Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Milyen házimunkát végzel?

Milyen házimunkát végzel?

Figyelt kérdés
Írd oda milyen nemű vagy, hány éves és mit dolgozol, ha van munkahelyed.
2016. jún. 27. 12:23
1 2 3 4 5
 21/50 A kérdező kommentje:

Még nagy hassal is dolgoztam. A fiam megszületése után idénymunkában dolgoztam, de akkor minden munka a szabadnapomra torlódott. Utána egy illatszer boltban, ami teljesen elvette az időmet és energiámat. Kipurcantam ettől.

Valamiért beleragadtam ebbe a háziasszonyságba.

2016. jún. 28. 09:58
 22/50 anonim ***** válasza:
100%

Van mindenkinek olyan időszaka, amikor kipurcan, előfordul. De a te érdeked is, hogy ne maradj így hosszú távon, hacsak nem nyertek a lottón egy akkoa összeget, hogy bőven kitart életed végéig. :-)

De van egy másik ötletem is. Ha van valami, amit szívesen csinálsz, és jó vagy benne, próbáld otthonról végezhető pénzkereső tevékenységgé formálni. Ez sem lehetetlen. Vannak ilyen szakmák. Ismerek cukrászt, varrónőt, aki otthon alakította ki a munkahelyét, informatikusok is dolgoznak otthonról. Nem csak bejárós munkák léteznek. Ez is opció. Csak ne idős korodban vakard a fejed, hogy elszúrtad...

2016. jún. 28. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/50 A kérdező kommentje:
Akkor ezekszerint én egy szerencsétlen munkanélküli senki vagyok, és még nyugdíjam se lesz... Ennyire nem ér semmit akinek nem a pénz a fontos. Hanem, hogy bio ételeket tegyen a kicsi asztalára, mosolyogjon a fia aki kint játszik az udvarom nyakig retkesen. Hogy el tudok menni vele csavarogni( nem wellnesszelni) hanem a csatornába követ dolbálni, vagy pöffeteg gombát kipukkasztani.. Szabadon.
2016. jún. 28. 10:06
 24/50 anonim ***** válasza:
100%
Nézz utána, hogy számolják a nyugdíjat. Nem én találtam ki, és ez nem az én véleményem, megvannak a szabályozások rá.
2016. jún. 28. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/50 A kérdező kommentje:
De mire költsek? A rezsi jelentéktelen.
2016. jún. 28. 10:14
 26/50 anonim ***** válasza:
100%

Gondolj a jövőre is. A gyerek majd megy iskolába, esetleg továbbtanul, nem biztos, hogy veletek akar maradni, lesznek kiadásaitok később, amikre jó, ha már jó előre kezdtek félretenni apránként.

Ha gyerekem lesz, már kicsi korában szeretnék neki elindítani egy lakáskasszát, hogy ha majd elég nagy lesz, akkor már legyen egy olyan önerő, amivel már lehet tervezni. Állami támogatás jár rá, sehol nincs annyi kamat, ha valakinek lakáscélja van, ez a legjobb hosszú távú befektetés. Nem áll érdekemben reklámozni, nem vagyok ügynök, de én tavaly vettem lakást lakáskasszával és még úgy is jól jártam, hogy a szüleim anno bizalmatlanságból nem vágtak bele, így én gyűjtöttem kb. 6 évig.

Nem tudjátok, milyen állapotban élitek meg az öregkort, nem árt felkészülni. Nagyapám kórházba került, de rendesen el sem látnák, ha a család nem fizetne a rendes körülményekért. Más kérdés, miért van így, jobb, ha az ember nem kerül kórházba, de ha muszáj, ne ezen múljon, hogy xarban hagynak vagy gondoskodnak rólad rendesen.

2016. jún. 28. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/50 A kérdező kommentje:

Nekem semmit nem adtak a szüleim, csak az életképességet. Saját otthonom van saját erőből. Egyedűl vettem.. Később ismerkedtem meg a férjemmel. Na? Ez semmi? Mitől érzed magad külömbnek? Mert új a ruhád vagy mert a hitelt nyomhatod a panelodért? Lenyomsz 40 évet, majd egy retek kórházban pusztulsz el? Ez már nem teljesen mindegy.. Veszed a parizert? Az íztelen agyonvegyszerezett zöldségekkel? Betolod a babát bölcsibe? Nyomod gyógyszerekkel? Én legalább anya vagyok, mert pont azt adom a gyerekemnek ami kell!

Ti akik lenéztek, nézzetek fel rám, mert én akkor is élni fogok ha bezár a teszkó... A nyugdíj? Ugyanmár erre gyúrni..

2016. jún. 28. 10:54
 28/50 anonim ***** válasza:
100%

"Azért megnézném a fűnyíró robotot az ősgyepet hogy viszi.."


Attól függ milyen magas és mennyire egyenetlen a felület, e nyugodtan utánanézhetsz. Ha nem is robot, de vannak fűnyíró "traktorok" (egész pici, 1 személyesek), amibe beleülsz, fél óra alatt legázolod és 2 hétre le van tudva. Ezeket kifejezetten nehezebb terepre ajánlják.


Ne nézz hülyének légyszíves, mert van megoldás a "gondodra" csak te szánt szándékkal eltekintesz felette.


"Az önellátást aki milliomos el sem tudja képzelni. Milyen öröm."

1. Nem vagyok milliomos, egy robotporszívó kb. 100.000 ft, havi x ezer ft áramot spórol és heti legalább 2 órát az életemből. Ez luxus??

2. Miért legyek "önellátó" ha időben,és ezáltal pénzben is többe kerül, mint egy normális élet?

Ha szeretnéd, örömet okozna nem itt sírnál valószínűleg,hogy csirkét kell belezni meg füvet kell nyírni.


"A bank dolog is távol áll tőlem, mert sok a plusz költség."


Látom utána sem néztél. Az online utalásnak nincs plusz költsége :D Viszont jóval kevesebb idő és az utazási költség is a zsebedben marad. De nem gáz, még ilyen kifogásokat kérlek :)


"De bocs, ha véletlen nem lenne áram akkor a robotjaiddal mi lenne? Hoznád nekem egy kacsáért.."


1. Nem fogyasztunk húst, tehát kétlem, hogy kacsát kérnék tőled

2. Ha van 1 óra áramkimaradás akkor mi van, semmi. Megy az élet tovább. Vagy nálatok napokra nincs áram, vagy mi?


"nem vihetnék szalonnát, kolbászt hát megszólnának az aranynunájú kisasszonyok"


Talán egészségesebb is lenne a kisgyerekeknek, ha nem iszonyatosan zsíros, magas koleszterintartalmú, erősen rákkeltő ételekkel tömnéd őket, mint a sertéshús, de nem baj...


"Nem utolsó sorban akinek nincs gyereke halvány dunsztja sincs mivel jár egy gyerek.

Tehát ha dolgoznék, amikor hazajönnék ami plusz 2 óra az utazás miatt.. Még nekiálljak a házimunkának... Te jó ég akkor mikor éljek?"


Na erről beszéltem :) Kifogás az van bőven. Eleve torzítasz, mert 1 óra utazásra nem 10.000 ft a bérlet vagy a benzin (ez kb. 20 km-s táv). Autóval is egy alacsony fogyasztásúval (6/100), 10.000 ft kb. napi 25 km-re elég (de ez oda-vissza értendő nyilván). Ezek a távok véletlenül sem napi 2 órát vesznek igénybe, hanem max. fél-1 órát. Mivel kétlem, hogy az árakról hazudsz, ezért az időről gondolom, mert így ez is újabb kifogás :)


És mint írtuk, ha ketten dolgoznátok, ketten csinálnátok a házimunkát is, nem? Nem így logikus?


Egyébként sem értem mi olyan nagy kunszt a házimunkán. Ha minden nap ügyeltek arra, hogy rend legyen, ne dobáljátok szét a dolgokat, akkor olyan 2 naponta 1 óra a főzés, fél óra a mosogatás és ennyi. HÉtvégén felmosás, porszívózás,stb. - addig pedig a másik elintézheti a kertet, állatokat.


Korántsem megvalósíthatatlan, sőt, de a lustaság nagy úr :) A rokonaid is gondolom ezt látják.


Most őszintén, mit csinálsz egész nap? Gondolom nem vágsz minden nap csirkét. A fiad az óvodában van. Akkor? Mit csinálsz 8-10 órán át, ami annyira kitölti az idődet? Az internetezésen kívül...

2016. jún. 28. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/50 A kérdező kommentje:

Akinek nem pénz 100Eft annak nincs elképzelése, hogy milyen máshogy élni! A házi koszt rákkeltő?

A robotjaid előállítása és majdani hulladékkezelése biztos nem az.

2016. jún. 28. 11:19
 30/50 anonim ***** válasza:
100%

" Hanem, hogy bio ételeket tegyen a kicsi asztalára, mosolyogjon a fia aki kint játszik az udvarom nyakig retkesen"

Ez miért annak a függvénye, hogy otthon vagy-e?


"Hogy el tudok menni vele csavarogni( nem wellnesszelni) hanem a csatornába követ dolbálni, vagy pöffeteg gombát kipukkasztani.. Szabadon."

Ja igen, mert a wellness bűncselekmény, de a csatornában turkálás dicsérendő :)

Inkább ismeretterjesztő, fejlesztő programokra lenne érdemes vinni egy 5 éves gyereket, nem a csatornába...


"Mert új a ruhád vagy mert a hitelt nyomhatod a panelodért?"

165 m2-es családi házban élünk a férjemmel. Igen, vettünk fel rá hitelt, de bőven ki is tudjuk fizetni és még marad is elég egy kényelmes életre, arra, hogy ha gyerekeink lesznek mindent megadhassunk nekik.

Vagy szerinted csak az az ember, aki egy düledező tanyán él?


"Lenyomsz 40 évet, majd egy retek kórházban pusztulsz el? Ez már nem teljesen mindegy.. Veszed a parizert? Az íztelen agyonvegyszerezett zöldségekkel?"

Az átlag ember nem csak 40 évet nyom le, de hagyjuk. Miért pusztulnánk el 60 évesen egy kórházban? ÉS te miért nem?

Egészségtudatosan élünk,mint írtam, csak bio, húsmentes termékeket vásárolunk, a vérképünk tökéletes, sportolunk, sokat járunk kikapcsolódni. Valamennyi zöldség, gyümölcs a kertben is terem (de nem verem a hisztit, hogy emiatt HTB akarok lenni), kenyeret is itthon sütünk.


"Betolod a babát bölcsibe? Nyomod gyógyszerekkel?"

A te gyereked is óvodába jár b*zmeg, akkor mit fikázod azokat, akiké bölcsibe is?!

A gyógyszer meg eléggé létszükség, ha a gyerek beteg. Vagy te nem adsz neki, hadd szenvedjen??


"Én legalább anya vagyok, mert pont azt adom a gyerekemnek ami kell!

Ti akik lenéztek, nézzetek fel rám, mert én akkor is élni fogok ha bezár a teszkó... A nyugdíj? Ugyanmár erre gyúrni.."


Anya vagy??

Nem vagy te senki. Egy pökhendi büdös kis paraszt vagy, aki büszke arra, hogy egész nap nem csinál semmit, havonta levág egy csirkét és ettől önellátó.

Mondd, hova szarjunk az elismeréstől?


Más anya GONDOL A GYERMEKE JÖVŐJÉRE, tesz félre arra, hogy elindíthassa az életét, hogy segíthesse, ha esetleg tovább akarna tanulni (hogy ne ilyen nyomorult, szegényes körülmények között nőjön fel, ahol az a szórakozás, hogy a csatornába köveket dobál...); programokra, szakkörökre, foglalkozásokra, különórákra, sportra, zenére járatja vagy arra ami a gyermeket érdekli, támogatja, mellette áll, megadja neki a LEHETŐSÉGET.


Te ezt a saját gyerekedtől a saját kényelmed miatt mind elveszed. És még büszke is vagy rá...

2016. jún. 28. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!