Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Albérlet vagy saját lakás...

Albérlet vagy saját lakás előnyök hátrányok?

Figyelt kérdés
Barátnőmmel épp elmélkedtünk mi lenne jó nekem. Ő jelenleg albérletben lakik, de már látja, hogy nem fog sokáig menni neki több szempontból sem mint barát, munka hiány és családi kapcsolat. Én jelenleg itthon lakom a családdal, de ők alig akarnak elengedni, mert egyetlen gyerekük vagyok de néha ki idegelnek persze csak a túlzott törődés miatt. Most épp nincs munkám de amint lesz elkezdek gyűjtögetni, amennyit tudok. Csak nem tudom melyik megoldás lenne komfortosabb. Itthon sokáig tudnék maradni gond és teher nélkül sőt még gyűjtögethetek saját lakásra is pár éven át. Vagy pár hónap után amint lesz félretett pénzem akkor mehetek albérletbe, mert barátnőm szerint sem annyira szörnyű. Csak nekem sok szempont miatt az albérlet nagyon ellenszenves lett. Például ha valami gáz van a munkahelyen és megint munkanélküli leszek akkor ott az aggodalmaskodás, hogy nem tudom majd kifizetni a bérleti díjat ha lefogy a pénzem. Meg maga a tudat, hogy nem a sajátod hanem valaki másé de te ott gyakorlatilag "kölcsönzöd", hogy ott lakhass. Nekem ez nem adna otthonos érzetet. Meg ha nem fizeted az albit valami ok miatt akkor simán kitehetnek és megint új "otthont" kereshetsz. Saját lakásnál pedig nem vagy kötve semmihez, tied a lakás, úgy alakíthatod, festheted és fúrhatod ahogy akarod, sőt bármilyen állatot is vihetsz oda míg albérletben sokan nem engedik ezeket még a dohányzást sem. Nem dohányzok csak megjegyeztem. Szerintetek mi legyen a megoldás? Tűrjek el itthon még pár évet és gyűjtögessek nyugodt körülmények között saját otthonos lakásra vagy menjek el albérletbe ami nem biztos, nem formálhatom lkedvem szerint és legtöbb tiltja a kisállatot. Ti mit tennétek?

2020. szept. 19. 00:18
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
85%

Milyen körülmények közt laksz? Van saját szobád, fürdőszobád, lakrészed...?

Ha elköltözöl, el kell-e vinned magaddal az összes cuccodat, és a szülők akarják használni a mostani területedet? Vagy fenn se tudnák tartani?

Tehát a többiek életében mit jelentene vagyonilag, ha elköltöznél?

2020. szept. 19. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
70%

"nem formálhatom lkedvem szerint és legtöbb tiltja a kisállatot"

Milyen állatod van?

2020. szept. 19. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
23%

Rövid távon különben javaslom, hogy néha utazz el, vagy csak végy ki egy másik helyi lakást napidíjjal, hogy kicsit távol légy.

Akár havonta 5 nap csodákat tudna tenni, és szezonon kívül 10-20 000 Ft közt megvagy a szállásdíjjal pár napra, a legtöbb helyen 2 főre is annyi, mint 1 főre.


A barátnőd a párod?

Mert akkor még kettesben is bérelhetitek és kettesben lehettek addig.

2020. szept. 19. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 A kérdező kommentje:

Bocsi ezek szerint pár részletet kihagytam.

Nos a barátnőm a barátom mivel lány vagyok :D.

Kiscica lenne, ami később lenne mert nincs épp annyim, hogy róla is gondoskodjak. Jelenleg van saját szobám, itthon kapok enni, csak a folytonos agggodalmasokdásuk idegesít néha, felnőtt vagyok de mivel egyetlen gyerek ezért túlzottan aggódnak miattam. Időben kell hazaérnem ha barátnőmhöz megyek, mert addig nem bírnak elaludni. Jelenlegi megoldásként azt találtuk ki, hogy van hogy egész délután barátnőmnél lopom a napot és max este térek haza, hogy addig se idegeljenek engem. sokkal inkább vonz a saját lakás amitudom akár 8-10 évbe is tellhet ha nagyon spórolok de inkább az lenne otthonosabb.

2020. szept. 19. 00:45
 5/24 anonim ***** válasza:
44%

Szerintem nem gáz, ha még otthon laksz a szüleiddel. Inkább próbálj leülni velük és megbeszélni, hogy mi az ami téged nagyon zavar és ha szeretnék, hogy továbbra is otthon lakj, akkor ezen muszáj változtatniuk. Nekik sem jó ha túlzásba viszik az aggódást, de legfőképpen neked nem. Erre próbáld rávezetni őket, hogy ezzel neked rosszat tesznek. Ami biztosan nem szándékuk.

8-10 év hosszú idő, de ha most albérletbe költözöl, akkor meg lehet sose lesz saját lakásod. Esetleg kivehetsz egy többszobás lakásban egy szobát, úgy azért jóval olcsóbb. De első körben szerintem próbálj meg beszélni a szüleiddel, hátha ők is vissza tudnak picit venni, hogy mindenkinek jó legyen.

2020. szept. 19. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
71%
Köszi. De az 1. megválaszolása nélkül még nem tudok érdemben segíteni.
2020. szept. 19. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 A kérdező kommentje:
köszii. 8-10 év alatt kiszámoltam, hogy hitel nélkül simán tudnék venni egy otthonosabb lakást és még maradna is tartalékpénzem mnagamra. így ha elnézem nem vészes. hitelezni nem akarok, mivel utálok tartozni alapból. megbeszélni nem rossz. csak sikerül megértetni veluk. 6-os anyagilag nekik nem gond. inkább érzelmileg. simán fenn tudnák tartani mivel nekem cska egy szobám van a többik mint az övéké. igy max raktárnak használnk ha elmegyek egyszer.
2020. szept. 19. 01:20
 8/24 anonim ***** válasza:
19%

Értem. Nálunk úgy volt, hogy nem tudták nélkülem fenntartani, ezért nem is jött más szóba, mint hogy el kell adni, ha elköltözöm.

Akkor viszont az eladási pénzből a rám eső négyzetméterek ára az én tőkém volt, sőt a családi megtakarítást is beletolták az én lakásomba, így ez az összeg elég is volt.

2020. szept. 19. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
0%
És igen, szobacicával nagyon nehéz albérletet találni.
2020. szept. 19. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 A kérdező kommentje:
sajnos az, főleg ha valamit tönkre tesz a cica. vagy lepisil stb. Nem csoda, hogy sok albis nem engedi. Bár saját lakásodban a cica ellehet és nem kell megfelelni senkinek csak magadnak. ha szltkarmol a cica egy bútort akkor max veszel másikat és senki nem szól érte semmit. albiban meg hát kockázatos.
2020. szept. 19. 01:32
1 2 3

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!