Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Milyen felesleges/értelmetlen...

Milyen felesleges/értelmetlen házimunkával kapcsolatos dolgot láttál a családodban, amit furcsának látsz?

Figyelt kérdés

Olyasmire gondolok,mint amit egy korábbi kommentben olvastam itt: nem mindegy a szülőknél,hogy rendrakásnál merrefele áll a golyóstoll nyele.

Másnál is vannak ilyesmik?



2022. szept. 1. 07:54
1 2 3 4 5 6
 1/51 anonim ***** válasza:
76%
A vasalás. Szerintem a világ egyik legfeleslegesebb dolga mivel ha az ember egy kicsit kirázza a ruhát mosás után és rendesen teregeti ki akkor (majdnem) minden teljesen ráncmentes lesz. Nyilván van kivétel pl. az estélyi, bizonyos ingek, öltönynadrág stb amit mégis vasal az ember, nade pólót vasalni? Ágyneműt, lepedőt vasalni? Halál felesleges és rengeteg idő megy el vele.
2022. szept. 1. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/51 anonim ***** válasza:
82%
Ez már n3m szokás, hanem betegség. Kenyszeresség, OCD.
2022. szept. 1. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/51 anonim ***** válasza:
95%
A testvérem a bugyikat meg zoknikat is vasalja, mert "egész más érzés" a frissen vasalt fehérnemü
2022. szept. 1. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/51 anonim ***** válasza:
88%

Az 1-es pontja pipa anyósomnál. Konkrétan a párja alsógatyáit is kivasalja. Én meg igen, szökőévente egyszer veszek a kezembe vasalót, ha kifejezetten olyan az adott ruha. Egyébként rendesen, alaposan kirázva teregetek na meg nem dőlök a kardomba, ha a póló közepén a felvételtől számítva kb egy órán át látszik a “csík”, ahogy ugye fel volt téve a szárítóra. Szerinte ez halálosan igénytelen.

Most meg biztos sokan szét fognak pontozni, de nálam a beágyazás is a totál felesleges kategória, pláne a reggeli kapkodásban. Földön nem hagyom, kicsit megigazítom (természetesen tiszta, rendszeresen cserélt), de ez a pedánsan rendbe tesszük, ágytakaró meg minden nekem sose ment. Pláne hogy amúgy is csak mi látjuk, nem szokásunk a hálószobában vendégeket fogadni.

2022. szept. 1. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/51 anonim ***** válasza:
75%
A vasalás fertőtlenít
2022. szept. 1. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/51 anonim ***** válasza:
57%
Huhh! Még szerencse, hogy a mi ruháink nem fertőznek!
2022. szept. 1. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/51 anonim ***** válasza:
94%
Anyám a szőnyegrojtokat fésülte. (Pontosabban: velem fésültette)
2022. szept. 1. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/51 Katona Dius ***** válasza:
72%

Anyósom pl. nem törölgeti el a tiszta edényt, akkor se,ha valami miatt indolkolt lenne (sok a mosatlan es keves a hely),inkabb vizesen elpakolja,mert ha eltorolgeti,akkor szalmonellás lesz az edeny.

Szerintem alapvető ismereti problémája van😆

2022. szept. 1. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/51 anonim ***** válasza:
56%

“ 41%

Huhh! Még szerencse, hogy a mi ruháink nem fertőznek!” vagy igen vagy nem pl hüvelygomba, herpesz, légúti fertőzések esetén célszerű mosás után átvasalni, de pl immunhiányos személyeknél is muszály (pl kisbabák, kemoterápiás vagy sugárkezeléses betegek, stb)

2022. szept. 1. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/51 anonim ***** válasza:
58%
Hát normál esetben pont erre van a mosás is, a legtöbben meg ugye mosás után szoktak vasalni, szóval ott a gyakorlatban már nem angoyn van mit, ha csak nem tiszta vízben próbál valaki ruhát mosni.
2022. szept. 1. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!