Lakásvásárlásnál hogyan zajlik az ajánlattétel?
10:miert gondolod, h ezt a hülyeséget a nézelődőid is elhitték?
Az eladó és a vevő fejében is van egy összeg az irányárhoz képest, amit minimum kapni ill. maximum fizetni szeretne.
Ha ez találkozik, siker.
Ha itt nagy a rés, felesleges trükközni, kamu "épp most nézte meg valaki, akit érdekel", meg "a képen nem látszott, milyen lelakott" baromságokat, mert sehova nem vezet.
Érdemes egyébként késő délutánra időzíteni az első kört, akkor olyannak látod a lakást, amikor te is többször otthon leszel. az ingatlanosok ezért hívnak oda délelőtt.a hülye szomszéd még nincs otthon, és arra se jösz rá, hogy 4fele már olyan meleg van a szobában,hogy megbolondulsz,mert oda süt a nap.
Ha tetszik, alszol rá egyet - kettőt, és később hívhatod, hogy megnezned megegyszer.
Ha még akkor is tetszik, kérdezz rá, mi van az árban. Beepitett gépek, bútorok, függöny, hány tulajdonos van stb.
Aztán mondhatod az árat.
Lejjebről indulj, első árat ritkán fogadnak el,mindegx mennyi az.
Ilyen h@lyes&get hogy kipuhatolod, hogy miért akarja eladni és arra hivatkozol alkunál elég vicces. Azt hiszed akkor olcsóbban adja ha te tudod, hogy nagyobba/kisebbe akar költözni, vagy építkezik vagy utazásra útra indul az ingatlan árából? Ezt elég tudni az eladónak, hogy neki ezek a célok mennyire halaszthatóak vagy sürgetőek, vevőnek aztán köze nincs hozzá.
Csak magadra figyelj, hogy neked mennyit ér az ingatlan. Amikor azon túl vagy és döntöttél (mindent alaposan körbenéztél, otthon megrágtátok megnézett ingatlanokat), hogy X összegért kell(ene) az ingatlan, akkor minden személyes hivatkozás nélkül azt mondod az eladónak, hogy X összegért vevő vagy rá kp-re vagy hitellel vásárolnád. Az eladó mond egy árat amiért megválna az ingatlantól. Ha ez nem azaz összeg amit Te fizetnél, akkor elgondolkozhatsz hogy adnál-e többet. Ha nem, akkor keresel tovább, ha igen akkor emeled az ajánlatod.
13# Abban igazad van, hogy ezt kimondani ellenszenves. Azonban alkupozíció, vagyis bátrabban alkudik valaki, ha tudja, hogy az eladónak valamiért sürgős. Mi pl. így vettük mindkét ingatlanunkat.
A lakásunknál a tulaj már nagyon ment volna az újépítésű házukba, de az előlegre sem volt pénzük (csokosok voltak, amikor bejött a támogatás). Nagyon szabadultak volna a lakástól, hogy tovább tudják görgetni belőle a minimális tőkét, amit kaptak a terhek rendezése után. 10% alku gondolkozás nélkül belefért.
Amikor a házunkat vettük, hirdették már egy éve. Egyszer 2 hónapra eltűnt a hirdetés. Akkortájt néztük meg mi is először, de jelezték, hogy nincs alku, már két komoly vevő jelölt is van. Tudomásul vettük és úgy döntöttünk nem szállunk be árversenybe. Végül fél évvel később 12% alkuval vettük meg, mert a tulajnál már elgurult a pöttyös az ígérgetések és a házmutogatás miatt. Amikor megalkudtunk, nekünk is sürgőssé vált a lakáseladás, így hirdetési ár alatt, kb. 8-10%-os alkuval is simán odaadtuk volna, de jött teljes áras vevő. Hát nem vagyok én a saját zsebem ellensége. :D
Szóval felbátoríthat, ha tudod miért akarják eladni.
15# Az első esetben az OK bátorított, hiszen tudtuk, hogy nekik sürgős.
A második esetben az, hogy tudtuk, hogy régóta hirdetik és van meghiúsult adásvételük már.
Vagyis több ok is "felbátoríthat" az alkura. Ezek csak személyes példák.
A miért adja el, fontos lehet.
Pl óriási hitel van a házon, amitől másképp nem tud szabadulni, vagy éppen válás közepén vannak és a sértett fél nem akar engedni.
Az számíthat, hogy sürgős vagy nem sürgős az eladás, ill mennyire unja már az eladó.
Igen fontos, az eladónak fontos a saját élethelyzete. A vevőnek ezekhez semmi köze. Ha az eladás nem egy 500-1500 lelkes településen belül zajlik, akkor fogalmad sincs ki miért akar eladni éppen. Miért mondaná meg? Nem is értem, aki lakást akar venni az nem barátkozni megy oda.
Vevőnek egy fontos van, hogy az általa felajánlott vételárért odaadja-e vagy sem az eladó.
Én csak annyit szoktam mondani ilyen puhatolózásra, most éppen árára van szükségem a lakásnak. Aztán döntse el mindenki neki ez mit jelenet.
Vigyél magaddal egy ismerőst, barátot, családtagot aki lehetőleg konyít is az épületekhez. Egyedül kellemetlenebb nézelődni egy idegen házban, főleg ha ott ácsorog és bámul a tulaj. Ketten már alaposabban körül tudtok nézni, több szem többet lát és bátrabb az ember, különösen ha nem vagy rutinos háznézegető. Ingatlanossal sokkal nehezebb mert folyamatosan beszélnek, kizárólag az előnyöket emelik ki, vagy épp semmit nem tudnak az ingatlanról, csak az árát.
Írj listát arról amit meg akarsz nézni és meg akarsz kérdezni, nem baj ha 20-30 tétel lesz rajta. Nálunk ez bevált mikor házakat néztünk.
Az ajánlatba kalkuláld bele az irányárat, a hasonló lakások irányárát, de a szükséges felújítások realisztikus árát is pl nyílászáró csere, fürdőszoba felújítás stb és ha valamilyen bútort a tulaj otthagyna ami számodra használható. Egy jó mosógép és tűzhely már fél millás összeget is kitesz ami nem mindegy az ajánlattételnél.
18:
És amikor valakit érdekel a lakás és a birtokbaadásról érdeklődik?
Mikor tudnád birtokba adni ÜRESEN?
Ez ugye bele kellene kerüljön a szerződésbe.
Meg kell állapodni egy fix vagy feltételhez kötött rugalmas időpontban.
Akkor véletlenül se mondod meg, hogy akkor, amikor a kinézett lakás beköltözhető lesz, amit 3 hónap múlva kezdesz felújítani?...:))
El fogsz tudni titkolni egy 120-180 napos birtokbaadási képességet, amikor a vevő egy azonnal költözhetőt keres?...
És még más részletek is vannak, amik befolyásolnak egy vásárlási hajlandóságot.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!