FlyLady takarítás programról mi a véleményetek?
Hát igen nekem sem olyan nagy a lakás, ketten élünk benne.
De egyébként nem értem hogy az első és második fázist egymás után csinálom (14+7 napig) majd ezután a harmadik fázis egy hónapig tart? és utánna meg kezdem ugyanugy előrröl?
"Szerintem gyerek mellett is mehet, csak minden napi programba bele kell venni a szétpakolt cuccai összepakolását."
Na épp ez a bajom vele. Akkor már nem napi 15 percet szán az ember a takarításra, hanem van előtte + perc amíg elpakol: ha gyerek van, akkor ez konkrétan az egész lakást jelenti, mert le kell törölni a vajas ujjlenyomatokat a tükörről, fel kell szedni a játékokat, visszapakolni a szennyestartóba a kirángatott ruhákat, stb. És akkor ott van az egyszeri anyuka, hogy két órája pucolja a lakást, de csak 15 perc a Flylady.
Ez nekem olyan, mint hogy milyen finom kőlevest lehet készíteni vízből és kőből. Persze rakunk hozzá egy kis kolbászt, pár zöldséget, sót, de azért mégiscsak kőleves.
Valaki tudna válaszolni a kérdésemre? (mármint amit az előbb irtam)
Köszi
Szerintem működik a rendetlenségből a rend "megcsinálásáig", és utána a rend fenntartásáig is.
A fázisokról:
A harmincnapos programban kialakítasz magadnak egy rendszert.
Ennek a rendszernek a tanulófázisában az első (14 napos) fázisban fölépíted a naponta elvégzendő dolgokat (melyeket a hét, a hónap, az év minden napján elvégzel, pl. hogy időben fölkelsz, rendbeszeded magad, megágyazol, reggelizel, este előkészíted a másnapi ruhádat, időben lefekszel, stb.). A gyakorlati megvalósításban ez a naponta, minden reggel és este elvégzendők sorvezetője lesz.
Szintén a tanulófázisban a második (7 napos) fázisban azt gondolod végig és alakítod ki a saját magad számára, hogy munka után, hazaérkezés előtt vagy közvetlenül utána mit csinálsz a hét egyes napjain (hétfőn egyórás gyorstakarítás, kedden tervezel, szerdán antihalogató napot tartasz, csütörtökön ügyintézel, stb.). A gyakorlati megvalósítás során ez kibővíti az első fázis tennivalóit (hiszen fölkelni, lefeküdni, tisztálkodni, stb. naponta szoktunk, de ha egyes sűrűn végzendő feladatokat tematizálva végzünk, azt akár a hét egyes napjaihoz is köthetjük).
Szintén a tanulófázisban a harmadik (6-8 napos) fázisban a takarítási ütemtervedet alakítod ki. Fölosztod a lakásokat zónákra, meghatározod magukat a zónákat és az ezekben elvégzendő feladatokat. Az ötzónás verzióban 1-1 zónára jó esetben egy egész hét jut, rosszabb esetben csonka hét, a tízzónás verzióban 1-1 zónára egy egész hét jut. A gyakorlati fázisban ez kiegészíti az első két fázis tennivalóinak listáját. Tehát a naponta végzendő reggeli és esti rutin (fölkelés, tisztálkodás, lefekvés, stb.) után még jön a hét napjaihoz köthető (pl. csütörtökön pl. postára mész, hivatali dolgokat intézel, stb., pénteken kitakarítod, rendbe rakod az autódat és a táskádat), és még takarítasz is attól függően, hogy a tanulófázisban hogyan alakítottad ki a takarítási rendedet, és éppen hol járunk a hónapban. Nem kell egy (vagy fél) nap alatt egy zónát vagy egy egész lakást végigsuvickolni, elég, ha naponta megcsinálsz belőle valamennyit. Amennyit megcsinálsz, épp annyival vagy előrébb a semminél. :-)
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!