Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Albérlet vagy saját lakás...

Albérlet vagy saját lakás előnyök hátrányok?

Figyelt kérdés
Barátnőmmel épp elmélkedtünk mi lenne jó nekem. Ő jelenleg albérletben lakik, de már látja, hogy nem fog sokáig menni neki több szempontból sem mint barát, munka hiány és családi kapcsolat. Én jelenleg itthon lakom a családdal, de ők alig akarnak elengedni, mert egyetlen gyerekük vagyok de néha ki idegelnek persze csak a túlzott törődés miatt. Most épp nincs munkám de amint lesz elkezdek gyűjtögetni, amennyit tudok. Csak nem tudom melyik megoldás lenne komfortosabb. Itthon sokáig tudnék maradni gond és teher nélkül sőt még gyűjtögethetek saját lakásra is pár éven át. Vagy pár hónap után amint lesz félretett pénzem akkor mehetek albérletbe, mert barátnőm szerint sem annyira szörnyű. Csak nekem sok szempont miatt az albérlet nagyon ellenszenves lett. Például ha valami gáz van a munkahelyen és megint munkanélküli leszek akkor ott az aggodalmaskodás, hogy nem tudom majd kifizetni a bérleti díjat ha lefogy a pénzem. Meg maga a tudat, hogy nem a sajátod hanem valaki másé de te ott gyakorlatilag "kölcsönzöd", hogy ott lakhass. Nekem ez nem adna otthonos érzetet. Meg ha nem fizeted az albit valami ok miatt akkor simán kitehetnek és megint új "otthont" kereshetsz. Saját lakásnál pedig nem vagy kötve semmihez, tied a lakás, úgy alakíthatod, festheted és fúrhatod ahogy akarod, sőt bármilyen állatot is vihetsz oda míg albérletben sokan nem engedik ezeket még a dohányzást sem. Nem dohányzok csak megjegyeztem. Szerintetek mi legyen a megoldás? Tűrjek el itthon még pár évet és gyűjtögessek nyugodt körülmények között saját otthonos lakásra vagy menjek el albérletbe ami nem biztos, nem formálhatom lkedvem szerint és legtöbb tiltja a kisállatot. Ti mit tennétek?

2020. szept. 19. 00:18
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:
39%
Az utolso hozzaszolasomban ugy ertettem, hogy 20 millaert videken kapsz jot, Budapesten eselytelen. Sajnos 1 millio/ negyzetmeter ar van nagyjabbol ott mindenhol, ahol nem gyilkolnak meg sotetedes utan. Hős utcaba meg ilyen helyekre meg gondolom nem akarsz koltozni, mert ott lenne eselyed valami szakadt putrit venni 8-10 millioert kb.
2020. szept. 19. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 A kérdező kommentje:
ház sajnos igen. vidéken meg nincs semmikb. se munka se orvos, se ilyen helyek ezért nem éri meg nekem.hős utcát nem ismerem de sejthetem milyen lehet.
2020. szept. 19. 14:51
 23/24 anonim ***** válasza:
0%

8-10 eves sporolasba azt is belekalkulaltad hogy az arak fel fognak menni?

Ami most 20 millioba kerul az 10 ev mulva tobbe fog kerulni, annak ellenere hogy 10 evvel idosebb lett az adott haz.

Nyilvan jobb kp-ban venni mint hitelre, a kerdes hogy osszetudod e gyujteni a penzt vagy mindig tobb es tobb kell mire osszejon arra a pent amit kinezel.


Sajat haz jobb meg akkor is ha hitelre veszed.

A hitel torlesztoje kevesebb mint az alberlet dija. A sajat hazat ugy alakitod ahogy szeretned.

Az alberletbe lehet nem vihetsz haziallatot, nem dohanyozhatsz ami egyebkent sem jo otlet. A foberlo barmikor mondhatja hogy oke akkor most ha lejar a szerzodes nem adja ki tovabb es kereshetsz masik hazat. Sajat haznal nincs ilyen. Ha fizeted a hitelt rendesen akkor a bank nem kuld el.

2020. szept. 19. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim ***** válasza:

Azért szerintem az elég kardinális kérdés, hogy:

1. Hány éves vagy?

2. A szüleid eltartanek-e még szívesen 8-10 évig?

3. Hány év alatt van REÁLISAN esélyed összegyűjteni egy önerőnyi, vagy egy lakásnyi pénzt. A teljes bevételedet nyilvánvalóan nem fogod tudni mindig félretenni.

4. Miért olyan sürgős egy macska?

Ha albérletbe akarsz menni, nincs itt az ideje egy háziállatnak. Sosem tudhatod mikor kell költöznöd és mindig csökkennek az esélyek kisállattal, mint anélkül.

Én nem tudtam volna feldolgozni, hogy 8-10 évig, vagyis akár 30+ koromig gyerekként legyek otthon kezelve. Nem csak arról van szó, hogy szeretném a saját utamat járni anélkül, hogy mindig be kelljen számolnom arról, hol vagyok. Legyen szó bevásárlásról, mosásról, főzésről, stb. Egy idő után az embernek igénye, hogy legyen tere, legyen saját élete. Persze más, ha rendelkezésre áll külön lakrész mindenféle tekintetben.

2020. szept. 22. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!