Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Feleségek, férjek! Nálatok...

Feleségek, férjek! Nálatok mennyire van rend a lakásban?

Figyelt kérdés
Ha most betoppanna anyós/barátnő/rokon a lakásba és nem lenne 10 percetek sem rendbe rakni a terepet milyen látvány fogadná? Rend van vagy szennyesek a padlón, mosatlan edények, por? Cuccok szanaszét? Mennyire vagytok hanyagok/pedánsak? Mennyit takaritotok/hét?
2015. szept. 16. 20:58
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:

Kb. úgy vagyok, mint a 6-os válaszoló, kicsit szélmalomharc ez nálunk. Az előszobában pl. az sem lenne elég, ha napi ötször felmosnék, ugyanis ki kell járkálni a kertbe is, az udvarra az állatokhoz is, a cipőt meg nem rakhatjuk le kint, ha nem akarjuk, hogy bele-, vagy rátojjon a macsek, vagy valami más meglepi várjon benne.

Mikor még panelban laktam, azért kicsit egyszerűbb volt a takarítás, mint ebben a régi parasztházban. 4-es voltam.

2015. szept. 16. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
81%

A szennyes mindig a helyén van, tekintve, hogy van egy ciccünk, aki minden ruhába szeret belemászni, ha elő van hagyva. Minden nap porszívózok, egyrészt a szőr miatt, másrészt az esetleges por miatt. Heti egyszer portörlés, mosatlan edény ritkán van, főzés után mindig mosogatok, étkezés után szintén, max bögre marad elő vagy ha valamelyikünk egyedül eszik és lusta mosizni, akkor az az egy tányér.

Kupi nincs kimondottan, 1-1 könyv van elő meg a cicc játékai, de nem vészes.

2015. szept. 16. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:

Undorító kosz nincs, mert pl. a fürdőszobára és a vécére kényes vagyok, azt bárki megnézheti bármikor.


Nagyon durván mocsok sosincs, hogy ciki lenne. A mosogató szokott néha tele lenni vagy mondjuk pár cucc elől, de nem vészes.

Nálunk az a szabály, hogy este mindent elpakolunk a helyére, így nem gyűlik fel, továbbá mindennek lennie kell saját helyének. Pár alkalommal ha betegek voltunk és hanyagoltuk, akkor 3. nap már mindenhol cuccok voltak és nem lehetett takarítani, gyűlt a por, úgyhogy ha nem vagyunk dögrováson akkor arra minden este van 15 perc, hogy rendet tegyünk.

A mosogatás szokott jobban kimaradni, de nem úsznak napokig az edények, szóval ha valaki betoppan akkor annyira nem ég a pofám.

2015. szept. 16. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
A szennyes nálunk sincs szanaszét,a szennyes tartóban tartjuk.Mosogatni mindig reggel szoktam,tehát ebéd után már van a mosogatóban ez meg az.Por,az sztem mindig van rendszeres takarítás mellett is,forgalmas út mellett lakunk,a nappali ablak pont odanéz,tehát takarítás után 3-4 órával én már a tv-n látok egy nagyon vékony por réteget :S Cuccok egy helyen gyűlnek mindig fel valahogy és ez a dohányzóasztal a nappaliban,most is van rajta,TantumVerde,orrcsepp,újság,könyv,karóra,papírzsepi(nem használt)filctoll,meg egy papír valami szöveggel.De ez is mindig a délelőtti dolgokhoz tartozik,hogy itt elpakolok.Porszívózni holnap fogok,úgyhogy az előtér sötétbarna szőnyege már elég gusztustalan :D Pedig 3-4 naponta porszívózok,de valahonnan jönnek ilyen apró fehér szöszök :D Én úgy gondolom van akkora rend,és tisztaság amúgy,hogy nem égne a pofámról a bőr ha váratlanul álltana be bárki is.Viszont van egy ismerősünk,kb 3 éve,állandóan meghívnak minket magukhoz,de mindig akkora kupi van náluk,hogy az hihetetlen.Amikor előszőr jártunk náluk,akkor is megkínált üdítővel,hozta a poharakat,próbálta letenni az asztalra,de nem volt rajta hely :D Aztán vette ki a sütőből a tepsit,és nem tudta hová letenni,mert a konyhaszekrénytől kezdve a tűzhelyig,konyhaasztalig,minden telis-tele volt mindennel,aztán végül letette a kávéfőző tetejére :D Nekem ez baromi furcsa,hogy valaki így vár vendégeket,és 3 év alatt sem tudtam megszokni :D
2015. szept. 16. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk is rend van. Két hetente takarítunk, viszont a porszívó folyamatosan elől van ha látunk valamit gyorsan felkapjuk. Tehát tartjuk a rendet, mindig azonnal elmosogatunk kaja után. Jöhet bárki bármikor. Pedig kutyusunk is van a lakásban :D
2015. szept. 16. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:

Szennyes a szennyestartóban van, mosogatni is mindig evés után szoktam, az sem gond. Padló tiszta (macska miatt naponta kell porszívózni). Cuccok kicsit szanszét vannak, nem vészes.

10 perc alatt egész jól vendég barát rendet tudnék tenni. Pedáns nem vagyok, de szinte minden nap van valami takarítani való.

De nálunk egyébként ritkán van vendég, szóval nem ezért takarítok :)

2015. szept. 16. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:

Sosincs rend, ami kicsit gond nekem, mert szeretem arendet, ha takarítani nem is, az entrópia pedig szinte magától növekszik körülöttem... S igencsak állapotfüggő a dolog, ha a fejemben káosz van, akkor mindenütt az van, jegyzeteim sem, a házam se rendes. Nálunkerre rájön még az, hogy még mindig nincs kész a ház, s ez-az neki van támasztva valaminek, mert egyszerűen nem tudjuk máshova tenni.


Szennyes miért lenne bármikor a padlón? Ezt sosem értettem. Levesszük és felakasztjuk, hacsak kiszaladtunk benne egy sétára, levesszük és a szennyesbe tesszük, ha kimosandó... Semmi különösebb energiát nem igényel, mit keresne a padlón? Az szörnyű lenne.


Mosatlan edény szinte mindig van, extrém sokat főzünk, sütünk, minden, amit megeszünk, általunk készül, a "tej", "kenyér", napi többszöri rizssüti, minden. Kimaradt darált valami egy kis edénykében, hopp kiürült a házi pizzaszószos üveg, ez mind mosatlan s ezek némelyikét nem mossuk el azonnal (főleg mert nem fér a szárítón, pedig 4 is van, ha nem is mind normál. más hogyan csinálja..? rengeteg tálkánk van, az igaz, tányért alig használunk. gyengém a szárítóról pakolás, sokszor nincs hozzá kedvem).


Por mindig van. Ha naponta seprek (ami nem jellemző), akkor is meglep, mennyi. No igen, van kert, kiscicák, minden... Előszoba nincs.


A legfőbb baj, hogy nincs még mindennek a helye, de összerakodni azért igyekszem. Csak mindig elfajulnak a dolgok.

2015. szept. 16. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
48%

ezt egyszer egy 6 gyermekes ismerősöm üzenőfalán láttam, nem tudom ki szedte össze a "pontokat" de igaza van :)

A koszos edények azt bizonyítják,hogy etetem a családom, a teli szemetes, hogy takarítok utánuk; a rendetlenség azt hogy hagyom hogy a gyermekeim jól érezzék magukat és felszabadultan játszanak; a felhalmozott vasalni való azt, hogy tiszta ruhában járatom a családom; a nedves kád pedig hogy lefürdetem a gyermekeim mindennap. Ezért ha legközelebb nálunk jársz, kétszer gondold meg, mielőtt ítélkeznél! Ha azért jössz, hogy meglátogass minket, gyere hozzánk bármikor, ha a lakásomra vagy kíváncsi, jelentkezz be, mielőtt jönnél!

2015. szept. 17. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

Nincs kosz, de kifejezetten patyolat tisztaság sem. (Ahogy más is írta, nálunk is már portörlés után lehetne újra kezdeni olyan poros a hely valamiért). Feljöhetne bárki, az köpködjön először, aki dolgozik és mellette tényleg csillog villog a lakása. Én nem igénylem, tehát nem kifejezetten érint meg némi csámcsogás.


Reggel nem szoktunk mosogatni, mindig rohanunk, így a kávés csészék, müzlis tányérok ott sorakoznak a mosogatóban. Erre is azt mondom, hogyha nem tetszik, nem kell nézni.


A szennyest mindig szennyes tartóba tesszük, a még hordható ruhát szobainasra, tehát ilyen probléma nincs.


Egy gyűrött pokróc van talán a nappaliban a kanapé közepén, amit lehet összehajtogatnék, ha tudom, hogy valaki jön, de nem szégyellném amúgy a lakás jelenlegi állapotát. :)

Szerencsére a család és barátok elég megértőek és cseppet sem pedánsak, így bárkit beengednék közülük.

2015. szept. 17. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!