Első lakásnak, ha házra nem telik milyen típusú épületet választanátok?
És miért?
Tégla, panel, újépítésű stb. mindegyikről hallok egyaránt sok rosszat és jót.
És mennyi időre terveznétek? Pl. első gyerekig, vagy akár teljes életre.
Azért ez a keret kérdés nem feltétlenül igaz, mert beszélhetünk egy gazdagréti panelról, vagy egy csepeli újszerű tégláról, árban még lehet mindig a panel veri a biztit. :)
Nem mindegy, hogy mit mivel hasonlítunk össze.
Nekünk az volt a szempont, hogy közlekedés szempontjából tűrhető helyen legyen. Buszmegálló a közelben, éjszakai busz is járjon arra (akkor még fontos volt), legyenek a közelben boltok, orvosi rendelő és legalább bölcsi. A lakás legalább 2,5 szobás legyen, hogy egy babával még élhető legyen.
Így vettünk meg egy akkor 8 éves téglaépítésű lakást (4 éve volt). Kimaxoltuk a keretünket, de alapvetően a lakást imádjuk. Modern, van egy kis közös zárt udvar, belső parkolóhelyek, saját tároló helyiségek, modern elrendezésű a lakás, nem hánynék, ha belépek a lépcsőházba. Aztán persze jött a feketeleves, mert minden körültekintésünk ellenére kiderült, hogy azért a tulajdonos sem volt 100%-ban őszinte és a közösképviselő sem. Kiderült, hogy a ház nem a normális közösktg. fizetési szokásairól volt híres eleinte. 100%-ban devizás ház, szinte minden egykori lakó belebukott és elindultak a lejtőn, innentől kezdve mindenkinek volt elég baja, mintsem a ház problémáival foglalkozni. Bár a közös képviselő azt mondta nincs a háznak tartozása és azt is elmondta, hogy nincs különösebb megtakarítása sem, azért ami utána jött, azt álmomban sem gondoltam volna. Közmű kikapcsolások, meg nem történt karbantartások kiszámlázgatásai, 1,5 milliós előző lakók által felhalmozott azonnali tartozás behajtás egy nem teljesült részlet befizetés miatt, stb. Házközponti fűtés van, kiderült, hogy a kazánokat úgy kötötték be anno, hogy azok pár évnél tovább már biztos nem élnek és blaablaa... 7 ezer forintos közösköltség mellett folyamatos célbefizetések, hogy legalább vizünk, áramunk, fűtésünk legyen. Közös képviselő váltás történt és most mondom azt így 4 év távlatában, hogy már van olyan értelmes lakóközösség, hogy valahogy kezdünk boldogulni, minimális megtakarítást képezni, stb. Bár a közös költségünk is a duplájára emelkedett, ez tény.
Szóval könnyű beugrani az újnak, vagy újszerűnek, de érdemes körültekintőnek lenni, mert lehet sokszoros ráfizetés lesz belőle.
Tehát ez a 4. évünk itt. Tavasszal ide születik a babánk és terveink szerint még 2-3 évig utána is kiszolgál minket ez a lakás. Utána megyünk tovább. Alapból így vettük, már akkor is tudtuk, hogy átmeneti helyünk lesz.
Olyan szempontból azért nem mindegy a keret, hogy egyáltalán tudunk Gazdagrétről vagy Csepeli újszerűről beszélni, vagy szóba sem jöhet.
Mert ha 35-45 millió a keret abból már lehet válogatni. Ha meg 20-25 az rögtön erősen szűkíti a lehetőségeket.
Az viszont tény, hogy a közösség és a közös képviselet nagy lutri és szinte minden ismerősöm szív valamivel. Nekem is voltak meglepetések.
Egyik haveroméknál konkrétan eladták a padlásteret és ott egy lakást alakítottak ki. Így a kéményekhez nem lehet hozzá férni, mert ott egy lakás.
De a közös helyiségek, parkolók is érdekesek mert szeretik értékesíteni, vagy kiadni bérbe. Közös tárolók nyilván olyanok, hogy mindenkinek jut fél-egy m2 hely aztán berakja valaki a kerti ebédlőasztalt meg a székeket és 5 másik lakónak már rögtön nincs helye.
Csakis tégla, és az a fajta ami nem lapostetős hanem tetőteres. Azok már viszonylag újabbak, normálisabb belső elrendezésűek.
Panel, meg lapostetős tégla kell a francnak, főleg a ha a legfelső szinten jut csak lakás.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!