Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Első lakásnak, ha házra nem...

Első lakásnak, ha házra nem telik milyen típusú épületet választanátok?

Figyelt kérdés

És miért?

Tégla, panel, újépítésű stb. mindegyikről hallok egyaránt sok rosszat és jót.

És mennyi időre terveznétek? Pl. első gyerekig, vagy akár teljes életre.



2021. okt. 25. 20:41
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
82%

Szia,


Mi is most találtunk egy leendő ingatlant amit megszeretnénk venni.

Leírom az én döntésemet hátha segít neked is.

Délpesten élünk jelenleg egy panelba (nagyszülőknél), jön a kicsi és szerettünk volna függetlenedni.

Ha mindenféle képpen lakást szeretnél venni akkor erősen kerülendő a panel lakás, sok a gond velük. Persze meg lehet csinálni szépre, de attól még ha feletted bármit elrontanak akkor te húzodd a rövidebbet. Meg erősen kérdéses a lakóközösség. Pl sokan nem fizetnek közösköltséget így kénytelenek voltak közösköltséget emelni.

Újépítésűeknél érdemes még azt megnézzni hogy van-e bennük lift, sok épület kevesebb mint 5 szintes így kispórolják belőle a liftet, persze még valószínűleg fiatal vagy nem okozz gondott, de majd ha a babakocsit szeretnéd felcipelni, vagy a nagybevásárlás után felgürízni a sok kaját akkor nem lesz olyan vicces.

De jelenleg egy új lakás ára annyi mint egy aglomerációba egy kisebb családi, vagy ikerház.

Mi most Monorierdőn próbálunk megvenni egy újépítésű ikerházat. Nyugisabb meg szeretném ha a gyerek nem a panelerdőbe nőne fel.

Előre is sok sikert :)

2021. okt. 25. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
89%

Igazából kérdés mennyi a keret.


Ha lenne pénzem egyértelműen új építésűt vennék vagy relatív újat ahol már volt lakó és kijöttek az esetleges hibák.


Az a nem mindegy ki mennyi időre tervez. Én panelt tudtam csak venni, mert árban ez volt elérhető és cserébe viszonylag nagy, 2 szobás.


De már most arról álmodozom, hogy egyszer költözök is tovább, pedig még egy percet nem laktam ott mert felújítom :D


Még azt mondom, hogy első gyerekig míg kicsi ellennék benne, de később kicsi lenne.

2021. okt. 25. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
92%

Mivel lakásfelújítással foglalkozik a család, új építésűt biztosan nem vennék. Elképesztő kivitelezési hibákkal futunk össze, tulajdonképpen menetrendszerűen.

Én téglaházban keresnék lakást, egyedi fűtéssel. Emeletek száma akkor számít, ha már van gyerek. Amíg csak egy, addig a nyakadba kötve is felviszed, ha kettő, akkor sokkal nehezebb a helyzet. Sokan nem szeretik a földszintet/magasföldszintet, de gyerekekkel áldás... Én már csak tudom :-)

A panellal sincs semmi baj, ha csak arra telik. Ott is lehet gyermeket vállalni. Nem egy kertben lesz boldog a gyermek, hanem egy szerető családban.

2021. okt. 25. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

2-es hehe én pont így vagyok vele, sajna nekem sem fér bele más, asszonyka sincs, akire számíthat él jelenleg. Amúgy tök jó a lakás, csak a nappalok kell újítani, egyedül az a kérdés bennem, hogy mennyire lesz értékálló mondjuk 10 év múlva. Mindenki mást mond.

1-es köszi ez is hasznos. Ahogy látom a zajos szomszéd elég lutri

2021. okt. 25. 21:46
 5/13 A kérdező kommentje:
3: igen, szerető család a lényeg, én is panelben nevelkedtem 6 éves koromig amúgy, kis nosztalgiát is ezért érzek vélhetően ezek iránt a monstrumok iránt. :)
2021. okt. 25. 21:48
 6/13 anonim ***** válasza:
90%

3-as vagyok.

Az, hogy milyen ingatlanban éljen az ember, leginkább életvitel kérdése. Mi például nagyon sokat dolgozunk, a hétvégéken pedig visszük a gyerekeket edzésre, vagy biciklizünk, túrázunk velük. Ha nekem lenne egy kert is a nyakamban, aludni sem lenne időm. A második emeleti erkélyes lakás nekünk tökéletesen megfelel.

2021. okt. 25. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
85%

4: A tégla (újépítésű is ide tartozik) az értékálló lesz megyeszékhely belvárosában és üdülővárosokban.

A többi az lokációfüggő, ismerned kell a helyi piacot.

2021. okt. 26. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Ez az első gyerekig vs. teljes életre olyan, mint amikor tudósok megállapítják, hogy az a galaxis 10 ezer kötőjel 1 millió évvel korábban keletkezett. Hát, nem mindegy. Túl sok szám van a kettő között.
2021. okt. 26. 03:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
A keretedtől függ. Hiába van igényed egy tégla újépítésűre, ha csak egy 50 éves panelra telik.
2021. okt. 26. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Élethelyzet függő, de szerintem első lakásnak egy kicsi, nem új építésű, nem panel lakást érdemes venni, és gyerekvállalásig élni benne, akkor nagyobba költözni, vagy házba annak, akinek az az igénye.


Új építésűt azért nem, mert jelentősen drágább, főleg a kicsi lakások, nem olyan értékállóak, mint a használtak (10 év múlva már nem fog új építésűnek számítani), ráadásul jelelmzően közlekedés szempontjából rosszabb helyen vannak. További kockázatot jelent, ha valami hiba van, egy réginél ezek a hiák már kijöttek és beárazódtaj, de amúgy is kevésbé csökkentik az értéket, kevésbé lehet befürödni. Fiatalként úgy, hogy max. 10 évig fogtok ott élni, a heterogénebb lakóközösség is előnyösebb, kevésbé fognak beleszólni a dolgaitokba, hátrány hogy esetleg idősebb lakók ellehetetlenítik a nagyobb felújításokat, de ez a viszonylag rövid ott lakasotok miatt nem olyan nagy probléma.


Panelt azért nem, mert ha rosszul választotok gatyátok rámegy a tavfűtésre, a falak jóval vékonyabbak, és az elmúlt 2 évtized hype-ja után már túl is vannak árazva.


Szvsz a normál belterű téglaházak (50-es évektől 90-es évekig épültek) vagy zsaluzott beton házakban lévő sajat fűtésű (konvektor vagy kazán) lakások fiatalként első lakásnak az optimálisak.

2021. okt. 26. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!