Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Miért büdösödnek a ruhák...

Miért büdösödnek a ruhák 2-3-4 hét után, ha nem is hordom őket? Ez mindenkinél így van?

Figyelt kérdés
2019. jan. 4. 06:21
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Mármint a szekrényben? Ha nincs rossz szag a lakásban, akkor szerintem nem mosod ki őket elég alaposan.

A legtöbb ruhánál nem elég csak betenni egy programba és végigfuttatni, főleg ha használat és mosás között állt 1-2 hétig, mert össze kellett várni a mosnivalót. Ilyenkor frissen mosva a mosópor illata elnyomhatja az emberszagot, de az elillan pár nap alatt, és csak az emberszag marad.

2019. jan. 4. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Nem dohos a lakás? Vagy a szekrényben nincs olyan ruha, ami büdi és átadja a szagát a többi ruhának?
2019. jan. 4. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
58%

Nem lehet, hogy nem elég szárazak, mikor elrakod őket?

Illetve sötét szìnű ruhánál fordul elő, hogy frissen mosva is büdös, biztos a festék miatt. Az olyanokat dobd ki!

2019. jan. 4. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

Alapból a lakásban elég állott a levegő, és képtelenség kiszellőztetni... :(

Gondolom a ruhák is amiatt olyanok.


Valami ötlet?

2019. jan. 4. 14:26
 5/15 anonim ***** válasza:
Tegyél páragyűjtő tartályokat a szekrénybe és a lakás egyéb pontjaira is, ha tényleg ennyire nem lehet jól átszellőztetni.
2019. jan. 4. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Páramentesítő készülékkel és rendszeres szellőztetéssel tudod megoldani ezt a problémát.
2019. jan. 4. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Az olcsóbbak is megfelelnek?
2019. jan. 4. 21:17
 8/15 anonim ***** válasza:
Hogyhogy nem lehet kiszellőztetni?
2019. jan. 4. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

Úgy, hogy hiába szellőztetünk negyed órát is akár, a levegő szinte azonnal ugyanolyan nehéz és állott lesz, mind volt.

És fogalmunk sincsen, mitől.

2019. jan. 5. 17:31
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos vannak dohos lakások. Általában felvizesedett és rossz szigetelésű épületek. Legtöbbször vályog.


Ez esetben első az alászigetelés. Fal félméteres szakaszokban átvág láncfűrésszel. Utána alu vagy vékony saválló lemez betol a nyílásba, hogy mindkét oldalon túlnyúljon a fal síkján néhány centire. Ezután le kell hajtani a lemezt. A művelet után jöhet a következő szakaszt csinálni úgy, hogy a lemezek pikkelyszerűen fedésben legyenek és a vakolatot is el kell választani a szigetelésnek, mert az is átvezeti a nedvességet...

Jó az olcsóbb horganyzott lemez is, csak ez esetben kátránnyal, műanyag fólia burkolással érdemes lekezelni, úgy valamivel tovább tart. Sajnos megrozsdásodik kb. 20 év után és lehet újra csinálni.

Sok más módszer ismert, de vályogra, vegyes falra szerintem ez a legjobb. Vannak akik lukakat fúrnak, fémrudakat dugnak bele és egyenárammal elbontják a nedvességet. Jó ez is. Mivel azonban aktív védelem, ami folyamatosan energiát fogyaszt, valamint a fémek fogynak, kevésbé javaslom.

Ha már az épület elkezd kiszáradni, sókiválás jelenik meg egyre nagyobb felületen, míg teljesen át nem szárad.

Szép időben biztosítani kell ehhez a 24órás huzatot. pl. a falba fúrt szellőzőkkel. Mikor a fehér salétrom kiválás is abbamarad, akkor lehet kezdeni a korábbi vakolat ledúrását, nád vagy háló felszögelését és az újravakolást.

Bolti hiperszuper falfesték helyett PIKTORMÉSZ. Lehet színezőt ebbe is kapni, azonban a mész fertőtlenítő hatású, elöli a gombákat és bacikat, amik a dohért felelősek, egy meszelés nagyjából egy évig hatásos, utána ismételni kell, míg a doh el nem fogy végleg...


A padló a következő szagforrás. Nyilván fel van az is alaposan vizesedve és telve bacikkal.

Első lépés, hogy a leszigetelt fal szigetelési szintjéig ki kell szedni a padló alatti földet/homokot. 3 réteg szigetelő fólia körbe és friss, száraz homokkal feltölteni a kellő szintre. Nagyon ügyelni kell, hogy a fólia ne lukadhasson ki, szakadhasson el. Átfedéseknél legalább fél méteres sávot érdemes hagyni és ha van lehetőség, ragasztóval az átfedő fóliát leragasztani. A víz minden utat megkeres magának..

Ezután jöhet a beton és rá lehetőleg padlócsempe.

Be lehet tenni a felső beton alá vékony hőszigetelő szivacsot, vagy egyéb anyagot, ettől kifejezetten meleg lesz a padló, nem fázik fel az ember mezítláb sem.


Padló anyagnak semmi nedvszívó anyag, főleg nem fa vagy padlószőnyeg. Ettől kezdve a lakás tartósan száraz lesz. A padlót klórtartalmú, azaz fertőtlenítő hatású szerrel érdemes eleinte felmosogatni, ha még egy kicsit mindig érzik a szag. Szép fokozatosan hal ki az élő flóra...


Végül minden fertőzés alapja a nagy aktív felületű rongyok, amik táptalajként funkcionáljak. Azaz a korábbi szőnyegek, függönyök, lábtörlők, stb. eldobandók, vagy alapos mosó és főzőprogrammal kitisztítandók, hogy a baciktól, gombáktól végleg megszabaduljunk. Szabadban erős alkoholos anyagú vegyszerekkel nyáron lehet próbálkozni a régiek kezelésével esetleg.

Szekrények hézagaiba, illesztéseibe is beeszi magát a dohszagot keltő mikrobák és költözéskor is viszed magaddal. Ezért csak nagyon lassan és fokozatosan lehet sajnos ezt a csatát megnyerni...


Amíg vizes a lakás, addig szinte esélytelen a tartós megoldás, folyton pepecselgetni kell. Ezért írtam le először a fentieket.


Egyelőre annyit tehetsz, hogy a mosópor mellé kevés szódabikarbonátot teszel. A szekrénybe természetes eredetű illatosítót, levendulát és ha az idő engedi, 24 órában szellőztetsz, ventillátoros és önzárós szellőzők beépítésével. Ha fűtesz, akkor lehetőleg minél melegebbet kell csinálni és napjában 4..8 alkalommal 10..15 percre aktív huzattal szellőztetni. Az nem jó, hopgy csak kinyitod az ablakot, nem szellőzik ki semmit.


A mosott ruhát lehetőleg a szabadban szárítsd elő, majd fűtőtest mellett vagy ventilátorral fúvatva teljesen beszárítod. Pár óra alatt a mosógépből való kivételtől számolva már csontszáraznak kell lenni, mert amíg nedves, szaporodnak benne a szagot okozó dolgok, amitől be fog megint büdösödni. Kínszenvedés ez, tudom... :(


Sok sikert kívánok.

2019. jan. 5. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!