Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mondjatok egy esetet, mikor...

Mondjatok egy esetet, mikor türelmesnek kellett lennetek a gyerekkel?

Figyelt kérdés

2013. ápr. 14. 14:33
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
cipőfűző bekötés megtanulása, első iskolai napok, villára felszúrni az apró ujjakkal az ennivalót, de minden nap van valami, amikor türelmesnek kell maradnod, mert gyerekekről van szó.
2013. ápr. 14. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Minden nap, minden órában türelmesnek kell lenni. Az első jókat írt, de pl még ott van az, amikor sietni kellene valahova, de a kicsi gyerek minden követ felszed a földről és ezért nem tudtok haladni. Vagy amikor már nagyobb és jön a "miért?" korszak, amihez még több türelem kell. De még lehetne sorolni.
2013. ápr. 14. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Hát szerintem is mindenben türelmesnek kell lenni egy gyerekkel szemben. Nálunk most a nagynál a "miért" korszak van (már több, mint egy éve), a kicsinél meg a "ledobom-úgyis visszakapom, ledobom-úgyis visszakapom" korszak. A hajamat tépem, de hát ez van, majd kinövik, és jön a következő "nehézség".
2013. ápr. 14. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Minden reggeli elindulás, amikor még ezt meg azt szeretné (az egyik APG-ben olvastam egy hasonló reggelről): inni, kedvenc plüssét, elbúcsúzni a tesótól, öltözni nem akar, biciklivel vagy mégse... Este aztán még egy mesét könyvből, fejből, iszik, pisil stb. Megszoktam már, a napi rutin része, néha mégis erőt kell vennem magamon, hogy türelmes tudjak maradni. A kicsihez pedig az örök felfedező, mindent szétszedő, szétdobáló, minden huncutságot ezerszer elkövető, örökmozgó természete miatt kell türelem. "Elmúlik" idézem magamnak a bölcs anekdotából. Imádom őket!
2013. ápr. 14. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!