Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Miért mondjátok, hogy gyerekke...

Miért mondjátok, hogy gyerekkel nehezebb kitenni a bérlőt?

Figyelt kérdés
Van egy lakásom ami ki van adva, egyedülállónak, és közjegyző előtt írtunk papírt, tehát engem ez a veszély nem fenyeget, csak kíváncsi vagyok, mert gyakran olvasom itt ezt.
2015. nov. 15. 20:16
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Azért mondják, mert ha nem fizet a gyerektelen, akkor ki lehet tenni, gyerek esetében azonban a gyerek szempontjait is tekintve nem intézkedik a hatóság, hanem elindul egy hercehurca, hogy agyereket hol helyezzék el (gyermekotthon stb.), de ott meg fellép a szülőtől való elszakítás gyermekvédelmi kérdése stb....
2015. nov. 15. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
De ha közjegyzői papírom van, az azonnal végrehajtható...
2015. nov. 15. 21:06
 3/18 anonim ***** válasza:
67%
Roviden azert mert hulyek. Szerintem max annyi lehet a kulonbseg, hogy egyedulallot szivesebben dob ki akinek van egy pici lelkiismerete mint egy pici gyerekes csaladot. De jogilag nincs kulonbseg.
2015. nov. 16. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
Én is így gondolom. Miért is lenne különbség? Bár az igaz, hogy a szívem jobban megesne ha látnám hogy ott egy kisgyerek.
2015. nov. 16. 08:01
 5/18 anonim ***** válasza:
100%
Na latod. Inkabb legyen ez más problemaja, en megertem.
2015. nov. 16. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%
A közjegyzői okirat valóban jobb mint csak a bérleti szerződés mert pereskedés nélkül végrehajtható. DE: gyerek esetében hiába veszitek be a közjegyzői okiratba, nem érvényes, nem tudod gond esetén elküldeni őket a közjegyzői okiratnak megfelelően. Magyarán,ha van gyerek és nem fizetnek és maguktól nem akarnak elmenni, nincs az a hivatalos papír aminek segítségével felgyorsítható lenne az elküldésük, évekig ott lesznek mire hivatalos megoldás lesz.
2015. nov. 16. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
51%
Ugyanakkor szerintem az érem másik oldala, hogy egy csalad apa-anya sokkal felelõsségteljesebb. Egyedulallo lehet, hogy nem fizet, szetszedi a lakast es harcol veled, egy csaladdal azert ez szerintem más. Egy gyereknek biztonsagot szeretne nyujtani a szülõ.
2015. nov. 16. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:
18:19-es, de miért nem érvényes? Nem értem, le tudnád írni bővebben?
2015. nov. 16. 20:49
 9/18 anonim ***** válasza:
51%
A gyerekek jogait törvény biztosítja és törvénnyel ellentétes dolog nem írható a közjegyzői okiratban, de ha mégis beleírnák, akkor érvénytelen lenne.
2015. nov. 16. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
Ez érdekes... Utánaolvastam, egyik helyen azt írják, ho addig nem lehet kitenni őket, amíg a gyerek elhelyezése nincs biztosítva, másik helyen azt, hogy gond nélkül kitehetőek, csak a gyámhatóságnak is jelen kell lennie. Meg fogom kérdezni az ügyvédemet, ő a legbiztosabb forrás.
2015. nov. 17. 11:12
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!