Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Feleségek, férjek! Nálatok...

Feleségek, férjek! Nálatok mennyire van rend a lakásban?

Figyelt kérdés
Ha most betoppanna anyós/barátnő/rokon a lakásba és nem lenne 10 percetek sem rendbe rakni a terepet milyen látvány fogadná? Rend van vagy szennyesek a padlón, mosatlan edények, por? Cuccok szanaszét? Mennyire vagytok hanyagok/pedánsak? Mennyit takaritotok/hét?
2015. szept. 16. 20:58
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
97%

sorrendben:

kupi, épp kimosott ruhák kiteregetve a szobába, épp elmosott, száradó edények, por akad, cuccok szanaszét stimmel :)

Nem vagyunk pedánsak, egy fokkal azért jobb volt a helyzet, míg nem volt gyerekünk, most katasztrófa. A takarítás mennyisége attól függ mennyi munkahelyi munka van, ha sok, akkor hétvégén jut csak rá idő.

2015. szept. 16. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
89%

Nálunk mindig rend van. Akárki jöhet, bármikor.

Ha most jönne valaki, semmit sem kéne elpakolnom.

Egy héten egyszer van takarítás (portörlés, porszívózás, felmosás). Akkor sincs kosz vagy rendetlenség, csak por.

Vigyázunk a rendre. A szennyest a tartóba tesszük. Mindennek megvan a helye. Mosatlant étkezés után nem sokkal elmossuk.

Télen, esős időben az előszobát többször is fel szoktam mosni.

A konyhapultot, tűzhelyet minden főzés után letakarítom.

2015. szept. 16. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%

A szennyes sosincs a padlón, mindig azonnal a szennyestartóba tesszük.


A mosogatást most fejeztem be, még száradnak az edények - nap közben a mosatlan edények a mosogatóban vannak, este mosogatok. Szanaszét sosincs mosatlan edény.


Por lehet itt-ott, hetente egy-kétszer törlöm le.


"Cuccok" lehetnek szanaszét, pl könyv, amit olvas valaki, egy pohár a gép mellett, amiböl éppen ivott valaki - tehát ami használatban van. Viszont fejenként több könyv, pohár egyszerre nincs elöl, amit nem használunk, azt a helyére tesszük.

Ha valaki betoppan váratlanul, akkor ugyan nincs patikai rend és tisztaság, de igazán rendetlenség sem, csak látszik, hogy a lakásban élünk és használjuk azt.

2015. szept. 16. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:

Szennyes nincs szanaszét, de olyan van, hogy még nincsenek a tiszta ruhák elrakva a szekrénybe.

Mosatlan is szokott maradni néha, mert nem fogom bekapcsolni a vízmelegítőt két tányérért és két bögréért, megvárom, amíg összegyűlik kicsit több.


Por előfordulhat, mert nálunk naponta kell portalanítani, ugyanis már ennyi idő alatt látható réteget képez a por, ugyanígy vagyunk a pókhálóval is: ha mondjuk 3-4 napig nem pókhálóznék minden zugot, már kísértetkastély feelingje lenne a háznak. :)

Ha meg csak hetente porszívóznék, az úgy nézne ki, mintha kéthavonta porszívóznék.


Szerintem olyan átlagosan vagyok pedáns, ha az ismerőseimhez viszonyítom magam.

Nem egy múzeum a ház, de nem is koszos.


Olyan viszont már volt, hogy a nagy előkelő rokonság akkor toppant be váratlanul, mikor egy csomó csirkét és kacsát vágtam és épp akkor voltam a kopasztás közepén, hát akkor aztán volt toll, toll hátán a konyhában. :D

2015. szept. 16. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:

Elpakolni elpakolunk magunk után, de ennyi :D Valamikor nincs 2 hétig takarítás, mert hulla fáradtak vagyunk. Viszont nemrég itt volt férjem öccse, hát pfff

Koszos zoknik mindenhol, meg colás üveg meg ilyenek.

2015. szept. 16. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim válasza:
Nálunk általában rend van, és igyekszem is mindig rendet tartani, ami egy 3 és egy 1 éves gyerek mellett nem egyszerű. Minden nap porszívózok, nincs mosatlan edény, por az van, pedig 2 napja töröltem le. Ami szerintem fontos, hogy teljesen másképp lehet tisztaságot tartani egy családi házban, illetve egy x. emeleti lakásban, és az is számít hogy új építésű vagy öreg épület. Mi pl egy közel 100 éves családi házban élünk, nincs lépcső sem, az udvarról a por rögtön a lakásban landol, és hiába porszívózok minden nap, 24 óra elteltével csupa kosz a padló. De amikor tiszta, akkor is totál lepukkantnak néz ki azokon a részeken ahol még nincs felújítva. A fürdőszoba felújított, ott amikor 1 hétig nem takarítok, akkor is teljesen tisztának, rendezettnek tűnik. A bejárati ajtó előtt követlenül az udvar van, minden nap sarat/port takarítok, amikor esős/sáros idő van akkor minden alkalommal amikor bejön vki az előszobába már takarítok. Hamarosan épül egy terasz, az megoldja ezt a problémát. Pedánsnak tartom magam, de most még szélmalomharc jellege van, és amikor jön valaki, nem fog hasraesni a csillivilli padlótól, de nem ciki ha betoppannak. A szétszórt ruhákat utálom, a gyerekszobában van 1-2 játék a padlón.
2015. szept. 16. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
a konyhám rendben van, 1 lábos ázik majd reggel elmosogatom :) szennyes nálunk sincs padlón, ha este a férjem a tartó tetejére is dobja én reggel bedobálom :) por az akad, bár pár napja törölgettem, szóval nem mondhatnám hogy tiszta por minden... mivel van egy másfél éves fiam, játékok vannak mindenfele amerre nézek... könyvek, kocsik, labda, stb... nem a földön (bár még ott is akad pár :) )de a kandallópárkánya is végig van játékokkal, az asztal , fotelbe s van, szóval az látszik hogy a gyerekem nem egész nap ül és nézi a tv-t :D amúgy nem vagyok tisztaság és rendmániás, szerencsére a férjem sem :) játékok arra valók, hogy játszanak velük, nem azért hogy szép sorban álljanak a polcon :) naponta összesöprök, 4-5 naponta porszívózok, 2-3 naponta mosok fel , port akkor törlök amikor már én se bírom elnézni :)
2015. szept. 16. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
Takarítás kéne: porszívózás, felmosás, kád-, stb.sikálás.
2015. szept. 16. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim válasza:

Hullámzó, attól függ, hogy a férjem délelőttös vagy délutános...:D Ha ő ér hamarabb haza, mindig arra lépek be a lakásba, hogy csillog az egész, fürdő kipucolva, minden elpakolva.


Amikor délutános, már nem olyan fényes a helyzet...:D Utálok takarítani, heti egyszer felmosok, portörlés, a mosogatást megcsinálom, meg persze a mosást is, de a pepecselős melókat utálom, ráadásul trehány is vagyok, folyamatosan takarítanom kell magam után, mert észre sem veszem, úgy csinálok kupit.

2015. szept. 16. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%

most épp ragyog a lakás, tegnap szabadnapos voltam, kitakarítottam, ma férjem volt itthon délután a gyerkőccel és szépen rendbe tették a konyhát, szóval most pöpec minden, majd holnap mikor egy vödörnyi lego lesz a nappali közepén, este f6kor hazazuhanunk a gyerekkel és összedobom a vacsit, akkor majd nem lesz :D

de bármikor jöhet bárki, szerintem a hétköznapokban belefér ennyi, nem múzeum ez, a lakás értünk van :)

2015. szept. 16. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!