Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Feleségek! Ti szoktatok...

Feleségek! Ti szoktatok hazudni a férjeteknek néha kegyes hazugságból?

Figyelt kérdés

Nem megcsalásra gondolok, hanem piti dolgokra, csak hogy ne bántsa a dolog.

pl. kidobtatok valamit titokban, mert már 20 éve semmi haszna nem volt, vagy megromlott, vagy nem úgy sikerült intézni a dolgokat ahogy kívánta stb.

Én úgy érzem képtelen vagyok hazudni a férjemnek. Ahhoz túl régóta együtt vagyunk. Néha sutyiban megcsinálok dolgokat, de végül úgyis bevallom, mert addig nem nyugszom. Ti hogy vagytok ezzel? Szerintetek mi a jó?


2015. júl. 8. 20:55
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Mindenki szokott. Egy felmérés szerint mindenki naponta sokszor füllent, ebben benne van az is, hogy "de szép az új frizurád", és az is, ha unatkozva nézed végig a partnered kedvenc filmjét.


Jó, ha ezer emberből 1 maximálisan tud őszinte lenni, úgy, hogy ne bántson meg másokat.

2015. júl. 8. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Igen. én ilyen estekben szépíteni szoktam: Nem lett rossz a frizurád, de én még itt-ott kicsit így vagy úgy csináltam volna.

Nem volt rossz a film, de nem kötött le különösképp. Hiányzott ez meg az, de értettem miért jön be neked.

2015. júl. 8. 21:10
 3/10 A kérdező kommentje:
Áh. most inkább az a bajom, hogy több hete távol van, és bezsongattam, hogy vettem borokat egy bizonyos borvidékről, de az a baj, hogy mire haza jön alig fog látni belőle valamit. Voltak vendégek, zömében család, és hát elkopott, meg én is iszogattam belőle. És nem tudom mit mondjak, de ahogy magamat ismerem úgyis elmondom, hogy ezért és azért fogyott el. Biztos nem fog haragudni érte, mert örül, hogy egyáltalán itthon lesz, csak mégis olyan hülye érzés. Meglepem talán valamivel, mire hazaér, és lehet meg sem kérdezi a borokat.
2015. júl. 8. 21:17
 4/10 anonim ***** válasza:
Én szoktam néha füllenteni, kb. abban, ha ki nem állhatom a kedvenc pulcsiját, meg ha megkérdezi, hol voltam, miközben ajándékot vettem neki. Ennél nagyobb horderejű dolgokban őszinte szoktam lenni (ha elszúrok vmit, amit megbeszéltünk pl.), és nem szoktam a magántulajdonait kihajigálni, pedig vannak olyan dolgai, amiket haszontalannak tartok.
2015. júl. 8. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Kedves kérdező, a konkrét boros esetben felesleges füllenteni. Elkopott és kész :)


Én azért egy üveggel, a jobbik fajtából megtartottam volna, vagy újból beszerezném :)

2015. júl. 8. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
AMúgy nagyon gyenge a határvonal a füllentés és udvariasság között. Én is szoktam élni vele. FOntos dolgokban viszont jobban szeretem az őszinteséget.
2015. júl. 8. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Hazug vagyok, amikor barátom anyukája a lelkesen elém tálakt csoki tortájára azt mondom, hogy nagyon finom, de ő többet akar hallani :) És azt mondom, nem is emlékszem mikor ettem ilyen finomat. :)


A torta valóban kitűnő volt, de 3 hete ettem jobbat is :) Most akkor mi van? Nyilván nem mondom el neki, csak azt, hogy nagyon finom, ami igaz is.


A legrosszabb, amikor szinte belekényszerítenek a jegyes hazugságba.


Pl. Ugye ennél jobb ruhát nme is vehettem volna??

Ugye ez a legjobb autó amit megvehettem?


:))))


Marad az udvarias hárítás. De ezt nem nevezném hazugságnak, az más. Nincs éles határvonal, de az kicsit odébb van.

2015. júl. 8. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Alapvetően hiszek a kegyes hazugságban és az udvarias füllentésben, de a férjemmel a legtöbbször kegyetlenül őszinte vagyok. Mivel együtt élünk, mindenben egymásra támaszkodunk, magammal szúrok ki, ha himi-humizok, mert esetleg újra és újra elköveti ugyanazt a hibát, hiszen én nem szóltam. Viszont cserébe én is elvárom, hogy őszinte legyen, pl. ne engedjen ki az utcára, ha idétlenül vagyok felöltözve, és nem veszem észre. Más kérdés, hogy ha jelentéktelen dolgokról van szó, vagy az őszinteségemnek semmi haszna nem lenne, csak őt bántaná, akkor igyekszem úgy fogalmazni, hogy az a legkevésbé se legyen bántó.

A megcsalásról (ez nálunk még nem fordult elő, de soha ne mondd, hogy soha) viszont azt gondolom, hogy tilos őszintének lenni. Ha csak futó kaland volt, és bűntudatom van miatta, a gyónással csak az én lelkem lesz könnyebb, az ő életét viszont lehet, hogy örökre elrontom. Ha pedig tartós a viszony, akkor értelemszerűen a fennálló kapcsolatot már azelőtt meg kellene szüntetni, ha a viszony kialakult, ergo nincs szükség hazugságra. (Félreértések elkerülése végett, abszolút monogám vagyok, de senki nem jelentheti ki felelősséggel, hogy vele ez soha nem fordulhat elő.)

2015. júl. 8. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Ha a férjem megtudná, hogy félig édesítőszerrel issza a kávéját, lehet, kiakadna.

De nekem ne mondjátok, hogy csészénként hét és fél kanál cukor egészséges (napi négyet iszik).

Szóval kap bele két pöttyöt és két kanál cukrot, én pedig hallgatok mint a sír.

2015. júl. 9. 05:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Még 1,5 L maradt a borból az egyik fajtából. Csak hát korábban mondtam neki, hogy vettem 3 félét. Sajnos most onnan nem tudok hozni, mert messze van. Persze vehetek áruházban, csak az lett volna a lényege, hogy házi pincészetből van, és tegnap megfordult a fejemben, hogy kipótolom ugyanolyan fajtából áruháziból a kannát, de rájöttem, hogy az hatalmas átverés lenne, szóval elvetettem.

Személyes tárgyait nem dobálom ki, csak pl. összeszedett valahonnan egy doboz zene cd-t, de csupa olyan előadókkal volt teli, amit Ő sem hallgat, és én sem, de még jó lesz valamire. Na azokból szelektáltam.

Ha oylan ruhát venne fel ami nem tetszik, azt megmondanám, de általában együtt vásárolunk. ha rosszul kombinálja az öltözéket, azt is megmondom, mert nem akarom, hogy röhejesen nézzen ki. Én is megkérdezem tőle, hogy szerinte jó-e így. Ha azt mondja, hogy "elmegy" az nálam azt jelenti, hogy nem jó :-D (szerintem nála is)

Megcsalás: Igaza van annak aki azt írta, hogy soha nem mond, hogy soha, mert sosem tudhatod. Nyilván mi sem tervezünk ilyent. Észreveszi, ha tetszik valaki, én is őrajta. Megszokta jegyezni, és akkor azt mondom, hogy hát nem rossz, de nem kéne ezért meg azért. Aztán dehogynem, de hárítok. Mármint úgy kéne, ha Ő nem lenne, de azt nem szabad mondani, mert nekiállna kombinálni.

A gondolataink szabadok, azokat nyugodtan letagadhatjuk.

Élelmiszer témában nem szeretem átverni, de a 7 cukor azért tényleg durva. Az egészsége érdekében sajnos indokolt lehet a hazugság.

2015. júl. 9. 13:13

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!