Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Vannak itt akik saját bevallás...

Vannak itt akik saját bevallásuk alapján egészen elhanyagolják a takarítást?

Figyelt kérdés

Tehát nincs meg, hogy rendszeresen heti x-er letörlöd, felmosod, felszívod...

Milyen ritkán takarítotok?

Csak amikor kedvetek van? Vagy amikor már tényleg nagyon kell? Vagy amikor jön valaki?...

És most nem a szüleikkel élő fiatalokra gondolok, akik a saját szobájukat hanyagolják el.

Hanem akik már saját háztartást vezetnek.



2022. jan. 4. 16:04
1 2 3 4 5
 31/48 anonim ***** válasza:
75%
Pontosan így van, ahogy a #30-as írja. Önigazolást gyűjt, aki nem ért vele egyet, azt pedig lepontozza.
2022. jan. 7. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/48 A kérdező kommentje:

#31 Lehet te így szoktad, azért gondolod rólam is, de én nem szoktam értékelgetni.

#30 Nincs zuhanykabinunk.

Tavasszal mikor kezd melegedni az idő, kimegyek az út végi kúthoz lecsapatni magam...


A kérdés egyébként csak arról szól, hogy itt mindig mindenkinek másról sem szól az élete, csak hogy állandóan takarít. Naponta átszalad, hetente kétszer-háromszor nagytakarítás...

És csak kíváncsi voltam, hogy vannak-e akik nincsenek beleőrülve a takarításba, van azon kívül is életük.


A stílus a penészes és a lepontozásos kommentért ment.


Többiektől elnézést érte.

2022. jan. 7. 09:32
 33/48 anonim ***** válasza:
48%

Tiszta a lakásom, és köszi szépen de van mellette életem. Porszivozni felmosni 1 óra, heri 2x bele kell hogy férjen. Rendetrakni folyamatosan kell magad után, fürdőszobában lespriccelni és letorolni a szanitert nagyjából 3 perc, budit szintén, mosogatogepet főzés közben pakolom, nincs retek főzés után, a szennyest meg napi 1 adagot mosok, ha nincs idő számítógépbe teszem, ha van akkor teregetek. Ágyneműt hetente húzok.


Egyik sem időigényes, csak szintentartás, ha mellette úgy élsz mint egy diszno akkor valóban sok idő.


Csomó nedves törlőkendő létezik (domestos, dm-es, rossmann-os), morzsaporszivo, akkus porszivo, aki a mai technológia mellett nem tud rendes tisztasagot tartani az szimplán igénytelen.

2022. jan. 7. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/48 anonim ***** válasza:
0%

"A kérdés egyébként csak arról szól, hogy itt mindig mindenkinek másról sem szól az élete, csak hogy állandóan takarít. Naponta átszalad, hetente kétszer-háromszor nagytakarítás.."


Mondjuk ezt nem értem. A korábbi válaszomban írtam, hogy nálam hullámzó, van hogy heti többször takarítok.

Nem értelek, miért ne szólna másról az életem? Kb 2 óra kipucolni a teljes lakásunkat, tokkal-vonóval. Amikor "naponta átszaladok" a lakáson, az olyan 15 perc. Pont azért, mert olyankor alapból rend van, már nincs sok tennivaló. Ez azért elég messze van az "állandóan takarít"-tól. :D

Szomorú lennék hogy hova jutott az életem, ha állandóan csak napi 15 perc szabadidőm lenne, amit erre kell eltékozolnom. Sajnos nekem vannak olyan hetek amikor még ennyi időm sincs, vagy nincs energiám már, de sokkal jobban szeretem amikor összejön a heti 2-3 takarítás, sokkal kisebb szívás mint mikor hagyom napokig-hetekig gyűlni a koszt és a kupit.

2022. jan. 7. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/48 A kérdező kommentje:

Nem ennél a kérdésnél gondoltam, hanem összességében ha ilyen jellegű kérdés van, akkor lehet olvasni, hogy mindig mindenki naponta takarít.


De egyébként mióta ahogy a #33 írja, vettem akkus porszívót, meg nedves törlőkkel törölgetem a port, azóta minden oké, lényegesen könnyebb a takarítás. Hozzáfogni meg megcsinálni is. Mert ezzel a kettővel volt gondom. Rend, mosogatás, csempék, ajtók...takarítása rendben volt idáig is.

2022. jan. 7. 09:56
 36/48 anonim ***** válasza:
80%
Kérdező te a saját válaszaidba bonyolódtál bele :D :D
2022. jan. 7. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/48 A kérdező kommentje:
Ahogy gondolod.
2022. jan. 7. 10:54
 38/48 anonim ***** válasza:
74%
Nembaj ha valaki kicsit lusta, de toborozni azért nem kell :)
2022. jan. 7. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/48 A kérdező kommentje:

:D


De olyan jó látni, hogy van más is aki lusta a takarításhoz, és nem mindenkinél van múzeumi rend meg tisztaság minden pillanatban.

2022. jan. 7. 12:06
 40/48 anonim ***** válasza:
79%

#39

Múzeumi dolgozóként hangosan felröhögtem a "múzeumi rend meg tisztaság" részen. :DDDD

2022. jan. 7. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!