Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Ez már tényleg tisztaságmánia...

Ez már tényleg tisztaságmánia lenne?

Figyelt kérdés

Hetente átsikálom a fürdőt. Kétnaponta pórszívózok, hetente egyszer felmosok. Hetente letörölgetem a polcokat. Az ágyneműt hetente, a törölközőket 3 naponta cserélem. Rend van, nincsenek széjjelhagyott dolgok a lakásban és Páromtól is elvárom, hogy megtartsa ezt a rendet.

Szerintem ez így normális, de valamelyik nap, mikor haverjaimmal valahogy szóba került a dolog, röhögtek és azt mondták ez már mánia.

24\F



2015. ápr. 10. 18:18
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
62%
Nem az,jól csinálod.
2015. ápr. 10. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
68%
Egyáltalán nem mánia. Követhetnék a példádat.:)
2015. ápr. 10. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
55%
Szerintem már arrafelé hajlik. Sajnos a rend, nagyon sokszor rideggé, nem kellően otthonossá teszi a lakást. A textilneműk cserélgetése még elmehet, de nem kell felülni minden túlzottan higiéniára törekvőknek. Egy gyereknek is jobb, ha némi kosszal érintkezik felcseperedése során. Van egy angol mondás, ami lefordítva valahogy úgy hangzik, hogy :..a lakásom eléggé tiszta ahhoz, hogy egészséges és eléggé rendetlen ahhoz, hogy otthonos legyen..."
2015. ápr. 10. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
72%
Az ilyen embert nevezik rendszerető, a környezetére igényes embernek. A trehány emberek szerint persze hogy ez mániásnak tűnik, de mit számít a véleményük? Nálam a porszívózás, felmosás például napi program.
2015. ápr. 10. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
92%
Szia! Nagyon függ a lakás méretétől. Amíg egy 50 négyzetméteres kicsi házban laktunk négyen (ketten gyerekek és a szüleink), nyári időszakban a csöppnyi előszoba napi kétszeri felsöprése teljesen indokolt volt a sok behordott homok miatt. A szintén kicsi konyhát is gyakran kellett föltörölni, mert az előbb említett homok a kifröccsenő vízzel keveredve hamar rátapadt a padlóra. Mikor nagyobb házba költöztünk, eléggé megritkult a takarítás. Úgyhogy nagyon függ a lakás alapterületétől, hogy hányan laknak, hogyan élnek, vannak-e állatok és még attól is, hogy milyen a talaj a környéken.
2015. ápr. 10. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
82%
Másrészt ahol éppen a kúszást gyakorló kisbaba van, ott is teljesen indokolt a sűrű takarítás.
2015. ápr. 10. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 A kérdező kommentje:

Nálunk nincsen se kisbaba, se kutya. Egy 50 négyzetméteres társasházban élünk ketten.

Tény hogy tudom elviselni magam körül sem a rendetlenséget sem a koszt, de azért ez még nem mánia. Maximum a rendrakási szokásaimra mondanám, hogy kicsit túlzó.

2015. ápr. 10. 19:53
 8/23 anonim ***** válasza:
47%
A kétnaponkénti porszívózás felesleges, ahogy az ágynemű heti mosása is. Nem az ember van a lakásért, hanem a lakás az emberért. A túlzásba vitt higiénia többet árt, mint használ.
2015. ápr. 10. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
66%

A porszivó szerintem elég heti egyszer, ágynemű és törölköző csere is picit ritkább nálunk.

A heti felmosás, fürdő, por törlés és rend rakás az teljesen oké.

2015. ápr. 11. 01:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
53%
Inkább szokatlannak mondanám férfitól. A törülközőket szokták az emberek ritkábban cserélni, inkább 5-7 naponta. A többi átlagos.
2015. ápr. 11. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!