mint vevő fizetnéd, akkor neked már nem is kell keresned. Mivel te fizeted a te érdekeidet kell első sorban képviselnie akkor is ha az eladó hozza.

Vettünk már több ingatlant, volt amikor vevőként mi vittük az ügyvédet, de olyan is amikor a tulaj ajánlotta, mert korábban ő volt az ügyvédjük amikor vették a lakást.

Ahogy volt amikor a meghirdetett árról alkudoztunk, volt amikor nem volt még meghirdetve sem, csak megtudtuk, hogy eladó. A párom megnézte, hogy a környéken hasonlókat mennyiért hirdettek, nekünk mennyi pénzünk van és hogy tudunk fizetni, majd tett egy ajánlatot a tulajnak. Az mérlegelte, ő is utána nézett az áraknak, volt is már másik érdeklődő aki mondott ajánlatot neki és a miénket elfogadta.

tegnap 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. A foglaló/előleg kérdésnek utánaolvasta, inkább az érdekelne, hogy mikor éri meg bevonni az ügyvédet a dologba. Nyilván adásvételihez kell egy ügyvéd, de miután megállapodtam szóban az eladóval nem kerül sok időbe ügyvédet találni? Az ügyvéd felkeresésétől kezdve hány napon belül csinálja meg az ügyvéd az adásvételit?
tegnap 23:19
 6/8 anonim ***** válasza:
38%
Én mindig eloőre kerestem ügyvédet. Hülyeség ezzel várni.
tegnap 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
79%

#5 Pénz átadása már kizárólag ügyvéddel történjen meg és csak ha láttad a friss! tulajdoni lapját a lakásnak, akikkel alkudozol azok bizonyítottan a tulajdonosok.

Ha szimplán csak adsz némi foglalót, akkor könnyen kiderülhet, hogy csak egy bérlőnek adtad vagy a lakás mér el van adva, csak a tulajdoni lap amit neked mutatnak az még előtte lett nyomtatva. Online lehetőséged van a tulajdoni lapot lekérni ingyen is pár esetben évente.

Ügyvéd akkor kell amikor komoly a dolog és már pénzt is át akartok adni egymásnak.

tegnap 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
73%

Pár nap szerintem. Nem egy komplett speckó új szerződést kell írnia valószínűleg, csak egy sablonban átírja az adatokat... Hiába keresel ügyvédet előre, a pontos adatokat úgyis csak akkor fogjátok tudni megadni neki, ha megállapodtok, meg nyilván ha tudnál is mindent előre, akkor sem írkálná meg neked ingyen, ha meg végül mégsem állapodtok meg, akkor minden megnézett ingatlan után fizetsz feleslegesen egy alá nem írt szerződésért az ügyvédnek?

Normális eladó tudja, hogy nem aznap vonultok csőstől az ügyvédhez, és onnantól, hogy megállapodtok szóban, nem szokták tovább mutogatni az ingatlant (esetleg akkor, ha valóban elhúzódik a papírok aláírása, és felmerül bennük a gyanú, hogy meghiúsul az üzlet).

tegnap 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!