Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Lakásvásárlásnál hogyan...

Lakásvásárlásnál hogyan zajlik az ajánlattétel?

Figyelt kérdés
Első lakásomat szeretném megvásárolni és nem tudom pontosan mi a menete vagy jó stratégiája ennek. Amikor odamegyek megnézni, akkor már rögtön is mondjam azt, hogy xy összegért hajlandó vagyok megvenni vagy kicsit azért vezessem fel valahogy a dolgokat reagálva az eladó élethelyzetére? Arra gondolok, hogy próbáljam kipuhatolni miért akarja eladni, mennyire sürgős neki és akkor erre hivatkozzak majd alkunál. Amúgy ahogy nézem most eléggé befagyott a piac, hónapok óta fent vannak a lakások, amiket néztem, a vevők vannak jobb helyzetben. Az amúgy számít, hogy írásban vagy szóban tesz valaki ajánlatot? Tudnátok adni pár jó tanácsot mielőtt belevágok?

2023. okt. 20. 15:08
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
94%
Ha normális az eladó, akkor simán szóban megalkusztok, majd az ügyvédnél találkoztok foglalózásra és előszerződés, vagy szerződéskötésre.
2023. okt. 20. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
100%

"Arra gondolok, hogy próbáljam kipuhatolni miért akarja eladni, mennyire sürgős neki és akkor erre hivatkozzak majd alkunál."


Az első: Igen, egy irányárat jó lenne tudni.


Második: Erre felesleges rákérdezni. Úgyis mindenki azt mondja, hogy napi húsz embernek megmutatja, csak ma reggel volt öt komoly érdeklődő, blablabla.


"Az amúgy számít, hogy írásban vagy szóban tesz valaki ajánlatot?"


Úgyis az lesz a végleges és hivatalos, amit az ügyvédnél aláírtok. Szerintem elég szóban.

2023. okt. 20. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 A kérdező kommentje:
Amúgy az mit befolyásol, hogy tulajdonossal vagy ingatlanközvetítővel az ember?
2023. okt. 20. 17:19
 4/22 anonim ***** válasza:
100%
#3: kb 5% az árban, meg körülményesebb az alkudozás, mert az ingatlanos akar mindent közvetíteni
2023. okt. 20. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
100%
Ne tegyél rögtön ajánlatot. Menjél haza, gondold át, aludj rá egyet, nézd meg jól a környéket, töltsd le a tulajdoni lapot, nézd meg mi van rajta, nézesd meg ügyvéddel, stb.
2023. okt. 20. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
100%

Fentieken kívül ajánlott még a szomszédságot is kipuhatolni, kik laknak, milyenek. Nehogy kifogj valami elmeroggyantat, vagy ordibálós szomszédot.

A környéken is érdemes körülnézni.

2023. okt. 20. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
100%

Szóbeli alku elégséges, az fog számítani, hogy a szerződésbe mit írtok.

Megkérdezheted miért eladó, mi van a környéken, kik a szomszédok, stb., de végső soron úgyis az eladón múlik mennyiért hajlandó eladni.

2023. okt. 21. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
69%

2-3 nézés az szokásos, de ha nagyon gyors a piac, akkor erre nincs idő, mert elviszik az orrod elől.

Ez ugye nem most van, hónapok is lehet eladni egy lakást.

Szóval aludjatok rá és nézzétek meg mndannyian nyugodtan.

Én írásban szoktam ajánlatot adni az összes személyes adattal, helyrajzi szám, ügyvéd neve és már időpontot is szoktam kérni, és azt is felírom az Eladónak.:)

2023. okt. 21. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
100%
Most nem gyors a piac. De egy több tíz millás döntést MINDIG normálisan át kell gondolni.
2023. okt. 21. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
10%
Mi nemrég adtunk el egy telket,meg még 2016-nan egy lakást.Mindkettőnél mikor jött vevő nézelődni vagy én,vagy a feleségem hívta oda 1-2 ismerősét mint "vevőt" hogy ne legyen módja alkudozni az esetleges vevőnek.Miért gondoljátok hogy az átlag tulaj hülyébb,mint az átlag vevő?
2023. okt. 22. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!