Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Melyik bérlőt választanátok a...

Melyik bérlőt választanátok a helyemben?

Figyelt kérdés

Két külföldi van versenyben, egyelőre rágódom, hogy melyiket válasszam.


A) versenyző többet fizetne, de tolmáccsal jött, egy kukkot nem beszél angolul, se más nyelven az anyanyelvén kívül (azt meg én nem beszélem). A viselkedéséből se tudtam semmire se következtetni, olyan mulyának, bambának tűnt.


B) versenyző tökéletesen beszél angolul, nagyon kedves, megnyerő, alkalmazkodó személyiségnek tűnik. Az egyik legjobb barátom a honfitársa, van közös ismerősük, így le tudom ellenőrizni, sőt, akár az anyaországában is "utána tudok menni", ha gáz van.


A egy évre venné ki, nem tudni, hogy utána marad-e még.

B júniusig maradna, de vállalta, hogy a szerződésben aláírja, hogy azonnal hoz maga helyett új bérlőt. Ha nem tud, akkor lemond a két havi kaucióról.


Mivel A-t ügynök hozta, így neki is jutalékot kellene fizetni. Ezt levonva, éves szinten 160.000 Ft minusz lenne B-hez képest.

B egyértelműen szimpatikusabb és ellenőrizhetőbb, A viszont többet fizetne. Róla semmit nem tudtam megállapítani, még a nonverbális kommunikációja alapján sem.


2015. nov. 25. 20:28
 1/10 anonim ***** válasza:

B-t választanám, mert én érzelmi alapon döntök.

30/N

2015. nov. 25. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
72%
B-t választanám de megkérdeztem volna mindkettőt mivel foglalkozna vagy miből tartja majd fent magát
2015. nov. 25. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Diák mindkettő.

A-nál az volt furcsa, hogy szó szerint egy büdös szót nem tud angolul, de asszem orvosi előkészítőre jár (hogyan...?).


B pszichológiából végzős, nyáron védi a szakdolgozatát és államvizsgázik, azért csak addig marad.

2015. nov. 25. 21:28
 4/10 A kérdező kommentje:

Egyébként A-nál olyan szinten zéró az angoltudás, hogy amikor feltettük neki a "Do you have a car?" kérdést (azaz kell-e garázs is), közben vezetést imitáltunk, zavart arckifejezéssel bólogatott.

Odahívtuk a tolmácsot, hogy azért ő is kérdezze meg. Akkor már határozottan rázta a fejét, hogy nincs kocsija, nem vezet.


Ez furcsa, hogy ennyire alap, egyszerű mondatot se értett meg.

2015. nov. 25. 21:38
 5/10 anonim ***** válasza:

Ha nem tud angolul akkor nem diák.

Válaszd a másodikat.

2015. nov. 26. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Mondjuk a Do you have a car meg a Kell-e garázs két különböző dolog, simán lehet az egyikre igen, a másikra nem a válasz. Szóval inkább összezavartátok, így még én is zavartan néznék.


Ha mindkettő megbízhatónak tűnik, akkor én anyagi alapon döntenék, de az a kérdés, neked mennyire van szükséged a pénzre.

Ezt meg csak te tudhatod. Gondolom számít, hisz nem vacilálnál a választáson, ha mindegy lenne...

2015. nov. 26. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Én a B-t választanám. Nem tetszene, ha nem tudok valakivel még angolul se kommunikálni. Bármi megbeszélni való van akkor mindig tolmácshoz kell rohangálni? :\



" de megkérdeztem volna mindkettőt mivel foglalkozna vagy miből tartja majd fent magát"


Úgy őszintén mi közöd hozzá? Fizessen rendesen, annyi a lényeg, nem? Amúgy ha amolyan simlis alak lenne, akit te nem szeretnél, az biztosan folyékonyan fog hazudni neked egy jól csengő állást. A normálisok meg néznek furcsán, hogy mégis mi közöd hozzá...

2015. nov. 28. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Egyértelműen B. Az A sokkal kockázatosabb kétesebb. Az akit ismerünk és még vállal ilyeneket, hogy hoz maga helyett mást ez abszolút emberséges.
2015. nov. 29. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Külföldi és külföldi között azért vannak különbségek.


Hogy néznek ki? Mi az a más anyanyelv? Azt is tesztelném, hogy tényleg nem ért-e angolul, annyira semmit ráadásul.

Hogy jár boltba, tolmáccsal? Vagy éhenhal? Gyanús.

Nem kockáztatnám az A-t.

2015. dec. 20. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

"Hogy jár boltba? Tolmáccsal? Vagy éhenhal? Gyanús?"


Bevallom, semmi kedvem vitázni senkivel, mikor láttam, hogy új válasz van, azt hittem, a kérdező írta ki, hogy kit választott.

De ezt láttam. Ez egy nagyon ostoba hozzászólás volt.

Te, aki ezt írtad: jártál már valaha külföldön???

Beszélted az adott ország nyelvét? Az angolt nem érti mindenki, egy menő étteremben talán igen, de egy sarki kisboltban Mancika néni nem fog veled angolul diskurálni.

Én angolul tanultam, sok helyen el lehet boldogulni vele. DE több olyan ország olyan boltjában jártam már, ahol bambán néztek rám, mert nem értettek angolul. És hidd el, nem haltam éhen.

Ha boltba mész be, a kosaradba teszed, amit meg akarsz venni, a pénztárgép meg írja a végösszeget, az adott ország pénze pedig csak ott van nálad!

Ha meg vmi utcai árusnál állsz meg, rá tudsz mutatni, mit kérsz. Én mindenhol tudtam eddig enni, vagy ruhát venni, vagy szuvenírt hazahozni meglepetésként, pedig nem beszéltem az általam látogatott országok nyelvei közül egyet sem!


Szóval NEM, nem gyanús, ha valaki nem tud se angolul, se magyarul. Ez alapján nem kéne megítélni senkit.

2015. dec. 20. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!