Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Társas házban élők, panelben...

Társas házban élők, panelben lakók! Lépcsőház takarítás?

Figyelt kérdés

Nálunk a lépcsőház takarítása úgy van,hogy minden hónapban be van osztva hogy kinek kell takarítania.

Nem vagyok jártas ebben a témában,mert még csak most készülünk oda költözni.

Ha így van nálatok is,akkor az lenne a kérdésem hogy ez miből áll?Felsöprés meg felmosás és kész?


2011. szept. 13. 16:21
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Igen, nagyjából ennyi. Meg ha pl vannak kint növények, mi azt is felváltva locsoljuk.
2011. szept. 13. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk úgy van, hogy a lépcsőház takarításáért külön kell fizetni, ami benne van a nem kevés közös költségben.

De így is minden tele van szeméttel, hányásnyomokkal és kutyaürülékkel és persze bűzzel, bogarakkal.

A lakások emeletenként külön zárható folyosóról nyílnak. A lakása előtti folyosórészt mindenkinek magának kell takarítani. Igen, ez többnyire söprésből és felmosásból áll. Nincs meghatározva, hogy milyen időközönként kell, ahogy piszkos lesz kint. Én általában hetente egyszer vagy kétszer mosok fel kint. Télen ha nagy latyak van, akkor akár naponta is.

Nyáron egyszer elutaztunk két hétre, és mivel nem tudtam hazaugrálni felmosni, az egyik "kedves" szomszéd névtelenül kirakott egy cetlit az ajtónkra. Ez fogadott mikor hazaértünk. Ha tudnám, direkt megköszönném neki, hogy felhívja a figyelmet, hogy nem lakik senki a lakásban.

A cetlin egyébként ez a felirat volt: "TAKARÍCCSÁ!!!"

2011. szept. 13. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
15%

Sosem értem miért olyan nagy probléma egy lépcsőház vagy folyosó kitakarítása.

Vidéken például megbüntetik a lakót, ha a háza előtt nem tartja rendben a járdát, nem nyírja a füvet, vagy ha télen nem söpri el a havat. Képzelem micsoda felháborodást váltana ki Budapesten vagy városokban, ha mondjuk egy panelház körötti járdát és hozzá tartozó zöldterületet a lakóknak kéne rendben tartaniuk és nem közpénzekből fordítanának a tisztaságra... Ha még a lépcsőház is gondot okoz...

2011. szept. 13. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Mi 10 emeletesben lakunk, itt a közös költségből fizetve van a házmester és ő takarít. Mi ha nagyon koszos az emeleti folyosó akkor ott takarítunk, lépcsőházat/liftet nem.

Barátom 4 emeletesben lakik, ott csak 7 család él, ők maguknak takarítanak felváltva.

2011. szept. 13. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

16:57!!!


Ki a nyavalya írta azt hogy gondot okoz a folyosót takarítani???

Az volt a kérdésem hogy akiknél így van a lépcsőház tisztítása,hogy takarít...

Nem tudom hol olvastad hogy gondot okoz hogy ott is takarítanom kell...


A többi NORMÁLIS válaszolónak köszönöm!

2011. szept. 13. 17:43
 6/6 anonim ***** válasza:
71%
16.57! Hát elég bunkó módon szóltál hozzá a "feltett kérdésre" azonban nem válaszoltál...nem kioktatást várt a kérdező hanem tanácsot ha nem tudsz, inkább maradj csöndben....
2011. szept. 14. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!