Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Mit választanátok az én...

Mit választanátok az én helyemben?

Figyelt kérdés

El szeretnénk adni a házunkat, de nem tudhatjuk persze mennyi idő lesz. Vennénk fel mindenképp hitelt az új házhoz. Egy konkrét faluba mennénk és most van ott egy ház, amibe beleszerettünk. De igazából nem is néztünk meg nagyon mást, csak online, meg először ez puszta kíváncsiság volt. Na most, arra gondoltam, meg kellene venni a házat, mielőtt még eladjuk a sajátunkat. Egy nagyon picivel lenne így több a hitel, annyi a különbség, hogy új dolgokat csak akkor tudunk bele venni, ha már elkelt a jelenlegi. Persze, ha még télen is meglesz, akkor fűteni kell mindkettőt, ami azért nem olcsó annyira.

Elég jó ház jó áron, félek, hogy megveszi más és mikor a miénk is elkel, akkor ott nem lesz ilyen szép jó áron.


Bocsi, ha kusza kicsit. Mit tennétek a helyemben?


2021. júl. 31. 21:37
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Elmondom mit fognak írni: Ne ugorj bele az elsőbe, nézegess más házakat is, lesz még másik jó ingatlan is, ha erről lemaradsz.


Elmondom én mit tettem: Egyetlen házat néztem meg és úgy megtetszett, hogy foggal körömmel küzdöttem érte és most benne élek.

2021. júl. 31. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Legalább nem csak én vagyok ilyen :D

Nem bántad meg?

2021. júl. 31. 21:43
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem bántam meg, hiszen épp ilyenre gondoltam. A tökéletes házra meg marhaság várni, mindegyiken lesz alakítani való.
2021. júl. 31. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem kizárt, hogy elsőre megtalálod a tökéletest, de valljuk be, erre kicsi az esély. Az egy egyedi eset pedig nem tekinthető törvényszerűségnek.

Egyébként nekem a finanszírozás kicsit kusza.

Jól értem? Ha el tudnád adni a mostani házad időben, akkor is kellene felvenni hitelt. Viszont, ha nem adod el, akkor még több hitel kellene. Milyen összegekről beszélünk? Egy ház több 10 millió Ft, ennyivel több hitelt kapnál is? Mert elsőre én ilyen 10M vs. 30M körüli összegekre gondolok

Ha találsz olyan konstrukciót, amiből egy nagy részt elő lehet törleszteni pár hónapon belül, akkor nem rossz koncepció egyébként, ha tényleg mindenáron ez a ház kell. Viszont saját tapasztalat szerint ilyen hitel nincs. Én ezzel szoktam lerázni a független pénzügyi tanácsadókat. Hozzanak ilyen konstrukciót és beszélhetünk, megígérik, de sose hívnak többet.

2021. júl. 31. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Áthidaló kölcsönt is néztél?

Vagy csak jelzáloghitelt?

2021. júl. 31. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
86%
Láttad már élőben a házat, vagy csak a neten?
2021. aug. 1. 02:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Mi lakást vettünk, nem házat, de mi is az elsőt megvettük. A környék nagyjából adott volt. Elmentünk, meg néztük és utána nem is néztünk többet. Minden kritériumnak megfelelt, rádásul olcsóbb is volt picivel, mint amit szántunk rá, úgyhogy gyorsan megvettük. Ennek már 6 éve. Mi is ilyen áthidaló féleséget vettünk fel, mert nem volt annyi pénz. Bementünk a bankba, elmondtuk hogy mi a szitu, megoldották. Gyakorlatilag a bank vette meg nekünk, aztán mikor eladtuk a régit, azt a pénzt behúzták, annyival csökkent a hitel. Egy éven belül kellett vevőt találni a régire és eladni. Annyi maradt a hitel, ami a két lakás különbözete.
2021. aug. 1. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Fotón minden szép. Nézd meg a helyszínen alaposan, aludj rá egyet (az agy működik alvás alatt is) és csak utána vedd meg.
2021. aug. 1. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Vedd meg amint tudod. Hazat akkor kell venni mikor talalsz olyat ami teteszik.

Mi egy hazat neztunk meg csak. Nagyon jo arban volt, ennyiert nem talaltunk volna ilyen hazat, ugyhogy nem is nezelodtunk tovabb hanem megvettuk.

2021. aug. 1. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Ugyanazt tudom elmondani, amit az első hozzászóló. Életem első nagy lakáskeresése abból állt, hogy az első ingatlanba beleszerettem, és azóta is itt élek, és minden nap hálás vagyok érte.


Persze hirdetést rengeteget megnéztem, de ez volt az, amibe iszonyúan beleszerettem. Azóta sem láttam jobbat.

2021. aug. 2. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!