Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Az első ajánlattétel mennyire...

Az első ajánlattétel mennyire szokott elrugaszkodottan alacsony lenni?

Figyelt kérdés

Van egy örökölt ingatlanom, amit meghirdettem túlárazva 40 millió Ft-ért.

A valós értéke olyan 37-8 millió lehet, ha kicsit felpörögne a piac.

Volt rá érdeklődő, nem sok. Hétfőn hívott egy érdeklődő, azt mondta készpénzzel fizetne de ő 35 millióra gondolt. Mondtam, hogy türelmét kérem és átgondolom.

Mivel a lakást albérleteztetni is lehet, így nem feltétlen eladó részemről. Ezt neki nem taglaltam, mert nem szeretem ezeket a marketing, meg ping-pong dumákat, hogy már nagyon sok komoly vevő van stb.


35-ért biztos nem eladó, viszont arra gondoltam, hogy 37 millióval bepróbálkozok, mint arany középút és mondom, hogy ez alatt nem eladó az ingatlan.


Szerintetek ez így korrekt, vagy létezik, hogy neki fixen van 35 milliója és nem tud a fölé menni? Mert arról akarom tájékoztatni, hogy 37 alatt semmiképp sem eladó, viszont ha mondja, hogy akkor köszöni nem, akkor valószínű én a közeljövőben le is venném a hirdetést és tolnám legalább 1 évvel az eladás gondolatát. Viszont nem akarok ilyeneket, hogy felkeres 2 hét múlva, hogy még is érdekli az ingatlan, mert akkorra én keresnék már rá bérlőt szerintem.


Igazából azért akarnám lezárni rövid időn belül a dolgot, mert stresszel ez az egész eladás. Szóval vagy elkel hamarosan 37-40 millió (annyit valósan ér) körül vagy megmarad és leveszem a hirdetést.


2023. szept. 13. 11:08
1 2 3
 21/22 anonim ***** válasza:

Eladtad azóta?

Mert simán lehet, hogy ilyen esetben(ha még fentvan a hirdetés) felhiv 1 hónap múlva, hogy részéről áll még az ajánlat.

2023. okt. 21. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/22 anonim ***** válasza:
Na mi lett azóta?
jan. 13. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!