Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Melyik azok a törölközők,...

Melyik azok a törölközők, amik egy idő után nem büdösödnek a víztől?

Figyelt kérdés
Mik a jó márkák? minőségi?

2014. máj. 14. 22:44
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
85%

NEm a törölközö a gond, hanem az,ahogy mossák öket.


Egyrészt fontos legalább minden 3-4. mosásnák legalább 60 fokon mosni, mert különben nem pusztulnak el rajtuk a baktériumok (részben ezektöl büdösek), másrészt nem szabad öblítöt használni, mert a baktériumoknak táptalajként müködnek - helyette ecetet vélszerü használni, és a mosógépet (kb havonta egyszer) járatni kell 90 fokos programon, hogy az is fertötlenítve legyen.

Ezen kivül gondoskodni kell arról, hogy gyorsan megszáradjanak, ha egy napnál tovább tart, akkor már elkezd büdösödni.

2014. máj. 14. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:

A baktériumoktól büdös, nem a víztől. Ha min. 60 fokon mosod őket, nem lesznek büdösek.

Persze az is fontos, hogy ne spórolj a mosószerrel. Mert ismertem egy olyan embert, aki az előírt mennyiség felét tette csak bele.

2014. máj. 14. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
66%
Nekem az öblítőktől lettek büdösek, mosás után illatoztak, majd amikor megszáradtak büdösek lettek, de a ruhák is, nemcsak a törülköző. Amióta alig érezhető illatú babaöblítőket veszek, nem büdösödnek a ruhák.
2014. máj. 15. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
Nekem is addig büdösödtek használat közben, amíg öblítővel mostam őket.
2014. máj. 15. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Ja és pl. a törcsik keményednek is sok mosás után sajnos. :S
2014. máj. 15. 12:49
 6/18 anonim ***** válasza:
Az külön jó, nem kell használnod testradírt.
2014. máj. 15. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
Én amióta csak 90 fokon mosom a törölközőket, azóta nem büdös. Én is ecetet használok. Puhábbak is a törölközők.
2014. máj. 15. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
Az öblítőtől keményednek és lesznek büdösek. Ha öblítő helyett ecetet teszel a gépbe, akkor nem lesz semmilyen holmid büdös és kemény.
2014. máj. 15. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:

4. vagyok.

Kimaradt, hogy a nedvszívó képessége is sokkal jobb öblítő nélkül.

2014. máj. 15. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy hasznos dolog oblito nelkul mosni a torolkozoket, mert pl. jobb a nedvszivokepesseguk, de nem attol lesz budos a torolkozo.

Az is eleg, ha 60 fokon van mosva, nem kell 90 fok, persze ha valakinek igy jo, hat tegye. De 60 fokos mosas mellett nyugodtan lehet oblitot hasznalni, csak illatos lesz a ruha, torolkozo.

2014. máj. 16. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!