Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Az első ajánlattétel mennyire...

Az első ajánlattétel mennyire szokott elrugaszkodottan alacsony lenni?

Figyelt kérdés

Van egy örökölt ingatlanom, amit meghirdettem túlárazva 40 millió Ft-ért.

A valós értéke olyan 37-8 millió lehet, ha kicsit felpörögne a piac.

Volt rá érdeklődő, nem sok. Hétfőn hívott egy érdeklődő, azt mondta készpénzzel fizetne de ő 35 millióra gondolt. Mondtam, hogy türelmét kérem és átgondolom.

Mivel a lakást albérleteztetni is lehet, így nem feltétlen eladó részemről. Ezt neki nem taglaltam, mert nem szeretem ezeket a marketing, meg ping-pong dumákat, hogy már nagyon sok komoly vevő van stb.


35-ért biztos nem eladó, viszont arra gondoltam, hogy 37 millióval bepróbálkozok, mint arany középút és mondom, hogy ez alatt nem eladó az ingatlan.


Szerintetek ez így korrekt, vagy létezik, hogy neki fixen van 35 milliója és nem tud a fölé menni? Mert arról akarom tájékoztatni, hogy 37 alatt semmiképp sem eladó, viszont ha mondja, hogy akkor köszöni nem, akkor valószínű én a közeljövőben le is venném a hirdetést és tolnám legalább 1 évvel az eladás gondolatát. Viszont nem akarok ilyeneket, hogy felkeres 2 hét múlva, hogy még is érdekli az ingatlan, mert akkorra én keresnék már rá bérlőt szerintem.


Igazából azért akarnám lezárni rövid időn belül a dolgot, mert stresszel ez az egész eladás. Szóval vagy elkel hamarosan 37-40 millió (annyit valósan ér) körül vagy megmarad és leveszem a hirdetést.


2023. szept. 13. 11:08
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%
Tedd amit mondtál.
2023. szept. 13. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
100%
Tehát 37 millió a reális ára és jött egy kp-s vevő aki megvenné 35-ért azonnal? Kifogtad az aranyhalat, azonnal add el neki. Majd amikor a 20. ingatlanturista jön vagy csok+hitelre akarja megvenni 30ért akkor átgondolod.
2023. szept. 13. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 A kérdező kommentje:

Budapesti ingatlan, albérletre akár azonnal kiadható.

Hát, fene tudja, hogy pontosan mi a reális értéke. Én 40-et túlárazva adtam meg, viszont biztos vagyok benne, hogy egyszer annyiért is elkelne, de lehet 1 évig kéne hirdetni. Viszont, ha kiadom albérletbe, akkor nem akarom az albérlőket se kitenni ilyennek, hogy nézegetik a lakást idegenek)


Nem kerget a tatár a 35 millióval, mivel a 35 és 37 millió közti 2 milliós deficitet a lakás kitermeli 1 év albérlet során, úgyhogy számlaképesen jogtisztán van intézve.


Viszont a fiam majd szeretne lakást venni Győrben, aztán jó volna neki besegíteni, de ha nem akkor támogatom őt az albérlet díjával.


35-ért biztos nem lesz eladó, mert mint mondtam nincs ilyen azonnali szükséglet mögötte részünkről. Ezt lehet ha tudná a vevő, akkor jobban elfogadja, hogy miért ragaszkodok a magasabb árhoz. De annyi ilyen üres duma van, amit fent már írtam, hogy nagyon sok a vevő, nem kenyérre kell stb. stb., hogy nem akarom ezt nyomni, mégha részünkről valós is.


Viszont fiam is hezitál, hogy akar-e Győrben élni, mert egyelőre csak 1 éve tartózkodik ott, ezért sem létszükség, hogy eladjuk a lakást, mert lehet még 1 évig pihentetjük, amíg ő döntést hoz. Viszont ha korrekt áron elkelne, akkor eladó.



Ennyi röviden.

2023. szept. 13. 11:26
 4/22 anonim ***** válasza:
81%
Ha 35-öt mondott elsőre, akkor a 37 szerintem megállhat a végén.
2023. szept. 13. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
100%
Érdekes ez az egyszer elkelne dolog. Hiszen a Forint romlik mint állat, ami most 35 az pár év és 40 lesz. Lehet jobban jársz, ha eladod 35-ért a kapott pénzt betolod valami befektetésbe és akkor jobban megtartja az értékét.
2023. szept. 13. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
91%

Egy vételi ajánlat nem csak az árból áll.

Neked ha jól értem, az az élethelyzeted, hogy bármikor birtokba tudod adnia lakást, mert üres.

Akkor neked az az ideális, ha van egy KP-s vevőd, akinek péntekre, de legkésőbb hétfőre van időpontja ügyvédhez, megadta az adatait, és rendelkezésére áll ez az összeg valahol - bankszámlán vagy másutt, azonnal kivehető módon. Ez a vevő ilyen?

HA igen, akkor már tényleg csak az ár a kérdés, és legjobban jössz ki, ha meg tudtok vele egyezni.

Én is mondanék 37-t vagy 37,5-t, de megegyeznék.


Csak ezt az egy ajánlatot kaptad?

Hány néződ volt?

2023. szept. 13. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
88%

"Nem kerget a tatár a 35 millióval, mivel a 35 és 37 millió közti 2 milliós deficitet a lakás kitermeli 1 év albérlet során, úgyhogy számlaképesen jogtisztán van intézve."


40 milliós ingatlan nem biztos, hogy kitermel nettó 2 M-t, és ott van a kockázat. Kiadáshoz fel is kell készíteni a lakást - gépesítés, függönyök varratása, redőny, javítások, stb., főleg ha 40 M-s lakásért 290-et akarsz kérni!!! -, be kell fotóztatni, stb., kiadni pont annyi munka és még több költség, mint eladni.

2023. szept. 13. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
100%

Még rákerestem az adózás miatt:

[link]

2023. szept. 13. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
100%

A forint inlálódik, ráadásul elég erőteljesen és egyáltalán nem biztos, hogy ami most elmegy fixen 37-ért, az jövőre 40+ért fog. Szóval ezt is számba kell venni, meg azt is, hogy ez a pénz jelenleg állampapírban is többet termel, mint kiadás útján, de ezek egyéni szempontok alapján értékelendők nyilván.

Neked volt egy hírdetési árad, ő adott egy nem is olyan pofátlan ajánlatot. Te mondhatod, hogy álljatok meg középen, 37,5-nél. Elfogadhatja, vagy mondhatja azt, hogy nem, esetleg adhat mégegy ellen árat. Nem tudhatod. DE! Mindenféle magyarázat nélkül is mondhatod azt, hogy ennyiért nem adod el. A tiéd a lakás, nem kell magyarázkodni. Most áll a piac, a vevők nyilván próbálkoznak lejjebb tornázni az árat...

2023. szept. 14. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 A kérdező kommentje:

Végül nem egyeztünk meg. Csak minimálisan lett volna hajlando 35 fölé menni (pár száz ezer Ft-tal)


Úgyhogy mondtam, hogy akkor hirdetem tovább.

2023. szept. 14. 12:10
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!