Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Albérlet vagy saját lakás...

Albérlet vagy saját lakás előnyök hátrányok?

Figyelt kérdés
Barátnőmmel épp elmélkedtünk mi lenne jó nekem. Ő jelenleg albérletben lakik, de már látja, hogy nem fog sokáig menni neki több szempontból sem mint barát, munka hiány és családi kapcsolat. Én jelenleg itthon lakom a családdal, de ők alig akarnak elengedni, mert egyetlen gyerekük vagyok de néha ki idegelnek persze csak a túlzott törődés miatt. Most épp nincs munkám de amint lesz elkezdek gyűjtögetni, amennyit tudok. Csak nem tudom melyik megoldás lenne komfortosabb. Itthon sokáig tudnék maradni gond és teher nélkül sőt még gyűjtögethetek saját lakásra is pár éven át. Vagy pár hónap után amint lesz félretett pénzem akkor mehetek albérletbe, mert barátnőm szerint sem annyira szörnyű. Csak nekem sok szempont miatt az albérlet nagyon ellenszenves lett. Például ha valami gáz van a munkahelyen és megint munkanélküli leszek akkor ott az aggodalmaskodás, hogy nem tudom majd kifizetni a bérleti díjat ha lefogy a pénzem. Meg maga a tudat, hogy nem a sajátod hanem valaki másé de te ott gyakorlatilag "kölcsönzöd", hogy ott lakhass. Nekem ez nem adna otthonos érzetet. Meg ha nem fizeted az albit valami ok miatt akkor simán kitehetnek és megint új "otthont" kereshetsz. Saját lakásnál pedig nem vagy kötve semmihez, tied a lakás, úgy alakíthatod, festheted és fúrhatod ahogy akarod, sőt bármilyen állatot is vihetsz oda míg albérletben sokan nem engedik ezeket még a dohányzást sem. Nem dohányzok csak megjegyeztem. Szerintetek mi legyen a megoldás? Tűrjek el itthon még pár évet és gyűjtögessek nyugodt körülmények között saját otthonos lakásra vagy menjek el albérletbe ami nem biztos, nem formálhatom lkedvem szerint és legtöbb tiltja a kisállatot. Ti mit tennétek?

2020. szept. 19. 00:18
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
49%
De kalitkában, terráriumban élő állatkával könnyebb lehet.
2020. szept. 19. 02:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 A kérdező kommentje:
de azok nekem nem tetszenek, minek tartsak olyat mire nincs igényem? lehet könnyebb de nem kell akkor minek?
2020. szept. 19. 02:50
 13/24 anonim ***** válasza:
53%
Mit dolgozol, hogy 8-10 ev mulva lesz 20-30 milliod, hogy hitelmentesen tudj venni egy olyan lakast, ami lakhato is? Nekem is kene egy ilyen munka :D Plusz bele kene azt is szamolni, hogyha ma peldaul videken egy lakas 15 millioba kerul, az 10 ev mulva lehet, hogy 25 lesz, nem tudhatod. En alberletben elek a parommal, es de, otthon tudod magad erezni, foleg ugy, ha butorozatlanul veszed ki az albit, (csak gepesitve van)mert sajat butorokkal ugy rendezed be, ahogy csak szeretned. Nyilvan mi sem albiban fogunk megoregedni, de nekunk igy megeri, kulonben mindketten lakhatnank meg a szuleinkkel 20 evig,ha egy lakas arat ossze akarnank gyujteni. Az eletet nem 40-50 evesen akarom elkezdeni, hanem most! Mi majd 2-3 even belul hitelbol fogunk lakast venni, az sem ordogtol valo, es legalabb a mienk lesz egyszer. Az viszont igaz, hogy az nekem sem tetszik, hogy mas “zsebet tomom” a berleti dijjal, ezert is szeretnenk egyszer sajatot. A macska- kerdeshez csak annyit tennek hozza, hogy nem olyan lehetetlen allattal sem alberletet talalni, es egy szobatiszta felnott macska nem fog ossze-vissza pisilni. Es bocsi, de a dohanyzast lakasban miert is kene tamogatni? En dohanyzom, de ez a legundoritobb dolog, amit valaha lattam, a lakasban a falaktol kezdve minden dohanyfust szagu lenne, szerintem szornyu!! Erkelyen alltalaban engedik, de elofordul, hogy a szomszedok keresere nem, akkor meg lemesz a haz ele, azt nem tilthatja meg neked senki.
2020. szept. 19. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
64%

Mi a végzettséged, hogy HITEL NÉLKÜL minimum 20-30 milliót összetudsz gyűjteni 8-10 év alatt? Mert ugye jelenleg munkanélküli vagy.

Egyébként ami most 20-30 millió, az tíz év múlva alaphangon 30-40 millió lesz, csak mondom!

Gyanítom,hogy te vagy az, aki erőlteti, hogy Budapesten 1-8 millió között kapni lakást és ennek az ellenkezőjéről meggyőzhetetlen.

Próbálom a kérdést komolyan venni és válaszolni:

Manapság a világon mindenki, aki nem született milliomosnak önrész + hitellel vásárol lakást, neked is ezt kellene tenned!

Keress munkahelyet, maradj a fenekeden otthon még 3-5 évig, gyűjtsd a pénzed (...vagy fizesd ki albérletre, bánom is én) és amikor megvan az önrész, akkor kezdj a lehetőségeid szerint nézelődni!

2020. szept. 19. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
82%

14-es vagyok és esküszöm nem olvastam el a válaszokat, így a 13-ast sem, akivel szinte azonos választ adtunk., csak már utólag.

Így gondolkozz el, ha többen is ugyanazt írjuk, akkor lehet benne valami!

2020. szept. 19. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 A kérdező kommentje:

soha nem emlitettem hogy támogatom! hol szurted ezt le? csak megfigyeltem hogy sokan azt se engedik érthető végulis csak furahogy egyszerre sokan nem engedik a kisállatot meg a dohányzást.

14-es nos nem tudom kiről beszélz mert én nemrégen regisztárlam pont emiatt a kérdés miatt és furcsálomhogy másnak állitasz be :D.szóval ja asszem még itthon maradok amig tudok és jól esik és gyűjtögetek közben majd meglátom.

2020. szept. 19. 14:31
 17/24 A kérdező kommentje:
én nem vennék 1-8 milláért lakást azok mind feljutandok kb.meg ahogy kinéztek kb.akkor már megérné gyűjteni mondjuk 10-20 millásra azok már rendesen néznek ki meg normális állapotuak. meg biztonságosabbak.
2020. szept. 19. 14:34
 18/24 anonim ***** válasza:
47%

#17

Sírva kérlek, hogy fogd fel már végre, hogy 1-8 millióért NINCS Budapesten lakás, MÉG FELÚJÍTANDÓ SEM!!!!!!

(De még önkormányzati bérleti jog sem sűrűn)

Tudom-tudom, "te most regisztráltál", de ezt már minden kérdésed alatt elmondtuk!

2020. szept. 19. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
71%
Nagyon videken tudsz 10 milliaert venni lakhatot, csak mondom, nehogy csalodas legyen a vege. 20 millaert jelenleg mar talalhatsz jokat, de 8-10 ev mulva mar nem lesznek aktualisak a mai arak. Nezgesd kicsit szerintem az ingatan.com-ot, hogy tisztaban legyel az arakkal.
2020. szept. 19. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 A kérdező kommentje:

18..as te normális vagy?? mi bajod? komolyan pár napja regisztráltam ha nbem hiszed el te bajod.

ingatlanos odlalakon láttam sanos olyan lepukkant lakásokat mernek eladni annyiért hihetelen..nem is akarok annyiért venni miért veszekszel velem? egy kérdést sem tetem még fel halljátok XD...hülyék vagytok. ezért is akarok max 20 millióért ha nem többért venni. direkt irtam. hülye lennák 1-8 milláért venni lepukkant lakást aki ezeket erolteti az hülyegyerek. szerintem te nem nézegestsz ingatlanos oldakat növekvő sorrend szerint. ott írottan láttam FELÚJÍTANDÓ lakást 1-8 milla között. de olyanokat nem veszek mert tudomhogy szar

2020. szept. 19. 14:49
1 2 3

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!