Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » FlyLady takarítás programról...

FlyLady takarítás programról mi a véleményetek?

Figyelt kérdés
Próbáltátok már? Milyen? Sikerül evvel a programmal rendet tartani?
2011. máj. 28. 10:36
 1/10 Vérszomjas pandamaci ***** válasza:
Annak jó, akinek nincs mindent széthagyó gyereke, pl. fiatal nőknek/pároknak.
2011. máj. 28. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Át kel írni magadra, de ha ezt megteszed bejöhet. Engem így nem fogad teljes káosz reggelente a konyhában, és mindig ragyog a mosdóm...de azért van még mit tanulnom, iszonyúan rendetlen vagyok. :(
2011. máj. 28. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Én csak részeit csinálom, és jó. Tipikusan este szoktam rászánni egy negyedórát, amikor már úgyis fáradt vagyok, úgysem tudok mást csinálni. Zónázni nem szoktam, mert kicsi a lakás, felesleges. Szerintem gyerek mellett is mehet, csak minden napi programba bele kell venni a szétpakolt cuccai összepakolását.
2011. máj. 28. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
10%
Semmi olyat nem ir amit mar nem irtak meg vagy 500-szor. Tanacsok nem tobbek, mint logika. Egyebkent egy angol website-rol van leforditva.
2011. máj. 28. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Hát igen nekem sem olyan nagy a lakás, ketten élünk benne.

De egyébként nem értem hogy az első és második fázist egymás után csinálom (14+7 napig) majd ezután a harmadik fázis egy hónapig tart? és utánna meg kezdem ugyanugy előrröl?

2011. máj. 28. 13:36
 6/10 Vérszomjas pandamaci ***** válasza:
82%

"Szerintem gyerek mellett is mehet, csak minden napi programba bele kell venni a szétpakolt cuccai összepakolását."


Na épp ez a bajom vele. Akkor már nem napi 15 percet szán az ember a takarításra, hanem van előtte + perc amíg elpakol: ha gyerek van, akkor ez konkrétan az egész lakást jelenti, mert le kell törölni a vajas ujjlenyomatokat a tükörről, fel kell szedni a játékokat, visszapakolni a szennyestartóba a kirángatott ruhákat, stb. És akkor ott van az egyszeri anyuka, hogy két órája pucolja a lakást, de csak 15 perc a Flylady.

Ez nekem olyan, mint hogy milyen finom kőlevest lehet készíteni vízből és kőből. Persze rakunk hozzá egy kis kolbászt, pár zöldséget, sót, de azért mégiscsak kőleves.

2011. máj. 31. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Valaki tudna válaszolni a kérdésemre? (mármint amit az előbb irtam)


Köszi

2011. jún. 1. 06:27
 8/10 anonim ***** válasza:
Bocsi, nem takaritok fazisok szerint. Hanem, minden nap, ahogy a lakas megkivanja.
2011. jún. 1. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Na mizu evvel a FlyLady programmal?
2011. nov. 22. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Erka néni válasza:

Szerintem működik a rendetlenségből a rend "megcsinálásáig", és utána a rend fenntartásáig is.

A fázisokról:

A harmincnapos programban kialakítasz magadnak egy rendszert.

Ennek a rendszernek a tanulófázisában az első (14 napos) fázisban fölépíted a naponta elvégzendő dolgokat (melyeket a hét, a hónap, az év minden napján elvégzel, pl. hogy időben fölkelsz, rendbeszeded magad, megágyazol, reggelizel, este előkészíted a másnapi ruhádat, időben lefekszel, stb.). A gyakorlati megvalósításban ez a naponta, minden reggel és este elvégzendők sorvezetője lesz.

Szintén a tanulófázisban a második (7 napos) fázisban azt gondolod végig és alakítod ki a saját magad számára, hogy munka után, hazaérkezés előtt vagy közvetlenül utána mit csinálsz a hét egyes napjain (hétfőn egyórás gyorstakarítás, kedden tervezel, szerdán antihalogató napot tartasz, csütörtökön ügyintézel, stb.). A gyakorlati megvalósítás során ez kibővíti az első fázis tennivalóit (hiszen fölkelni, lefeküdni, tisztálkodni, stb. naponta szoktunk, de ha egyes sűrűn végzendő feladatokat tematizálva végzünk, azt akár a hét egyes napjaihoz is köthetjük).

Szintén a tanulófázisban a harmadik (6-8 napos) fázisban a takarítási ütemtervedet alakítod ki. Fölosztod a lakásokat zónákra, meghatározod magukat a zónákat és az ezekben elvégzendő feladatokat. Az ötzónás verzióban 1-1 zónára jó esetben egy egész hét jut, rosszabb esetben csonka hét, a tízzónás verzióban 1-1 zónára egy egész hét jut. A gyakorlati fázisban ez kiegészíti az első két fázis tennivalóinak listáját. Tehát a naponta végzendő reggeli és esti rutin (fölkelés, tisztálkodás, lefekvés, stb.) után még jön a hét napjaihoz köthető (pl. csütörtökön pl. postára mész, hivatali dolgokat intézel, stb., pénteken kitakarítod, rendbe rakod az autódat és a táskádat), és még takarítasz is attól függően, hogy a tanulófázisban hogyan alakítottad ki a takarítási rendedet, és éppen hol járunk a hónapban. Nem kell egy (vagy fél) nap alatt egy zónát vagy egy egész lakást végigsuvickolni, elég, ha naponta megcsinálsz belőle valamennyit. Amennyit megcsinálsz, épp annyival vagy előrébb a semminél. :-)

2023. dec. 30. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!