Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Napi 8 órában dolgozó nők,...

Napi 8 órában dolgozó nők, van-e energiátok minden hétvégén háromfogásos ebédet készíteni a családnak?

Figyelt kérdés
2014. aug. 5. 16:02
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
84%

Nem dolgozom, sajnos munkanélkülin vagyok.

Még így se csinálok 3 fogásos ebédet, max karácsonykor, bár akkor se mindig.

Lehet hogy én vagyok ügyetlen, de még mindig fő az ebéd (pacal aminek ugye kell idő) mellette a krumpli hozzá. Hát ha megfeszülnék se férne mellé egy leves.

Arra pedig hogy reggeltől estig a konyhába álljak nem vagyok hajlandó

2014. aug. 5. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
100%
Nincs,de nem is várja el tőlem senki.Hétköznap nem főzök,a lányom eszik az oviban,a férjem,meg ahol szeretne.Hétvégén viszont mindkét nap főzök,az egyikből ált. marad hétfőre vacsira.A menű úgy áll össze,hogy vagy főétel van vagy, egy gazdagabb leves(bab,karfiol,zöldborsó stb.tehát amit berántok) és valami "desszert" mákos tészta,tejberizs,süti,túrógombóc stb. Megvesznék,ha a konyhában kéne álldogálnom egész nap.
2014. aug. 5. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
100%

lehet nagyon gyors, főzés nélküli harmadik fogást készíteni, nálunk inkább az a "gond", hogy nem szokás 3 fogást enni, mert jóllakunk kettővel (eggyel) is.

harmadik fogás lehet pl. egy gyümölcs vagy gyümölcssaláta is, rányomott tejszínhabbal. kettő perc alatt megvan...

2014. aug. 5. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
77%
Szeretek fozni, hetvegen egyik nap biztosan szivesen raszannek 2-3 orat.
2014. aug. 5. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
Igen, mert valószínű "régivágású" vagyok. Nálam a 3 fogás úgy működik, hogy kétféle második és ritkán desszert, mert a sütés nem az erősségem.
2014. aug. 6. 05:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
92%
Bocsi, hogy pasi létemre beleszólok, de mire jó minden hétvégén háromfogásos ebédet enni? Hogy aztán három fogyásos napot kelljen beiktatni?
2014. aug. 6. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim válasza:
72%

Kedves 1-es munkanélküli vagy és nincs időd főzni sem? Hmmm akkor mit csinálsz egész nap.

Én igenis készítek három fogást sőt néha többet is hétvégén. Nem azért mert egyszerre megesszük, hanem azért , hogy a kedvébe járjak a gyerekeimnek ésa férjemnek. Ilyenkor van igazán együtt a család és bizony én a délelőttöt a konyhában töltöm, de nem bánom. Mivel hétközben a munkám miatt igen elfoglalt vagyok a hétvégén mindig szívesen főzök . Ügyesen sok kreativitással , nem kell a napot a konyhában tölteni , ebéd után mindig lepihenünk vasárnap. Nekem nagyon jólesik, ha látom mennyire ízlik az étel a családnak.

2014. aug. 6. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim válasza:
31%
Szintén az 1-esnek! Lehet nem véletlen vagy munkanélküli, ha arra se vagy hajlandó hogy hétvégén egy napot a főzésre szánj akkor ugyan milyen munkahelyet tudnál betölteni?
2014. aug. 6. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
100%

Ha már valaki munkanélküli rögtön 3 fogaásos ebéd kell hétvégére? Ezt csak én nem értem? Akkor kötelező vagy mifene?

Attól még ember, ha nincs kedve hozzá, akkor nincs kedve. Főleg ha el se várják.

2014. aug. 6. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
83%

első olvasatra valóban ellenszenvet válthat ki a munkanélkülis hozzászólás (első), de magam is tapasztaltam már élethelyzetekben, hogy amikor az embernek kevesebb a feladata, akkor sokkal kevesebbre képes.

ha le vagy terhelve, sokkal több pluszt vagy képes vállalni.

ez furcsa, de igaz :)


én összesen kétszer voltam munkanélküli az életemben, a kettő együtt volt egy hónap annak ellenére, hogy már 4-5 csoportos leépítésben részt vettem. elég gyakorlott álláskeresőnek gondolom magam, és tudom, hogy az álláskeresés napi 8-10(!) órát elvesz, vagyis pont annyit, mintha az ember munkába járna, csak sokkal idegőrlőbb.


szóval, nem ítélek el senkit, aki deprókázik, amikor munkanélküli, de tudom azt is, hogy az semmire nem vezet, az energiákat mozgósítani kell, és az további jó helyzeteket fog eredményezni.

2014. aug. 7. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!