Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Állandó kényszert érzek arra,...

Állandó kényszert érzek arra, hogy rendet, tisztaságot varázsoljak otthon. Ez már tisztaságmánia?

Figyelt kérdés
Állandó kényszert érzek arra, hogy rendet, tisztaságot varázsoljak otthon. Képes vagyok fél éjjel pakolni, takarítani, mert úgy érzem, kosz van!!! Halomra vásárolom a tisztítószereket, amiket már lassan tárolni sem tudok hol. Ha valaki arréb rak a lakásban egy tárgyat, szinte idegrohamot tudnék kapni, annyira zavar! Mi történik velem? Érzem, hogy valami baj van, de nem tudom, mi ez!! Beteg vagyok??
2008. dec. 12. 21:30
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem igen. Ez már nem normális mértékű. De legalább betegségtudatod van, szóval lehet , hogy nem kell segítség, egyedül is meg tudsz gyógyulni.
2008. dec. 12. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Fordulj pszichológushoz, mert ez már kényszeres.
2008. dec. 12. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
100%

Igen, ez már az, kivéve, ha vizsgaidőszak miatt csinálod, és nem állandó :-)

Csak azért, mert nekem pl. érettségi előtt volt ilyen "takarítási mániám", egyszerűen annyira lestresszelt az az időszak (nyelvvizsga, ECDL, érettségi... egy kupacban), hogy ezzel vezettem le. Aztán elmúlt :-) De a fürdőszobát csempénként vízkőtlenítettem :-D


Ha úgy érzed, ez már huzamosabb, és nem ilyen stressz hatására alakult ki, ami csak időszakos stressz, hanem állandó tartós probléma, fordulj segítséghez. Ugyanis hiába vagy tisztában vele, nem biztos, hogy lesz akkora lelkierő is mellé, hogy elmúljon. Segítség lehet egy családtag egy barát is. Nem kell egyből dilidoki.


De mondom, csak akkor, ha nem időszakos stressz miatti takarítási láz.

2008. dec. 12. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Kinek akarsz megfelelni?Van valaki a családodban aki mindíg kritizál valamiért?Sosem jó neki semmi amit te csinálsz?

A barátnőm is ilyen,mondom neki kezeltesse magát,halomban áll nála minden tisztítószer.Állandóan takarít.

A multkor kihúzom a fiókot,hát 10-essével összecsomagolt fűszereket találtam.Kérdezem tőle mivan disznót vágtok?Én legalábbis akkor láttam egy otthonban 20 cs.majorannát amikor disznóvágásra készültek.

Neki az Anyjával van baja,rá van telepedve az életére,folyton Neki akar megfelelni.Pedig már 15 éve házas.

2008. dec. 13. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a hasznos válaszokat!

A vizsgaidőszak talált, ilyenkor "fokozottabban" folytatom ezt a tevékenységet (most is :-)), de egyébként is jellemző. Gyakorlatilag olyan zaklatott vagyok pár éve, hogy ez az egyetlen tevékenység, ami megnyugtat... tudom, ez furán hangzik. Közben meg persze ki is merülök, fáradt vagyok, de dolgozik bennem a kényszer, hogy csináljam...

Meg akarnék felelni valakinek...? Nem tudom, senki nem vár el tőlem ilyesmit, de mégis érzek valami megfelelési kényszert.

Mostanra annyira kiborultam saját magamtól, lehet, hogy tényleg pszichológus lesz a vége.

Még egyszer köszönöm Nektek, hogy írtatok!

2008. dec. 13. 09:36
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

hozzank barmikor johetsz takaritani :D

viccet felreteve, nem normalis.a parom is ilyen volt, es sokat ugrattak a haverjai, de mar szerencsére kezd rajonni, hogy mennyire nem volt elheto a dolog.

pl hazajon, korbenez, aztan ram: "Te radíroztál" :)))

én meg a masik veglet vagyok/voltam, ugy erzem, a lakas van értem, nem én a lakasert, igy kettonkből kijött egy ilyen kozep dolog..ha vizsgaidoszak utan is elmulik, akkor terj vissza a probleamara, ha neked tenyleg jo vizsgaterapia, es megnyugszol, es neked ez az, akkor addig ne zavarjon.

sok szerencsét a vizsgakhoz.

2008. dec. 13. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Én is ilyen vagyok,még nem érzem magam betegnek,csak nàlm az vàltja ki ezt a màniàt,hogy pl,lemegyek a szomszédhoz,bemegyek a wc-re,és pisiszag àrad ,meg penészes a fal,a macska az asztalon màszkàl,ahol ebédelnek,a kislàny szobàjàba a földön összevissza dobàlva a szennyes ruha,stb. stb. stb.

Olyankor felidegesitem magam,és hazarohanok,nekiàllok takaritani.

Komolyan nem vagyok koszoos,de ha valaki màst koszosnak talàlok,nekem itthon még tisztàbbnak kell lennie a lakàsnak.

Nem vagy egyeül:))))))))))

2008. dec. 14. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Engem nem is annyira az zavar, hogy takarítok, hanem az, hogy már a rég nem létező energiakészletemet is kimerítettem ezzel. Az még szerintem se betegség, ha valaki alapból szeret takarítani, csak ha mániássá, pótcselekvéssé válik a dolog. És nálam már szinte ez van...
2008. dec. 14. 14:15

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!