Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Napi 8 órában dolgozó nők,...

Napi 8 órában dolgozó nők, van-e energiátok minden hétvégén háromfogásos ebédet készíteni a családnak?

Figyelt kérdés
2014. aug. 5. 16:02
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
33%
A 7-es egy igazi háziasszony felfogású nő. Remélem sok van még ilyen! Anyám 8 és 12 órát dolgozik heti 5 napban. Amikor itthon van reggel elkészül és főz-süt(ez a hétvége), mos, tereget, vasal. És mindezt délelőtt. Ebéd után el is mosogat, vagy együtt mosogatunk. Leves, főétel körettel, és sütemény vagy saláta. Ebből áll egy ebéd nálunk, tehát rohadtul nem nehéz, mert ezt délelőtt csinálja már kb. 20 éve! Sok nő túlságosan karrierista meg feminista felfogású, és "neki ezt nem kell". Hát de, amíg a férfi intézi a férfi munkákat a háznál, addig a nő igenis etesse a családját, ne pedig panaszkodjon. Ja igen, még annyi hogy utána el szoktunk menni biciklizni, hogy mozogjunk egy kicsit az ebédből, és nem tespedünk egész délután, aztán meg keresgethetjük a hiper-szuper fogyókúrákat meg csodalöttyöket...
2014. aug. 7. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 anonim ***** válasza:
72%

"Ebből áll egy ebéd nálunk, tehát rohadtul nem nehéz, mert ezt délelőtt csinálja már "

hmm én is meg tudok csinálni délelőtt egy 3 fogásos ebédet, de ahhoz korán kell kelni

Egyszer csináld utána.

2014. aug. 7. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim ***** válasza:
95%

11-es: én simán lefőzök hetente többször 2 fogásos ételeket, 3 fogást ünnepekkor szoktam, mert nincs többre étvágyunk.

a gyorsaság képessége jó szervezést és gyakorlást igényel - bennem ez megvan, és szeretek is főzni.


azt azonban megjegyezném, hogy elég avittas dolog egy nőt a konyhába száműzni. ha anyukád egész nap házimunkát végez, nem sok segítséget kaphat tőled.

2014. aug. 7. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:
100%
Gyorsaság képessége? Egy húslevesnél hogy vagy gyors, amikor csak gyöngyöznie szabad? :D
2014. aug. 7. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:
72%
14-es: alapanyagok előkészítése...
2014. aug. 7. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:
69%
vagy az, hogy főzés közben hogyan szervezed meg, hogy a konyhapult tiszta legyen, közben elmosogass, megteríts stb.
2014. aug. 7. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim válasza:
100%

Én úgy szoktam, hogy vasárnap csinálok egy gazdag levest-pl babgulyás, halászlé, raguleves és ebből marad hétfőre is.

Másodiknak sült hús, krumpli, rizs és saláta.

Ilyenkor sütök is, többfélét lefagyasztok-pl fasírt, panírozott hús, sajt, cukkini így ezeket hétköznap kiveszem és csinálok hozzá gyorsan egy rizst vagy főzök ki tésztát hozzá savanyúság.

Tojás leves, paradicsom leves hamar kész, ezek vannak hétköznap még.

Desszertnek gyümölcssaláta, olajos mag mix, fagyi, gesztenye püré, bögrés sütik szoktak lenni.

2014. aug. 8. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim válasza:
Nem szoktam 3 fogásosat csak valami egyszerut és változatosan...ebbol még nem volt baj...
2014. aug. 11. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nem kell minden hétvégén 3 fogás. Egyrészt, mert ennyi kajától tényleg kifekszik az ember. Másrészt meg 8 órában egy nő is ugyanannyira elfárad mint a férfi, így joggal mondhatja azt, hogy nem bír többet.

Nálunk a párom, hétvégén mindig segít a főzésben vagy az előkészületekben (ezen kívül a takarításban, mosogatásban is kiveszi a részét). Én ugyanígy segítek neki mondjuk a barkácsolásban vagy pakolászásban. Így sokkal könnyebb és gyorsabb elkészülnünk bármivel. De még ennek ellenére is igen ritka, hogy 3 fogás van, ha éppen olyan hangulatban vagyok, fogom magam és összedobok egy sütit, de kényszerből ilyesmit nem jó csinálni. Ráadásul a megmaradt időt a párommal tölthetem :) Ugyanez igaz a gyerekes családokra is szerintem: ha az anya/feleség hétköznap dolgozik, majd hétvégén álló nap kint gürizik a konyhában, akkor mikor legyen együtt a családjával?


Kedves 11-es! Ahogy számolom, anyukád valahol 40-50 év körüli lehet, ami azt jelenti, te magad is felnőtt korú vagy.Nem gondolod, hogy ebben az életkorban már nem azt kéne elvárnod, hogy eléd rakjon és megcsináljon helyetted mindent, hanem azt nézned, hogy miben tudnál segíteni, levenni a terhet a válláról? Persze, hogy megcsinálja szerencsétlen, mégis mit tehetne, ha segítséget nemigen kap?!

2014. aug. 11. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 Renka94 válasza:
Az én édesanyàm ha hazaért a munkàból àltalàban főzött hétköznap. A hétvégét meg úgy oldotta meg,hogy szombaton valami egyszerűbb ételt csinàlt (pl.: főzeléket,vagy vmi tésztàt),vasàrnap pedig levest és egy bőséges màsodikat.Sütni nem sütött olyan gyakran,de nem is vàrtuk el,mert nem vagyunk annyira sütisek.
2014. aug. 12. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!