Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Milyen felesleges/értelmetlen...

Milyen felesleges/értelmetlen házimunkával kapcsolatos dolgot láttál a családodban, amit furcsának látsz?

Figyelt kérdés

Olyasmire gondolok,mint amit egy korábbi kommentben olvastam itt: nem mindegy a szülőknél,hogy rendrakásnál merrefele áll a golyóstoll nyele.

Másnál is vannak ilyesmik?



2022. szept. 1. 07:54
1 2 3 4 5 6
 11/51 anonim ***** válasza:
94%
#8, én sem törölgetem el, hagyom, hogy megszáradjon. (De nem a szalmonella, hanem a lustaság az oka 😆)
2022. szept. 1. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/51 anonim ***** válasza:
42%
10, vannak anyagok, amik nem moshatóak 90 fokon ill vannak kórokozók, amik 90 fokot leszarják
2022. szept. 1. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/51 anonim válasza:
95%
Apuméknál nem szabad porszívózni a szobát mert "felveri a port" és csak sepregetni szabad. Mamámnál meg régebb volt egy szent szőnyeg amire rá se lehetett lépni me olyan volt hogyha ráléptél akkor a szőrszálak elfordultak és látszott a lábnyomod.( milyen szépen rajzoltam azon a szőnyegen az ujjammal, mama meg ordított) és persze nála is, fésülni a rojtokat, csomó hülye szőnyeget egymásra halmozni stb...
2022. szept. 1. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/51 anonim ***** válasza:
84%
12-es: ha egy ruhadarabot nem lehet 90 fokon mosni, azt vasalni sem igazán szabad!
2022. szept. 1. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/51 anonim ***** válasza:
84%

9-es, persze a bugyikat is vasalgassam át. Minek? Arra való a mosás, vagy ha annyira gáz, beáztatom fertőtlenítős vízbe és utána mosom ki.


Nevelőanyámnak volt mániája mindent! átvasaltatni. Zoknit, törölközőt... mindent!

De ő eleve tisztaságmániás volt, szóval kétnaponta takarítás (porszívózás, felmosás), kéthetente ablakpucolás, stb.

Nem volt mindegy, mit hová teszünk - a saját szobánkban sem! -, a közös helyiségekben patent rendnek kellett lenni, ha valamit felcseréltünk a polcon, már ment a kioktatás.


Gyakorlatilag mindenért.

2022. szept. 1. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/51 A kérdező kommentje:

13-miért kell a szőnyegeket egymásra halmozni? Mi értelme vagy oka van?

14-bár én se vasalok, mióta 3 gyerek van és erre egyszerűen nincs időm- de a vasalón van egy skála, hogy milyen anyagot milyen hőmérsékleten vasalhatsz. A műszálas dolgokat épp csak meleggel, a lenvásznat forróval, stb.

2022. szept. 1. 08:48
 17/51 anonim ***** válasza:
89%
12-es, azt a ruhát, amit nem lehet 90 fokon mosni, azt szárítógépbe sem teheted és bizony a vasaló ikon is át van rajta húzva ;)
2022. szept. 1. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/51 Laylah ***** válasza:
90%
Anyám abba is belekötött, hogy hogyan tartom a kezemben a partvist, meg melyik irányba csavarom ki a felmosórongyot...
2022. szept. 1. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/51 anonim ***** válasza:
69%

16-os, ha a bugyid műszálas, akkor bxhatod a "fertőtlenítést", ha épp csak langyossal vasalhatod, de a vasalós barátnénk ezt nem érti meg :D


A legtöbb ruha nem 100% pamut, hanem kevert anyag, ergo nem vasalhatod pl 110 fokon, mert tönkreteszed a ruhát.

2022. szept. 1. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/51 anonim ***** válasza:
80%
A 14-es vagyok, az "épp csak meleg" valasás nem fertötlenít semmit, szóval optikailag van csak értelme, de arra, amit a 12-es ír, arra nem jó.
2022. szept. 1. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!