Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Mitől büdösödnek meg egyes...

Mitől büdösödnek meg egyes ruhadarabok a mosógépben?

Figyelt kérdés
Jellemzően pamutpólókkal fordul elő, hogy a mosógépből kivéve egy nagyon jellemző, sós állott szaguk lesz. Ugyanabban az adagban más ruha nem veszi át. Próbálkoztam már eltérő mosószerrel, öblítővel, még mosódióval is. A gép szinte új, alig 2 hónapja vettem márkaboltból (de a réginél is előfordult). A ruha anyaga megy tönkre egy idő után? Van valami módszer a rossz szag megelőzésére?
2016. aug. 30. 14:48
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
tisztitsd ki a gépet!
2016. aug. 30. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

A mosógépben lesz rossz szaga? Vagy száradáskor?

Ami vastagabb, és nem levegősen van kiterítve, az nem tud rendesen megszáradni és olyan poshadt szaga lesz.

2016. aug. 30. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Ilyet csak akkor tapasztaltam,ha elfelejtettem kiszedni a ruhát, és ott maradt napokig.

Pedig egy közel 20 éves gépem van, és mosóporból sem veszem a drágát, nincs értelme.

Ez idő alatt 2x vettünk mosógépet.

Egy Gorenje néhány évig bírta, utána javíthatatlan lett.

Utána egy Zanussit vettünk, 1-2 évnél tovább nem bírta, 30 ezer lett volna a javítása.

Visszatértem ehhez a régi géphez, ami nem valami dizájnos, de legalább megbízható.

Szóval nálad valami más gond van.

Vagy tényleg olyan helyre teregetsz, ahol nem jár a levegő, és nem tud megszáradni a ruha, vagy már olyan erősen beivódott szagok vannak a rihában, amit egy mosás sem visz ki..

2016. aug. 30. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Köszi a tippeket! Leginkább a vastagabb, galléros pólókkal tapasztalom. A program lejárta után rögtön nyitom a gépet és teregetek, néha még egy plusz öblítés-centrifugálást is rányomok, de nincs eredmény. Persil és Ariel folyékony mosószereket használtam eddig. Lehet, hogy tényleg csak annyi van, hogy a textil hosszabb hordási idő után már nem tud szabadulni az izzadságtól.
2016. aug. 30. 15:38
 5/12 anonim ***** válasza:

A mosógéped ajtaját napközben nyitva hagyod, hogy szellőzzön ki? Ahol a mosógép van, lehet rá szellőztetni gyakran?


Szerintem, annak az 1-2 ingnek, pólónak mosd ki kézzel a gallérját újra, valószínűleg valami masszív szennyeződésről lehet szó.


Szokták javasolni az évenkénti ecetes tisztítómosást háziasszonyok a mosógépekre (még nem csináltam, új gépem van).


Az új gépet első használat előtt üresen, sok mosószerrel a pamut programon, maximális hőmérsékleten (pl. 90 Celsius fok) tisztítómosásnak kell alávetni, ez a gépkönyvekben is le van írva.

2016. aug. 30. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
0%
Az öblítőtől büdös. Helyette ecetet használj.
2016. aug. 30. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Ha tudsz, akkor teregess kintre szerintem. Én is érzem sokszor a pamuton, ha bent teregettem ki a nagy melegben. Nem jár a levegő vagy nem tudom.
2016. aug. 30. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Nálam is előfordul el. Én szerintem az izzadság vagy az erre használt deó teszi. A páromé nem ilyen, de ő nem is izzadós, mint én.

Két dolgot tudtam eddig kezdeni velük:

1. 60 fokos mosás

2. Ecetes öblítés mosás előtt! (ecetes öblítés, kicsavar tiszta vizes öblítés, kicsavar, mosás)


Tuti nem a géped a büdös, koszos két hónaposan. Ki ne mosd ecettel. Ha már tényleg muszáj, akkor vegyél mosógép tisztítót. Az sem sokkal drágább.

2016. aug. 30. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Az ecet csak használ a gépnek, jobb, mint minden más kapható vegyszer.
2016. aug. 30. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Én a konyharuhákat mosás előtt egy éjszakára sós vízbe áztatom ,megszünteti azt a jellegzetes szagot .

10 l meleg vízhez 4 evőkanál közönséges konyhasót /nem a jódozott / kell feloldani.

2016. aug. 30. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!