Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Melyik panel lakást választaná...

Melyik panel lakást választanátok?

Figyelt kérdés

Adott 2 paneltömb, mind2 4 emeletes, ugyanazon a környéken vannak, ugyanakkora, a lakások beosztása is ugyanaz. Annyi különbség van, hogy egyik szigetelt (panelprogramos), a lefolyócsövek, ablakok, közös nyílászárók is cserélve lettek. A másik nincs leszigetelve, még az ajtók se lettek cserélve, ami nem baj csak ebből azt szűrtem le, hogy nem nagyon szeretnének a lakók a házra költeni, bár a közös képviselő is lehet gond. A lefolyócsövek nem tudom, hogy lettek cserélve, viszont a panel külső falazatán lévő réseknél újratömítették.

Az utóbbinál van erkély és emiatt is tettem fel a kérdésem. (Kiugró kb 2 m2). Mind2 első emelet.



2021. aug. 11. 10:13
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
83%

A kiugró erkélyeket én kifejezetten utálom. Veri az eső, tűzi a nap és a felsők minden szart ott ráznak ki, ezért ott landol a szemét, így teregetni sem nagyon lehet. Kiülni reggel meginni egy kávét, legfeljebb 2x fogsz, aztán már nem lesz érdekes.

De te tudod, hogy neked ez mennyire fontos, mert mondjuk virágokat akarsz ott aszalni, nyáron 45 fokban, ... mert ez bizony nyáron így van.


Én mindenképpen az első opciót, a karbantartottat választanám, már csak azért is, amit te is leírtál, a lakóközösség színvonala és igényessége miatt.

2021. aug. 11. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
56%
Én semmiképp sem választanám az első opciót, szerintem életminőségben ég és föld a különbség erkélyes és erkély nélküli lakás között. Ha a második opció esetén nem elég bizalomgerjesztő a társasház, várnék egy jobb ajánlatig.
2021. aug. 11. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
77%

"Veri az eső, tűzi a nap és a felsők minden szart ott ráznak ki, ezért ott landol a szemét, így teregetni sem nagyon lehet."

Ez többé-kevésbé loggia esetén is így van, legalábbis ami a fentről landoló szarokat illeti.

2021. aug. 11. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
91%

#2

Ne mondd már 2-es, hogy egy 2 m2-es KIUGRÓ erkély az elsőm, 3 m-el az utcaszint felett olyan baromi nagy életminőség változást jelent, hogy emiatt érdemes egy elhanyagolt házba költözni!


#3

Azért egy loggia egy kicsit más. Személyesebb, védettebb.

De értelmetlen erről csevegnünk, mert nem loggiáról szólt a kérdés.

2021. aug. 11. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
29%
Mivel a kérdés azt mondja, hogy mi melyiket választanánk (magunknak), ezért a saját szemszögömből válaszolok rá. Azt, amelyikhez nagyobb garázs van, amit be tudok rendezni műhelyként. Ez elengedhetetlen, mivel a keresetemet így szerzem jelenleg is.
2021. aug. 11. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem jobban jársz a felújítottal mert most elég borsos a javítása ha bármi elromlik.
2021. aug. 11. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
85%

"Ne mondd már 2-es, hogy egy 2 m2-es KIUGRÓ erkély az elsőm, 3 m-el az utcaszint felett olyan baromi nagy életminőség változást jelent, hogy emiatt érdemes egy elhanyagolt házba költözni!"

Nekem nagy változást jelent. Hiába jó kivitelű az erkély nélküli, luxusbörtön érzésem van benne. Azt én sem írtam, hogy érdemes emiatt elhanyagolt házba költözni. Azt írtam, ha nem tetszik a társasház, várnék egy jobb opcióra. Oké, hogy téged nagyon zavarnak a kiugró erkélyek, én viszont pont ezeket preferálom a kissé zárt érzetű loggiákkal szemben - ez van, a kérdező a szubjektív véleményünkre volt kíváncsi, és hát nem szeretheti mindenki ugyanazt. Azt aláírom, hogy 2 m2 tényleg eléggé kicsi.

2021. aug. 11. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
89%

A panelprogramosba menj, milliókat jelent ez egy lakás/ház megítélésében.

No meg a közösköltség felújítási alapjában, arról nem beszélve, ha a háznak erre hitelt kell felvennie, az erősen zsebbenyúlós.

2021. aug. 11. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, azt nem írtam, hogy magasföldszinti a ház, garázsok vannak az utcafronti oldalán. Jelenleg olyan erkélyes lakásban lakom egyébként, ami a szobából lett elvéve, ez sem rossz de kicsit bezártabb érzésem van. A kiugróval nincs tapasztalatom. Pl az ajtókat a közösből cseréltette a közösképviselő nálunk, ezért is írtam, hogy ez lehet az ő hanyagsága, mert a közös költség ugyanannyi mint máshol kb.
2021. aug. 11. 11:15
 10/20 A kérdező kommentje:
5# panelhez miért járna garázs? Ha újonnan veszel lakást ahhoz sem jár, csak ha veszel hozzá. Ráadásuĺ egy panel alatt lévő garázs még drágább mint egy újonnan építettben lévő.
2021. aug. 11. 11:25
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!