Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Lakásvásárlásnál hogyan...

Lakásvásárlásnál hogyan zajlik az ajánlattétel?

Figyelt kérdés
Első lakásomat szeretném megvásárolni és nem tudom pontosan mi a menete vagy jó stratégiája ennek. Amikor odamegyek megnézni, akkor már rögtön is mondjam azt, hogy xy összegért hajlandó vagyok megvenni vagy kicsit azért vezessem fel valahogy a dolgokat reagálva az eladó élethelyzetére? Arra gondolok, hogy próbáljam kipuhatolni miért akarja eladni, mennyire sürgős neki és akkor erre hivatkozzak majd alkunál. Amúgy ahogy nézem most eléggé befagyott a piac, hónapok óta fent vannak a lakások, amiket néztem, a vevők vannak jobb helyzetben. Az amúgy számít, hogy írásban vagy szóban tesz valaki ajánlatot? Tudnátok adni pár jó tanácsot mielőtt belevágok?

2023. okt. 20. 15:08
1 2 3
 21/22 anonim ***** válasza:
100%

20. Ez természetes része a vevő előre tájékoztatásnak hogy mikor birtokba vehető az ingatlan, sőt sok hirdetésben már eleve benne van a szövegezésben ez is sok hirdetőnél.

(Nekem már ment így el vásárlási szándékom, hogy a vevő 6 hónapot akart kikötni, nekem meg baromi sürgős volt a költözés, aztán csak lesett amikor mondtam, hogy tetszik a lakás, ár oké, kp rendelkezésre áll, árulja a lakást már 1 éve, akkor oldja meg hogy 2 max 3 hónapon belül kiköltözzön. Nem jött össze így kerestem másik lakást.

De ez nem indokolás része hogy miért adom el, mi késztet erre, ahhoz semmi köze egy vevőnek.

2023. okt. 25. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/22 anonim ***** válasza:
Egyetértek előzővel, a szerződésben benne kell hogy legyen hogy mikortól vehető birtokba a lakás, tehat ez teljesen más kategória.
2023. okt. 25. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!