Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Milyen házimunkát végzel?

Milyen házimunkát végzel?

Figyelt kérdés
Írd oda milyen nemű vagy, hány éves és mit dolgozol, ha van munkahelyed.
2016. jún. 27. 12:23
1 2 3 4 5
 11/50 anonim ***** válasza:
100%
Mivel egyedül élek, minden házimunkát én végzek otthon teljes munkaidős munka mellett (reggel 8-tól este fél 6-ig nem vagyok otthon munkanapokon). 31 éves nő vagyok.
2016. jún. 27. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/50 anonim ***** válasza:
100%

Hát nem sokmindent, mert gépesített a háztartás + a férjem kevesebbet dolgozik, és hamarabb ér haza, így ő végzi a nagyrészét.


Én általában: bevásárlás, mosogatógép-szárítógép ki-be pakolása, ruhák elrakása, fürdő-wc tisztítás


A férjem: mosogatógép ki-be pakolása,fűnyírás,locsolás, porszívózás heti-kétheti 1x (van robotporszi is, ami minden nap megy), portörlés, tükrök,üvegfelületek takarítása, avkárium (300l) takarítása,ablakpucolás néha


Főzni felváltva szoktunk, felmosni nem kell mert van felmosórobot.

2016. jún. 27. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/50 A kérdező kommentje:
Mosás, főzéstől takarításon át , fűnyírás v. Favágást. Kert. Gyerek(5éves úrfi).. Hozzá kell tennem tanyán élünk, ahol mindig van valami plussz.. Csirke vágás, télire eltevés. Időszakonként meszelés. Festés. Bevásárlás, gyerek hazahozás. Posta, ügyintézések. És ezek mellett nem dolgozok. 36n. De mindenki azt mondja menjek el dolgozni... Mikor? Ha melóznék ezekre nem lenne időm.
2016. jún. 27. 17:24
 14/50 anonim ***** válasza:
100%

1. Egyrészt lehet gépesíteni. Hosszútávon olcsóbb (pl. mosogatógép sokkal víztakarékosabb, mint a kézi mosogatás, a robotporszívó sokkal kevesebb áramot igényel, stb.); és nem utolsósorban heti szinten 3-6 órát megspórol az életedből, ha nem többet. Robotfűnyíró is van már...


2. Másrészt nem kötelező állatokat mészárolni a kertben, de ez egyébként is olyasmi amit gondolom hétvégén elintéztek aztán elrakjátok az alkatrészeket...


3. Ha visszamennél dolgozni, nyilván a férjeddel ketten végeznétek a házimunkát, gyereknevelést, így sokkal kevesebb gond hárulna rád.


Végső soron a te döntésed, de egy kert és egy óvodás gyerek (aki otthon sincs??) miatt otthon maradni szerintem is hülyeség.

2016. jún. 27. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/50 anonim ***** válasza:
100%
Ja mégvalami: postát, bevásárlást lehet online intézni. Bankot is. A számlákat lehet automatikus online utalással. Sőt, bármiylen számlát. Hülye az, aki emiatt bemegy a városba...
2016. jún. 27. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/50 anonim ***** válasza:
77%
Kérdező, ha nem zavar, hogy nem lesz nyugdíjad, mert van elég tartalékotok, sok sikert.
2016. jún. 27. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/50 anonim ***** válasza:

Mindent amit egy kis lakásban kell. Nem sok minden. Főzés, mosás, takarítás.

Nem dolgozok.

30L

2016. jún. 27. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/50 A kérdező kommentje:
Azért megnézném a fűnyíró robotot az ősgyepet hogy viszi.. Az önellátást aki milliomos el sem tudja képzelni. Milyen öröm. A bank dolog is távol áll tőlem, mert sok a plusz költség. De bocs, ha véletlen nem lenne áram akkor a robotjaiddal mi lenne? Hoznád nekem egy kacsáért..
2016. jún. 28. 07:59
 19/50 A kérdező kommentje:

Ha dolgoznék, akkor 2 menü 1300Ft/ nap(gyerkőcnek ingyen van) az kb 25EFtplussz reggeli nem vihetnék szalonnát, kolbászt hát megszólnának az aranynunájú kisasszonyok, bérlet 10EFt( v. Üzemanyag) csak kellene normális ruha, cipő stb..stb.. Amiben bejárhatnék a városba.. Igaz ez egyszeri kiadás.

Nem utolsó sorban akinek nincs gyereke halvány dunsztja sincs mivel jár egy gyerek.

Tehát ha dolgoznék, amikor hazajönnék ami plusz 2 óra az utazás miatt.. Még nekiálljak a házimunkának... Te jó ég akkor mikor éljek?

2016. jún. 28. 08:13
 20/50 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, a te életed, a te dolgod, úgy cseszed el, ahogy tetszik.


Csak a saját családomból tudok példát hozni:

1. Apai nagyszüleim, már egyikük sem él, nagyapám 83 évesen halt meg 8-9 éves koromban, nagymamám már a születésemkor nem élt, háborús, forradalmi időben voltak fiatalok. Mindketten dolgoztak egy darabig, de a történelmi helyzet miatt a család biztonsága érdekében elköltöztek békésebb környékre, onnan viszont már csak nagyapám dolgozott, és nagymamám háztartásbeli lett. Később, mikor nyugdíjas korba lépett, nem kapott nyugdíjat, mivel nem volt elég jogszerző ideje. Nem voltak jómódúak, a háború mindent vitt.

2. Anyai nagymamám egész életében kántorként dolgozott, de kibabrált vele az egyház, és nem vezették rendesen az idejét, később, mikor a nyugdíja miatt akart intézkedni, elintézték annyival, hogy hát szeretett énekelni, így most kap valami minimális segélyt, nyugdíjat pedig nem. Tudomásul is vette, nem is tett semmit sokáig, a szüleim hiába mondták neki, hogy utána kellene járni, mert ez így nem jó. Aztán nagyapám elkezdett rohamosan leépülni testileg, és kórházba került, egyedül még enni sem tud, nagymamám ekkor kapott észbe (közel a 80-hoz), hogy valószínűleg nagyapám hamarabb elmegy, mint ő, és akkor ő egyedül marad. Nem éltek jómódban ők sem, de nagyapám a vasútnál dolgozott korábban, és ők nem csaltak, így rendes nyugdíjat kapott, és ez meg a kert, meg a baromfiudvar elég volt sokáig. Viszont néhány éve már nem bírják erővel, a kertet kiadták másnak, mert nem tudják megművelni, a gyerekeik tanultak, és azzal helyezkedtek el, így egyikük sincs ott, hogy a földet művelje.

3. Én dolgozó szülők mellett nőttem fel, ugyan kert soha nem volt, de egyik szülőm sem lógatta soha a lábát, én pár hónapig voltam bölcsis is, majd ovis, öcsém hasonlóképp, ami munka, intézkedés volt, azt közösen, illetve megosztva csinálták, nekem ez vált természetessé. Nem érezném jól magam csak háztartásbeliként, szükségem van más ingerekre is, más célokra is, más eredményekre is, más emberekkel találkozni, az otthoni dolgokat megtanultam praktikusan, párhuzamosan elintézni. Ráadásul azzal, hogy dolgozom, nem válok más ember, illetve a sors kiszolgáltatottjává. Mit csinálsz, ha a párod megcsal, lecserél, agresszívvé válik, hova tudnál menni, és miből? Mit tudnál tenni, ha a párod meghalna, vagy egy baleset miatt hónapokra kiesne a munkából, vagy lerokkanna? Miből élnétek meg?


Nekem túl sok a kockázat a te életmódodban, és ezért semmiképpen sem vállalnám.

2016. jún. 28. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!