Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Melyik panel lakást választaná...

Melyik panel lakást választanátok?

Figyelt kérdés

Adott 2 paneltömb, mind2 4 emeletes, ugyanazon a környéken vannak, ugyanakkora, a lakások beosztása is ugyanaz. Annyi különbség van, hogy egyik szigetelt (panelprogramos), a lefolyócsövek, ablakok, közös nyílászárók is cserélve lettek. A másik nincs leszigetelve, még az ajtók se lettek cserélve, ami nem baj csak ebből azt szűrtem le, hogy nem nagyon szeretnének a lakók a házra költeni, bár a közös képviselő is lehet gond. A lefolyócsövek nem tudom, hogy lettek cserélve, viszont a panel külső falazatán lévő réseknél újratömítették.

Az utóbbinál van erkély és emiatt is tettem fel a kérdésem. (Kiugró kb 2 m2). Mind2 első emelet.



2021. aug. 11. 10:13
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
100%

Mit lehet még tudni a két házról? Helyileg is ugyanott vannak? Ugyanaz a kerület? Utca? Hova néznek? Több info kéne és megírom melyik a jobb választás.


Most vettem egyet és én konkrétan 2-3 házzal szemeztem, és megpróbáltam a 'lehetetlent', bedobáltam cédulákat, hogy ezekben a házakban szeretnék vásárolni, magánszemélyként. Több hónapba telt de sikerült az egyikben kapni!

2021. aug. 11. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
100%

Bár ha nem budapest nem fogok tudni segíteni de a környék nagyon fontos, fontosabb mint hogy meg volt e már a szigetelés/korszerűsítés.


A szigetelés nélkülinél meg minimum annyival olcsóbbnak kell lennie amennyibe jelen áron kerülne a szigetelés, ennek utána lehet nézni hogy most mennyi egy X m2 területű lakásnál a program költsége.

2021. aug. 11. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
100%

Nézetem szerint lényeges az, hogy Neked mennyire hiányzik az erkély (loggia?). Kulturált emberek esetén felülről sem dobálnak ki "sok mindent".

Pl. a leszáradt virágszirmok is alább landolhatnak, de én nyugodtan eltakarítanám. Én 3 éve panelprogramon átesett, ablakcserés lakásban lakom. A hőérzet ég és föld a felújítás előttivel szemben. Olcsóbb a rezsi.

Válassz, Neked mi a fontosabb.

2021. aug. 11. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
100%
#10: Laktunk panelban. Volt hozzá garázs. Az alsó sor végig garázs volt, mindkét oldalról, így minden lakáshoz tartozott egy, amit nem is lehetett eladni a lakás nélkül (csak kiadni). Mondjuk ezek csak egy 3 emeletes tömbök voltak.
2021. aug. 11. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
72%
Erkély nélkülibe eleve nem mennék, keresnék egy harmadik opciót.
2021. aug. 11. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 A kérdező kommentje:

#11 Nem Budapesten van, a 2 paneltömb konkrétan egymás mellett van L alakban. Ahol van erkély az a főútra néz, a másik meg egy parkolóba. Mögöttük egy park van, de oda nem néz ablak, mert 1,5 szobás lakásokról beszélek (középső lakások).

#10 az nagyon ritka lehet, ahol élek itt biztos nincs ilyen.

2021. aug. 11. 17:04
 17/20 anonim ***** válasza:
86%
Ha meg tudsz lenni erkély nélkül akkor a panelprogramos egyértelmű. Ami a főútra néz lehet kicsit hangosabb. A kiugró erkélyt nem vágom
2021. aug. 11. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
85%

Olyan lehetőség nincs, hogy panelprogramos és nagy erkélyes?


Én például addig vártam, amíg ilyet nem találtam.

2021. aug. 12. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
100%

Egyértelműen a panelprogramos ami a parkolóra néz.

Felújítottnál élvezheted, hogy kevesebbet kell fűteni.

Mi most olyan albérletben vagyunk ami útra néz első emeleti lakás a kocsik hangosak főleg este mikor szellőztetsz vagy ha busz jár az még rosszabb szerintem.

Ismerősöm 4-5 éve vett panel már akkor terve volt a felújítás és azóta is tervebe van, hogy majd lesz, de pénz nincs rá így soha nem lesz szigetelve így inkább nagyobba költöznek.


Ha francia erkély van arra is tudsz kitenni virágládákat vagy még a párkányra is pakolni én is azt csinálom. Én személy szerint inkább lemegyek a parkba sétálok egyet mint, hogy az erkélyen kint üljek és közben három nyugger a konyhaablakból bámul szembe.


Amit még érdemes megnézni azaz egyedi mérőóra fűtésnél jó ha van.

2021. aug. 14. 02:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:

Panelprogramost. Ha nem tudsz élni erkély nélkül, akkor még várnék a helyedben, megnéznék egy-két másik házat is a környéken.


A kész panelprogram eleve utal arra, hogy a lakók törődnek/képesek törődni a közös tulajdonukkal. Ha nincs panelprogram, akkor úgy kell számolni, hogy azt még előbb utóbb ki kell majd fizetni, kvázi az még hozzájön a vételárhoz. A lodzsa /szobából leválasztott erkély/ zártabb érzés a szobából mint a teljesen erkélytelen.


Én szeretem az erkélyt, de hosszútávra épp félnék tőle, hogy amikor fel kell majd újítani, akkor össze fogja-e a közösség rá dobni a pénzt, vagy majd szépen szakadoznak ránk.


Ha csak átmeneti, tehát pl. 10 év múlva elköltözöl onnan, akkor viszont előnyös ha van, pl. a bagósok nem szivesen vesznek erkélytelent.


Társasház mindkettő vagy van közte szövetkezeti?

2022. márc. 3. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!