Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Miért büdösödnek a ruhák...

Miért büdösödnek a ruhák 2-3-4 hét után, ha nem is hordom őket? Ez mindenkinél így van?

Figyelt kérdés
2019. jan. 4. 06:21
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:
Akkor már inkább fölrobbantom az egészet, és veszek egy új lakást, mint hogy ezt végigcsináljam XD
2019. jan. 5. 23:09
 12/15 A kérdező kommentje:
És a kedvenc ruháim azért menthetőek, ha elköltöznék?
2019. jan. 6. 01:29
 13/15 anonim ***** válasza:
9: Milyen adottságú az ingatlan? Családi ház, lakás? Hányadik emelet? Utcai, udvari? Minden helyiségben van ablak?
2019. jan. 6. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

Vegyél egy rendes páramentesítő készüléket, és meg tudod oldani a problémát.

Nem arra a tablettás dologra gondoltam, hanem olyasmire mint ezek.

[link]

Nagyon sok nedvességet ki tud vonni a lakásból.

Nekünk nagyon jól működik.

2019. jan. 6. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

Kérdező:

>És a kedvenc ruháim azért menthetőek, ha elköltöznék?


Persze. A lényeg, hogy amibe a doh beette magát, azt mihamarabb fertőtleníteni kell. Ez igaz a hajadra, bőrödre, ruháidra, bútoraidra, de még a fakanálra is. Mosógép főzőprogram a szódabikarbonátos mosószerrel, ahogy írtam. Egyéb eszközöknél klóros mosószer, alkoholos mosogatószer egy ideig.


Mosáskor az öblítő szer adagolása előtt egykét öblítésnél még tehetsz bele kevés ecetet, de utána mindenképp kell öblögetni és úgy az öblítőszert bele. És ahogy írtam először: a szárítás gyorsasága és tökéletessége kulcskérdés. Lehet venni szárítósa mosógépet, vagy önálló ruhaszárítót, esetleg központi fűtésbe beköthető ruhaszárító szekrényt, ami meleg levegővel és ventilátorral dolgozik. Ezek híján némi faanyagból és asztali vagy állványos ventivel is össze lehet rakni valami hasonlót szerkezetet.


Sajnos öblítőből is kicsit bővebben kell használni egy ideig, míg a ruhák nem lesznek mentesek, de pár hét (mosás) után fokozatosan kikopik majd a nehéz szag. Annyi, hogy legközelebb csontszáraz lakást válassz feltétlenül. Ha saját tulajdon, akkor tényleg érdemes átgondolni a lakáscserét, ha nem megy, akkor véleményem szerint leírt felújítás segít véglegesen.

Az a baj, hogy hiába a tüneti kezelés, amíg az okot nem szünteted meg. A használható légszárítás is elég költséges és mivel rossz a szigetelésed, így a víz is folyamatosan pótlódik. Vagyis amíg egy ilyen állapotban lévő házban benne élsz, ez a harc állandó. Némi javulást el lehet persze érni, de nagy csodát nem várhatsz tőle sajnos. Annak idején én is átéltem ezt egy szerencsétlen albérletben. Semmit se tudtam tenni, míg ott laktam.

Mióta száraz ingatlanban élek, megszűnt a gondom.

2019. jan. 7. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!