Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Mitől jó egy (dolgozó) háziass...

Mitől jó egy (dolgozó) háziasszony takarítás szempontjából? Hogyan kell csinálni, ha mondjuk heti 2 nap áll rendelkezésedre?

Figyelt kérdés
Írjátok le kérlek mire figyeljek oda,hogy ne szaladjon a ház soha(de apró bakik se legyenek),ti hogyan oldjátok meg a szabadnapokon úgy a teendőket,hogy a következő szabadnapokra ne legyenek feltorlódva az elvégezendők?
2010. szept. 18. 13:41
1 2 3
 21/28 A kérdező kommentje:

A 100%-os válaszolómnak pedig külön is köszönöm,az írásod WCpapír tatró alatti részét a fejemben bekereteztettem és alkalom adtán (ha lesz)el is fogom neki mondani,mert elég jól rávilágít a helyzetre.:) A szállodás is egy jó magyarázat és a "fél életemben a másik után pakolok" is jó érv arra,hogy megmutassam mennyivel több időm lenne ha utána nem kéne annyit dolgoznom.De őszintén,remélem nem lesz már ebből vita. Viszont ezt a szállodásat tuti el tudom máskor is sütni!:) Amugy tényleg ki van nyalva a s..ge,tudja ő jól és ezért képes lesz majd azt az egy két dolgot rendszeresen megtenni,amiket már mostanában is megtesz.S így jó lesz ez.Nagyon kitartó típus vagyok és tényleg elköteleztem magam Vele.:)

Szóval háztartási tippek jöhetnek még(hogy ne legyek esetleg figyelmetlen),ki hogy szokta,mondjuk egy hetét végigvezetni takarításilag?

2010. szept. 19. 14:01
 22/28 anonim válasza:
Én úgy szoktam én is 2 nap vagyok szabad egyik általába hétvégén másik hétközbe. Mikor hétközbe vagyok itthon akkor mindig ugy szoktam csinálni hogy hetente huzzok ágyruhát tisztát meg mosok meg ilyesmik. Először megszoktam főzni közbe iszellőztetek, kimosok meg kiteregetek ha, jó idő van ha rossz akkor száritógépbe rakom a ruhákat. Ha megfőztem akkor kezdem a takarítást a szobáknál lepokhálozok alaposan mindent utána letörölgettek mindenhol mindent mososzeres vízzel utána meg kiporszivozok áttörölgettek mindent ujból öblitős vízzel felhuzzom az ágyruhákat utána a nappaliba folytattom majd a konyha wc és fürdő a wcbe meg a fürdöbe általában domestossal sikálok le mindent a fürdöt meg a wct is kisikálom meg lemosom a tükröket mindenhol. Utána felmosok mindenhol ajaxos vízzel. Általába este felé leszedem a ruhákat kiválogatom őket kivasalom és elrakom őket erre mindig oda figyelek hogy egyből el is tudjam őket rakni mert, amugy csak felgyülik és utálom azt. Naponta szoktam főzni este mindig másnapra vagy attől függ délelőtt vagy délután melozok ilyenkor elmosogattok meg összesöprök két naponta szoktam felmosni vagy a párom. Meg kiporszivzok. Havonta szoktam nagytakaritást csinálni mikor ablakot puculok meg függönyt is kimosom. Igaz nem lenne szükséges minden héten mindent letörölgetni de, én szerettem a tisztaságot. És azért szoktam hétközbe takaritani mert a párom általában hétvégén mindig itthon van és probálok vele sok idfőt eltölteni. NEm tudom jol csinálom e a dolgokat nem rég költöztünk be mi is az uj házunkban.
2010. szept. 22. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 A kérdező kommentje:
Hát jól.Tetszik. Ezt az öblítős törölgetés tippet átveszem,jó ötlet!:) Nekem ilyen fújós-utántöltős flakonban van öblítőm vízzel elkeverve én avval szoktam a függönyöket,ágytakarókat átfújkálni takarításnál,mert úgy szeretem azt az illatot a lakásban. Köszi!:)
2010. szept. 23. 19:37
 24/28 anonim válasza:
Én meg átveszem ezt a fújjosat már hallottam többször is!Sok öblitőt teszel a vízbe? attól féltem eddig mert a lenor öblitőt szoktam használni mindig a sárgát hogy nem e hagy foltot a függönyön?Akkor ezentul hetente átfújjom a függönyöket én is és akkor jobb íllat lesz mindenhol.
2010. szept. 23. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim válasza:
jóóóóóóókat írtok, koszi
2011. nov. 27. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 A kérdező kommentje:
Csak nem hasonló helyzetbe vagy?
2011. nov. 29. 16:49
 27/28 Ági807 válasza:
Semmiképp ne egyél rabszolga!! Én 20 évig csináltam és most kerekesszékben ülök bénulásra várva. A gyerekek segítettek, de egyre kevesebb lelkesedéssel, aztán inkább lemondtam erről is.Most ketten maradtunk, férjemnek 20 év év kevés volt teljesen belerázódni. Senki sem segíthet neki.
2014. aug. 8. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:
A hagyományos férfi-női szereppel nincs gond, de a problémád egy kis kiegészítést kíván maga után. A lakásotok miért is nincs még kész? Egy nyomorult polcot, szekrényt nem tud készíteni az edényeknek? Nálunk ezt mindig a férfiak csinálták. Ha kellett valamilyen egyszerűbb bútor, mondjuk ideiglenesen, akkor azt a férfiaknak első kérésre meg kell csinálniuk, ahogy a nők is szívesen készítenek a férfiaknak nekik ízlő ételeket. Legalábbis ez a normális. Nem a trendi meg a menő, hanem a normális. Ezt mondd el a párodnak is.
2014. aug. 21. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!