Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Mitől jó egy (dolgozó) háziass...

Mitől jó egy (dolgozó) háziasszony takarítás szempontjából? Hogyan kell csinálni, ha mondjuk heti 2 nap áll rendelkezésedre?

Figyelt kérdés
Írjátok le kérlek mire figyeljek oda,hogy ne szaladjon a ház soha(de apró bakik se legyenek),ti hogyan oldjátok meg a szabadnapokon úgy a teendőket,hogy a következő szabadnapokra ne legyenek feltorlódva az elvégezendők?
2010. szept. 18. 13:41
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
Egy ötlet! Mindennap csinálj valamit, így részletekben takarítasz ki, nem egyszerre.
2010. szept. 18. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:

Hát ez lehetetlen amit szeretnél!

Még hogy apró bakik se legyenek, olyan nincs, csak ha a heti 7 napból 7-et otthon töltesz és a 24 órából legalább 8-at takarítással és rendezkedéssel töltesz.

De heti 2 nap alatt... meg lehet szervezni, de mivel gondolom a többi nap is ÉLTEK a lakásban, ezért nem lesz soha tökéletes.

De miért szeretnéd, hogy apró bakik se legyenek??

2010. szept. 18. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
Egyet értek az előttem szólóval. A lakás arra van, hogy éljünk benne, nem egy múzeum. Aki arra törekszik, hogy minden tökéletes legyen, túlságosan maximalista és tisztaságmániás. Legjobb az arany középút. Takarítás, rendrakás, de okosan, nem túlzásokba esve, mert az élet nem erről szól:)Tényleg legjobb elosztva mindig a legfontosabbat elvégezni.
2010. szept. 18. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 A kérdező kommentje:
Azért,hogy ne legyen mibe belekötnie a páromnak.:( Biztos,hogy nem figyelek oda 100%osan a ház minden sarkára,mert amikor takarítok,mindig a lényegi pontokat csinálom meg konyha, fürdő, nappali,majd a hálószoba és végül a "rumlis szoba"(nemrég költöztünk és még felujítás alatt állunk szóval van ilyen is:>). Így van hogy a hálószobára csak heti 1szer jut idő,és azért torlódnak a fotelban a ruhák,meg a szárítón is van,hogy egy hétig ott a tiszta/száraz ruha. De a párom a pókhálót is észreveszi a sarokban és szerinte engem nem érdekel a takarítás,pedig ez annyira nem így van.:(Mindig alig várom a szabadnapomat,hogy nekilássak,de mostanában addigra már kiborul és a szabadnapom reggelén szóváteszi,hogy "Ugye ma kitakarítasz?..."ebből vita...s ilyenkor már de sok kedvem van tényleg egész nap takarítani!:(
2010. szept. 18. 14:31
 5/28 A kérdező kommentje:
Egyébként mikor dolgozom 5kor kelek és este fél 7 körül érek haza.Ezeken a napokon örülök,ha a kaját rendezem és a fürdésig eljutok(persze ha este nem,reggel fürdök:>).
2010. szept. 18. 14:36
 6/28 anonim ***** válasza:

ha őt ez annyira zavarja, akkor takarítson ő. erre csak ezt tudom mondani.

nem a cselédje vagy.

2010. szept. 18. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
"Kedves" ember a párod, nem semmi. Egy kapcsolat szerintem a munkamegosztásról szól, elmúltak már azok az idők, amikor csak egy felállás létezett: a nő vezette a háztartást otthon, a férfi meg volt a kenyérkereső, aztán otthon bedőlt a fotelba és újságot olvasott, az asszony meg takarított és körül ugrálta. Szóval ez így nagyon nem korrekt részéről, igazán besegíthetne, ez a minimum, és nem kritizálni.
2010. szept. 18. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 A kérdező kommentje:
Tudtam,hogy ilyen véleményen lesztek,nyilván azért is szokott ebből vita lenni,mert én sem hagyom ezt annyiban,tehát nem bólintok rá csendben...Nem is akartam ezekbe a részletekbe belemenni,a kérdést is úgy próbáltam feltenni,hogy erről ne kerüljön szó.Sajnos ez van,nálunk a hagyományos felállás a "menő",a tipikus női és férfi szerepekkel.Mikor nem dolgoztam,akkor is megkaptam ezt,most viszont 1hónapja már,hogy melózok,ezidő alatt 2szer sérelmezte az itthoni körülményeket.Nem hiszem,hogy őt be lehetne valahogyan is vonni a házimunkába,el sem tudom képzelni róla, nem az a típus mint írtam. Viszont szeretném megoldani ezt a problémát.Ehhez kérek tippeket.
2010. szept. 18. 15:11
 9/28 anonim ***** válasza:
A rumlit konnyen meg lehet oldani. ruhakat, stb, rakjatok el ahogy leveszitek, akkor nem lesznek a fotelban. Tehat rend mindig lehet, akkor konnyebb, gyorsabb a takaritas is. Szolj a parodnak is, hogy ne dobaljon le csak mindent. Igy egy nap eleg a takaritasra, masodik pihenesre. Mosogatas, mosas, konyha letorlese, meg lehet csinalni hetkozben is, menet kozben.
2010. szept. 18. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
Masik meloldas, ha mind ketten dolgoztok, akkor talan megtehetitek a beke es pines kedveert, hogy egyszer egy heten egy takarito jojjon. Nem rumli pakolo, hanem takarito, aki vegig megy a lakason. Egyebkent tenyleg nem lehet meg a lakas ragyogo, ha atalakitas van. Por, extra dolgok mindig lesznek, mig keszen nem vagytok.
2010. szept. 18. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!