Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Mitől jó egy (dolgozó) háziass...

Mitől jó egy (dolgozó) háziasszony takarítás szempontjából? Hogyan kell csinálni, ha mondjuk heti 2 nap áll rendelkezésedre?

Figyelt kérdés
Írjátok le kérlek mire figyeljek oda,hogy ne szaladjon a ház soha(de apró bakik se legyenek),ti hogyan oldjátok meg a szabadnapokon úgy a teendőket,hogy a következő szabadnapokra ne legyenek feltorlódva az elvégezendők?
2010. szept. 18. 13:41
1 2 3
 11/28 A kérdező kommentje:
Hát sajnos ez az,én is ezt magyarázom neki.A konyha üres,egy falkibontásból lett pultom van egyedül, amire pakolhatok ezt-azt,és akkor hogy miért vannak ott dolgok,hát mondom hova rakjam,Szivem nincs szekrényünk?! Jó van egy kis mosókonyhám emellett ahol mosok,mosogatok és oda el tudom rakni az edényeket,tehát nem ilyen jellegű dolgok vannak kipakolva,csak ő meg nem látja át,hogy ezek átmeneti dolgok (egyébként már lassan egy éve itt vagyunk) és ő neki szerintem már ebből lett elege.Mert itt addig az a konkrét nagybetűs REND úgysem lesz míg így állunk. Persze erre is azt mondja hogy ez csak kifogás és majd kiváncsi lesz ha kész leszünk mi lesz...:(
2010. szept. 18. 15:57
 12/28 anonim ***** válasza:
Szerintem le kellene ültetned a párod és őszintén elmondanod neki, hogy munka mellett nem jut időd arra, hogy minden ragyogjon. Én is reggeltől estig dolgozom, szombaton is és gyermekem is van. A férjem nem segít a házimunkában, mint mosás, főzés, takarítás, mert ő is reggeltől estig dolgozik, de soha nem piszkált még azért, mert esetleg egy pókháló a falon maradt, talán azért, mert hulla fáradt mire hazaérkezik és nincs se ideje, se energiája ezekkel foglalkozni. Én hetente egyszer porszívózom föl az egész lakást,portalanítok. Főzés után igyekszem rögtön elmosogatni, a ruhákat amiket hordtunk a szennyesbe dobjuk. Tv nézés közben szoktam vasalni, ruhát hajtogatni így egyszerre szórakozom is. Morzsaporszívó jó találmány én rendszeresen használom és az akkus porszívó berendezést is. Nem kell konnektorozni csak időnként feltölteni. Szerintem elsősorban a pároddal juss megegyezésre. Mitől ilyen mániákus?
2010. szept. 18. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 A kérdező kommentje:

Fogalmam sincs! De igazából nem is zavarna a mániája,ha igaza lenne,de amikor meg próbálok védekezni úgyszint meghazudtol... és akkor hiába bizonygatom az igazam,de szerintem az is gáz,hogy bizonygatnom kell,hogy nem igaz hogy nem csinálok semmit és hogy nem is érdekel. Miért nem látja? Nem értem.

Akkus porszívó berendezés?

2010. szept. 18. 18:04
 14/28 A kérdező kommentje:
Kedves FromOz! Az előző kommentem is a te válaszodra reakció egyébként. Csak szeretném még hozzáfűzni,hogy úgy szoktam csinálni,ahogy azt te az első hozzászólásodban írtad. Pontosan úgy. Elhangzott már többször is,hogy ne hajigálja szét a ruháit,akkor is szóltam rá nevelő célzattal amikor épp dobta volna a kanapéra és ez hellyel közzel működik is.Büszke is magára,hogy ő bizony most is egész héten a szennyesbe tette ami oda való. Valami mégse tetszik neki. Amiért szól,azok ilyen 1-2perces dolgok (pl.ma a kanapén összegyűrődött plédért) amit nyilván való,hogy a szabadnapomon nem fogok úgy hagyni...stb stb Így ma nem csináltam jó kedvvel a szokásos dolgokat amiket ilyenkor szoktam,ha ennyire nem becsüli és semmibe nézi a teendőimet nem sok kedve lesz az embernek hozzá,de azon is túl vagyunk már,hogy ezt megemlítsem neki.
2010. szept. 18. 20:37
 15/28 anonim válasza:
100%
Kedves Kérdező, nem akarlak megbántani, de biztosan az itt a legfontosabb, hogy egy ilyen férfi elégedett-e veled? Te elégedett vagy ezzel? Nem tudom, mennyi idős lehetsz, de feltételezem, hogy még elég fiatal, hiszen ha jól értelmezem a helyzetet, még gyereketek sincs. És most próbáld meg elképzelni, hogy már van, esetleg több is. Én egy 48 éves nő vagyok, és mondhatom neked, nincs attól kétségbeejtőbb és elkeseritőbb, mikor azt sem tudod, hová kapjál a rengeteg teendő és elintéznivaló között, és akkor még mellétéve olyasvalaki szekál a pókhálók miatt, aki arra se képes, hogy a saját holmijait elpakolja maga után, és eleve kizártnak tartja, hogy bármiféle takaritásba beleártsa magát, mert az méltóságán aluli. És természetesen ha te a felelősségrevonásra megpróbálod elmagyarázni, hogy azért nem szedted le a pókhálót, mert a millió egyéb munkát végezted megállás nélkül, akkor azt kifogásnak minősiti, ami oly mértékben felháboritó, hogy az embernek valóban itt megy el a kedve már attól is, hogy egy poharat elmosson. Én a helyedben hagynám az egészet, mig még nem késő, mert a soraidból azt látom, hogy te egy igyekvő valaki vagy, aki a családi béke kedvéért hajlandó mindent a nyakába venni, de hidd el, hogy a gyerekek megszületése után egyszerűen nem lesz annyi energiád, hogy mindent egyedül csinálj, tehát oda soha nem fogsz eljutni, hogy elégedett legyen veled. Ne haragudj, ha esetleg ugy érzed,hogy semmi közöm ehhez, tulajdonképpen igazad van, de saját életemből annyira ismerős nekem ez a helyzet, és tudom, hogy én is mindent megtettem, és hajnaltól hajnalig dolgoztam, és hallgattam az olyan kérdéseket, hogy "miért nincs feltéve a wc-papir a tartóra?". Aztán egy idő után persze meguntam, és mondtam, hogy azért, mert ez nem szálloda, hanem a lakásunk, ahol együtt kéne működnünk - de nem mondhatnám, hogy ez használt volna. És egyébként a konkrét kérdésedre válaszolva meg az a legfontosabb, hogy ha a háziasszonynak örökké rendet kell raknia a családtagok után, tehát a fél élete azzal telik, hogy a másik fél, vagy netán már a gyerekek után is folyton el kell pakolgatnia a holmikat, akkor megfeszülhet, mégse lesz tisztaság és rend a lakásban. Ahol ugyanis folyamatos tisztaság van, ott az nem attól van, hogy egyvalaki örökké kézben tartja a morzsaporszivót meg a felmosófát, és megállás nélkül akasztgatja a szekrénybe a szétdobált cuccokat, hanem attól, hogy a munkáját tiszteletben tartják, és vigyáznak a rendre és a tisztaságra.
2010. szept. 19. 03:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:

Ertelek, semmi mas, mint piszkalodas. Egy elobbi kerdesre, azt valaszoltam, hogy a ferfiak hazajonnek a munkabol, nekik vege a napnak, mi, nok hazajovunk, es tovabb folytatjuk. Lehurrogtak, de en tudom hogy mit beszelek.

Sajnos, azt kell irnom, hogy a piszkalozas meg rosszabb lesz. Igy van a kapcsolatotok. Ki fog belezni, semmisem lesz jo. Ez most nem csak a takaritasra megy ki. Tobb is lesz. Ajanld fel neki, semmi szorakozas, penzkoltes, hogy minnel elobb belegyen fejezve a renovalas.

Nalunk igy volt a kerttel. En csinaltam, fuvet vagtam, takarittom a gazt, kertet, szekeket. Minden masodik szombaton. ZMikor kesz voltam, kedves ferj kijott ellenorizni es piszkalodni. par ev utan beleuntam, felvettem egy kerteszt, harom hetenkent. Tobb mint egy ev eltelt, ferj begurult, hogy miert kell a kertesznek fizetni. En megmondtam, hogy o nem csinalja, nekem nincs idom meg erom sem. En bent takaritok, fozok, mosok, gyereket nevelek. Mi tortenik, egy nappal a kertesz jovese elott levagta fuvet stb. igaz, nem takaritott olyan szepen, alapossan mint en, de nem szoltam, csak annyit, most miert csinalta, jon a kertesz holnap. Valasz az volt, hogy szoljak neki ne jojjon. Kertesz megertette, nevetett, azota ferj rendezi a kertet. Na, mondanom se kell, hogy nalunk is vannak mas problemak is. Ezert irom neked is. Ha kibirod a szekalast, maradj, ha nem, hat akkor...

Sok szerencset es gondolkozz egy takariton 3-4 ora hetente. Persze, ertem, most minek, fel van forditva lakas, de alld meg helyed.

2010. szept. 19. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
Csak hozaadom, volt olyan ido, mikor kedves ferj hisztezett, akkor strajkoltam. Egy-egy hetvegemet nem takaritassal toltottem, vette a lapot egy ido utan.
2010. szept. 19. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
Amstar márkájú akkus seprűgépem van. Ez nem olyan alapos, mint a porszívó, de morzsákra, porcicákra, apró piszkokra szőnyegen, padlólapon is jó. Hétköznapokon tök jó nagytakarításra pedig ott a porszívó. Fromoznak igaza van abban, hogy a férfiak a munka után leteszik a lantot, nekünk nőknek pedig otthon kezdődik a második műszak. Nekem sem segít a házimunkában a férjem, de viszont a szereléseket, férfimunkákat ő csinálja, szerintem azt sem tudja, hogy hogyan kell bekapcsolni a mosógépet, viszont természetileg egy tündér. Ahogy korábban már írtam olyan fáradtan jön haza munka után, hogy magasról tojik rá van-e pókháló, vagy esetleg mosatlan edény. Tudja, hogy úgyis el fogom mososgatni. Mindig van tiszta, vasalt ruhája, meleg étel és szerető feleség várja otthon, nem foglalkozik porcicákkal és azzal sem, hogy mit csináltam egész nap. Pontosan tudja, hogy milyen felelősségteljes és nehéz munkám van, és hogy bizony vannak napok amikor örülök, hogy élek. Én még mindig azt mondom, hogy beszéljetek egymással. Fontos! 18 éves a kapcsolatunk és mi mindig mindent megbeszélünk egymással. Nincsenek feszültségek és kérdések köztünk.
2010. szept. 19. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:

Csak nekem nincs szerencsem? Az en keziporszivoim mind bekreppalnak, marmint az ujratoltendo elem. Egy ev, es vege. Mar negy volt! Most vettem drotosat, hosszu nyelu es keziporszivonkent is lehet hasznalni Soha tobbet nem veszek ilyen feltoltendo valamiket.

Kedves Kerdezo! Azt hiszem hogy a Ti kapcsolatotok mar tul van a takaritason, itt mas problemak is vannak, termeszetesen, sajnos, neked kell valahogy megoldani.

2010. szept. 19. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 A kérdező kommentje:

Kedves FromOz és a többiek is persze! Köszönöm a válaszaitokat!

Tegnap este ellmondtam neki,hogy én úgy érzem,mindent megteszek,mikor dolgozom és hazajövök azon jár a eszem,hogy pl holnap van szabadnapom és végre meg tudom az elmaradottakat csinálni és hogy mit fogok, szóval egyáltalán nem úgy van,hogy nem érdekel.Elmondtam,hogy fáj,hogy ezt gondolja (hízelgett közben) és mondtam neki,hogy nagyon rossz napom volt,miatta, úgyhogy ne hízelegjen hanem beszéljük meg,mi nem jó neki,mert én az életben többet nem akarom ezt végighallgatni. És szóljon előbb ha valami bántja,ne gyűjtse magába és idegeskedjen egy hétig egy pókhálón,hogy még mindig ott van,mert én nem biztos,hogy észreveszem(ami baj szóval ehhez még mindig várok tipp-topp háziasszony ötleteket:>).De igazából a lényeg,hogy már egyáltalán nem fölényeskedett és bocsánatot kért.

Egyébként szerintem az volt a baja,hogy jött volna hozzánk reggel egy ismerőse,valami gazdag hapi, akinek palotája van és hát értitek...De remélem mihamarabb elkészülünk és nem kell majd szégyenkeznie,bár szerintem most sincs rá oka...dehát a férfiak!Na mind1.

Nem mondom,hogy a közeljövőben nem lesznek ilyen kitörései,(habár ezt ígérte) de megpróbálom evvel együtt elfogadni. Igen,vannak más problémák is,de belém csak ezért az egyért tud belémkötni.:) Más baja nincs,és nem is lehet velem. Róla meg ne is beszéljünk!:)De szeretjük egymást,elköteleztük magunkat egymás mellett és ez a lényeg!Majd összecsiszolódunk.:)Majd ennél is megpróbálom az egyik fülemen be a másikon ki stratégiát alkalmazni,mert látjátok ő 10perc alatt elfelejti (kos->hirtelen haragú) este már nem is tudta volna kitalálni mi a bajom.Szóval nekem sem kéne foglalkozni az ilyen hülyeségeivel 2percig sem.Ez is lesz!

Köszi csajok!

2010. szept. 19. 13:46
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!