Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Mitől büdösödnek be a ruhák...

Mitől büdösödnek be a ruhák mosás után?

Figyelt kérdés

Lenor öblítőt használok, amikor a gépből kiveszem a ruhát, még illatos, de mire megszárad bebüdösödik. A lakásban száradnak.

Köszönöm a válaszokat!


2014. nov. 27. 10:11
 1/7 anonim ***** válasza:

-nem túl szellős részen van pl fürdőbe nekünk nincs ablak akkor nem szabad becsukni az ajtót

-sűrűn rakod őket, hagyj ki egy sort a szárítón vagy ne egy sorra rakd, hanem két sorra tedd a ruhákat úgy nem lesz egymáshoz tapadva

-mosd át a mosógéped ecetes vízzel

2014. nov. 27. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
kúti víz van?
2014. nov. 27. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Vélelmezhető, hogy 6-8 óra alatt nem száradnak meg, így a száradás olyan lassan zajlik, hogy a nyirkos anyagban a baktériumok szaporodni tudnak, és bebüdösödik a ruha, mint a vödörben felejtett felmosóvíz...

Ahogy előttem is mondták, lazábban, lihábban kellene teregetni. Esetleg fűtőtest mellé állítani a szárítót. Gyakran szellőztetni száradás közben. Szóval meg kellene tudni gyorsítani a folyamatot, hogy néhány óra alatt beszáradjon a ruha...

2014. nov. 27. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Télen ezt nagyon nehéz kivédeni. Ha nem tudsz a szabadban teregetni akkor sajnos sokszor sajnos hamarabb büdösödik meg mint ahogy szárad. Előttem már jól leírták mit tudsz tenni.

Én csak annyit mondanék, hogy teregess kint ha van rá lehetőséged, mert a száradó ruháktól sok pára lesz a lakásban és előjöhet tőle pl. a penész is. Az is jó lehet, hogy abban a szobában ahol teregetsz sűrűn kinyitod az ablakot az ajtót meg becsukod.

2014. nov. 27. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítségeteket! :)
2014. nov. 27. 13:00
 6/7 anonim ***** válasza:
kintre minek teregessen? ilyen időben már csak bent lehet szárítani sajnos :/ mert én sem szeretem a lakásban szárítani de télen muszáj :)
2014. nov. 27. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Ilyen időben is lehet kint (amíg plusz fok van, itt még igen) teregetni. Ha egy kicsi kis szellő is van, az is rásegít a száradásra.


A kötött pulcsikat szoktam kirakni. 90 %-ra megszárad, idebent már nem kell neki sok, míg ha végig bent hagyom, nekem is belebüdösödik.

2014. nov. 29. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!