Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Ajánlattételnél mennyivel...

Ajánlattételnél mennyivel kisebb ajánlatot illik maximum adni, példának egy 60,5 milliósra hirdetett háznál?

Figyelt kérdés

aug. 28. 09:28
 1/4 anonim ***** válasza:
81%

mi 110 millióra hirdetett ingatlanra 100 milliós ajánlatot tettünk, és elfogadták.

attól is függ, h készpénzben tudsz-e fizetni, vagy várni kell hitelre, mióta árulják a házat, mennyi az érdeklődő, mennyire sürgős a tulajnak...

szerintem nincs egy 100% recept mindenre, gondold át, hogy neked mennyit ér meg, de szerintem egy 10% belefér. Ha nem tetszik a tulajnak, úgyis jelezni fogja.

aug. 28. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
45%
Nincsenek illemszabályok, minden annyit ér amennyiért hajlandóak eladni, nem pedig amennyiért hirdetik. Ahogy az 1-es is írja nincs szabály, minden eset egyedi. De egy 60,5M-ért hirdetett házra 50M-t ajánlani pl. az elég korrekt szerintem.
aug. 28. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
77%

Nem mindegy milyen házról van szó energetikailg, gépészetileg, belső kialakítás, burkolatok stb. Ezenkívül a közvetlen konkureciáihoz a környéken hol helyezkedi el árban, és a felsorolt tartalmak a konkurenciához viszonyítva jobb vagy rosszabb, esetleg a kiszemelt ház prémium kategória.

Nincs rá semmilyen szabály, de saját véleményem szerint egy 60,5 milliós házra 50-et ajánlani már szinte pofátlanság. Kivéve korszerűtlen, teljes felújítást igényel, vagy a többi házhoz képest túlárazott.

Figyelembe kell venni a környék telek árait, mert előfordul olyan, hogy egy 60 milliós telket árulnak bontandó házzal. De ebben az esetben gondolom nem erről van szó. Ezért a telek értékét érdemes kivonni az összegből és magát a házat viszonyítani hasonló értékű házakhoz, akár a szomszédos települések árait is figyelembevéve.

aug. 28. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
83%

Magamból kiindulva ha én 60,5ért árúlnék egy házat 55 alatt nem adnám el. De nyilván ez sokmindentől függ.

Tegyétek ajánlatot vagy elfogadja vagy nem. Ha azt mondja nem kérdezz rá hogy mi a legalja az árnak.

aug. 28. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!